SAN MARINO - VÍTĚZ 16. ROČNÍKU TURNAJE NADĚJÍ 2012

1.4.2012 - MaŠ

I přes problémy spojené se součinným velkým fotbalem a tím absencí 9 hráčů základní sestavy se tým doplněný o Pepeho a Janocha z BBPressu a Michala z Atlantisu namotivoval, podal parádní výkon a stal se historicky 16. vítězem TURNAJE NADĚJÍ 2012.

V celém turnaji jsme nenašli přemožitele a všechna utkání jsme vyhráli.

O postup v play-off a následné prvenství v TURNAJI NADĚJÍ 2012 se zasloužili - Hanys - Dub, Buldog, Pepe (Plachta), Jura - Pól (Kumar), MaŠ, Michal, Janoch

Osmifinálová skupina C:

SAN MARINO - Šmatloni Vyškov 1:0 (0:0)

branka: Michal (Buldog) 1:0

V našem úvodním utkání jsme nastoupili proti týmu Šmatloni Vyškov. Tým soupeře byl sice houževnatý, ale nám nestačil. Pravdou je, že hra z naší strany byla plná nepřesností a zkažených přihrávek. Prostě jsme se sehrávali. První vážnější šanci měl MaŠ po náhozu Hanyse přes celé hřiště, ale obránce jej při dorážce lehce přidržel a náš útočník na míč nedosáhl. Mnoho našich střel končilo nepřesně, těsně vedle pálili i Jura i Janoch. Ve druhé půli vymyslel skvělou akci Buldog, když si sběhl na pravou tyč a poté servíroval na Michala, který do prázdné branky otevřel skóre. Soupeř se za celé utkání dostal na dostřel jen asi 3x, ale Hanys byl vždy pozorný.

SAN MARINO - Gentlemans 5:0 kontumačně

Soupeř se bohužel nedostavil a tím nás vystavil krásné tříhodinové čekací pauze.

Čtvrtfinále:

SAN MARINO - Albion 4:2 (0:1)

branky: Dub (Janoch) 1:1, Michal (Pól) 2:2, Michal (Pól) 3:2, Michal 4:2

ŽK: MaŠ

Ve čtvrtfinále nás čekal nám dobře známý soupeř z naší soutěže - Albion. Ihned od úvodních minut jsme se do svého soupeře zakousli a tvořili si jednu šanci za druhou. Především MaŠ byl hodně aktivní, ale jeho koncovka byla přímo žalostná. Do první příležitosti jej vyslal Buldog, první jmenovaný vběhl do rozestoupivší obrany soupeře, ale jeho bombu bodlem k tyči parádně vykopl brankář Albionu. Za několik okamžiků se dostal do další velké šance opět náš kapitán, ale tentokráte jeho rána orazítkovala pravou tyč branky soupeře. Poté vysunul MaŠ Póla, ale ani on v jasné pozici nedal. Po chvilce vysunul při naší výborné kombinační akci Michal MaŠe, ale ten zblízka napálil pouze tělo padajícího brankáře. Nedáš-dostaneš, toto pravidlo platilo dnes maximálně. Albion zaútočil, Hanys první střelu vyrazil, ale pohotové doražení soupeře již trhalo sítě - 0:1. Ve druhém poločase pokračovala naše střelecká mizérie, jako by branka soupeře byla zakletá. Dvě velké šance nedal ani Dub. Poté se konečně zadařilo, Janoch vysunul do brejku Duba a ten ránou z první mezi nohama brankáře vyrovnal - 1:1. Bohužel poté opět Albion vyjímečně zaútočil a opět mu jeho kombinace vyšla na jedničku - 1:2. Poté získal míč MaŠ, přihrál na zadní tyč Jurovi, ale jeho střelu opět zastavila tyč. Po chvíli fauloval Dub protihráče na hranici pokutového území a následný trestný kop soupeř proměnil, naštěstí se ještě předtím MaŠ postrkoval s protihráčem, za což dostal ŽK, ale kop se opakoval. Tentokráte jsme akci ubránili. Poté jsme tlačili, přihrávku před branku v podání Jury dorážel Pól, brankář opět likvidoval, ale Michal následně doslova míč protlačil za záda gólmana Albionu - 2:2. Za minutu již bylo veselo, Pól vysunul lobem Michala, který ihned bez přípravy prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:2. Poslední slovo měl opět Michal, který sebral míč soupeři, položil si brankáře a do prázdné branky pečetil utkání - 4:2.

