ASM D - XXX 0:5 (kont.)

2. třída, skupina B - neděle 28.4.2019 - Brno - Srbská

28.4.2019 - MaŠ

Naše branky: Lukáš Skoumal (Jan Kouřil) 1:0, Philip Leasure 2:0, Martin Špicl (Jan Kouřil) 3:1

Sestava: Zdeněk Pekárek - Jakub Hanák, Philip Leasure, Dominik Belák, Lukáš Skoumal - Michal Šimák, Jan Kouřil, Adam Tylč, Martin Špicl

ŽK: Adam Tylč

V neděli, 28. 4. 2019 od 10,40 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání proti námi ne moc oblíbenému soupeři - XXX. Podzimní utkání bylo jako na kolotoči, náš tlak, šance, ale vedení soupeře 0:3, nakonec jsme při power-play dokázali vyrovnat na konečných 3:3. Dnes jsme chtěli vyhrát.

Hned v první minutě si narazili míč Adam se Skoumym, ale brankář Adamovu ránu vyrazil, ale ani doraz v podání Phildy nebyl úspěšný. Ve 3. minutě jsme v obraně zachybovali, ale supeř naštěstí nastřelil pouze levou tyč. V 5. minutě přihrával po úniku pod sebe na Phildu Jakub Hany, ale Phildova rána byla zblokována. Po chvíli zblokoval MaŠ odkop obránce, ale sám před gólmanem už měl velmi málo prostoru pro zakončení. V 8. minutě jsme výborně zakombinovali, Bely zleva přihrával na Janocha, ten lehce posunul na Skoumyho, který nekompromisní ranou pod víko otevřel skóre - 1:0. V 10. minutě prozměnu "vyzobl" výhoz soupeře Philda, sám unikl a tvrdou přízemní ranou k pravé tyči zvyšoval - 2:0. V 15. minutě se soupeř dostal k pološanci, kterou zakončil téměř z půlky ranou na první tyč, k překvapení všech tato skončila za zády Pekiho - 2:1. Těsně před koncem první půle se prodral do šance ještě agilní Janoch, ale jeho bodlo si cestu do sítě nenašlo.

V úvodu druhé půle vysunul Philda Belyho, ten z otočky pálil, ale skvělý brankář soupeře byl proti. Ve 25. minutě přihrál Janoch mezi obránci na hrušku MaŠovi, ten se obtočil okolo obránce a pohotovou ranou k tyči zvyšoval - 3:1. Ihned vzápětí obral obránce o míč opět MaŠ, šel z úhlu na gólmana, ale místo střely se snažil najít Skoumyho, jenž byl dle mého faulován, bohužel nic. Zanedlouho jsme se dostali k dalším dvěma přečíslením, ale nebyli jsme úspěšní. Ve 30. minutě nás hned třikrát udržel nad vodou Peki, který super 3 šance vždy pohotově vychytal. Ve 35. minutě přešlo XXX do kontru a svoji kombinaci zakončilo pohotově a famózně mezi nohy Pekiho - 3:2. V poslední minutě pronikal ještě nebojácně kapitán MaŠ, stahovačkou si obešel posledního obránce, ale jeho ránu k levé tyči brankář soupeře vyrazil na roh.

Sumasumárum: Utkání jsme neodehráli špatně, ale na druhou stranu k super výkonu chybělo také hodně. Asi jsme měli lépe bránit, více se na soupeře tlačit a hlavně proměňovat své příležitosti. Ale co, bereme 3 body a dnes jsme po dlouhé době 100%.