Semifinále:

SAN MARINO - Onyx 8:3 (4:0)

branky: Dub (Pól) 1:0, MaŠ (Janoch) 2:0, Dub (Jura) 3:0, Janoch (Pól) 4:0, MaŠ (Jura) 5:2, Pól (MaŠ) 6:2, Janoch (Plachta) 7:3, Kumar (Dub) 8:3

V semifinále jsme se utkali se soupeřem Onyx, se kterým jsme vloni hráli i 3. kolo Poháru ČMFS. Ihned od úvodních minut jsme převzali jasně otěže utkání a první velkou šanci měl po Buldogově kolmici MaŠ, jehož ránu reflexivně vyrazil brankář soupeře. V další akci vyslal Pól do záběhu Duba a ten podél brankáře Onyxu vstřelil první naši branku - 1:0. V další naší akci vysunul Janoch MaŠe, který konečně protrhl střeleckou smůlu a podél brankáře zvýšil náš náskok - 2:0. Další rychlou kombinaci zakončil po přesné přihrávce od Michala Jura, bohužel těsně vedle. Těsně před konce první půle vyslal Jura Duba, který krásnou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:0. Poločasové skóre zapečetil Janoch, kterému asistoval všudybyl Pól - 4:0. Ve druhém poločase jsme ubrali na aktivitě a hned to bylo znát. Soupeř nám po ojedinělém protiútoku vstřelil branku a za chvilku přidal další a korigoval již na - 4:2. My jsme však obrat nepřipustili a v další kombinaci vysunul MaŠ Juru, jeho střelu dokázal brankář ještě vyrazit, ale MaŠ pohotově doklepl - 5:2. Pak přerušil akci Onyxu MaŠ, narazil si s Pólem a byl sám před brankářem, ještě přiťukl na zadní tyč zpět na Póla a ten do prázdné svatyně zvyšoval - 6:2. Za chvíli se nechal předskočil MaŠ soupeřem, chyboval, a Onyx opět korigoval výsledek - 6:3. Poslední slova však vyřkli Plachta s Kumarem. Nejdříve Plachta vyslal Janocha a ten prostřelil brankáře Onyxu posedmé - 7:3 a následně Dub našel na zadní tyči Kumara a ten doklepl - 8:3.

Finále:

SAN MARINO - Torcida 5:1 (1:1)

branky: MaŠ (Dub) 1:1, Plachta (MaŠ) 2:1, Plachta (Kumar) 3:1, Janoch (Jura) 4:1, Janoch (Kumar) 5:1

A čekalo nás již "jen" finálové utkání. Soupeřem nám bylo silné a amiciózní mužstvo Torcidy, jenž bojuje o postup do 1. třídy brněnských soutěží. Ihned od úvodních minut jsme však soupeře začali přehrávat a prakticky do ničeho jsme je nepouštěli. Měli jsme spoustu šancí, ale skvělý výkon brankáře soupeře byl proti. Bohužel, jak už to bývá, Torcida ojediněle zaútočila, křižnou přihrávku před branku zastavil MaŠ, ale nešťastně míč přiťukl soupeři, jenž otevřel skóre - 0:1. Netrvalo dlouho a Jura zatáhl míč po levé straně, jeho následnou střelu vyrazil brankář k Dubovi, ten srazil míč ještě k MaŠovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:1. Na rohový kop Jury si dobře sběhl MaŠ, avšak jeho střelu fantasticky opět vyrazil neprůstřelný gólman Torcidy. Druhá půle začala krásnou akcí soupeře, na jejíž konci byl útočník sám před prázdnou brankou, ale naštěstí přestřelil. Poté jsme zahrávali rohový kop, MaŠ poslal míč na sbíhajícího Plachtu a ten trefil přesně po víko - 2:1. Za pár minut bylo ještě veseleji, Buldog poslal křišnou přihrávku před branku, Kumar nastřelil jen brankáře, ale Plachta křižně dorazil a pojistil naše vedení - 3:1. Za pár minut přerušil akci soupeře skvělý Buldog, vyslal MaŠe na steč, ale jeho bodlo minulo branku. Měli jsme další šance, ale skvělý brankář soupeře přímo kouzlil. Do konce zápasu zbývaly 2 minuty, když Jura vyslal Janocha a ten bodlem vymetl levou pavučinu branky Torcidy, bylo rozhodnuto - 4:1. Utkání ještě v poslední minutě zapečetil znovu Janoch, kterému asistoval Kumar a první jmenovaný procedil tvrdou ránou míč skrz brankáře soupeře - 5:1

Statistiky našeho týmu na TURNAJI NADĚJÍ 2012: Pól 4+4, Plachta 5+2, Janoch 4+2, Dub 3+3, Jura, 2+4, MaŠ 3+2, Michal 4+0, Krištofinho 3+1, Nidal Oriedi 1+3, Kumar 1+2, Gheda 1+2, Míša 0+2, Buldog 0+1

Sumasumárum: Naprosto skvěle odmakaný turnaj. Každý hráč nechal na hřišti všechno. Pomalý rozjezd v utkání se Šmatlony z Vyškova gradoval v semifinálovém, resp. finálovém utkání. Děkuji všem hráčům za výkon a všem gratuluji k této velmi cenné trofeji. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉ !!!