NA DOLNOLOUČSKÉM SUMMER CUPU 2012 JSME NEUSPĚLI, POTŘETÍ V ŘADĚ SE NÁM STALY OSUDNÝMI PENALTY

22.7.2012 - MaŠ

Náš tým se zúčastnil 6. ročníku DOLNOLOUČSKÉHO SUMMER CUPU 2012. Potřetí v řadě v našich turnajích jsme nedokázali vyhrát pokutové kopy. Jako vítěz Skupiny B jsme prohráli s týmem Hamrů v rozstřelu poměrem 1:2. Turnaj vyhrál jeden z favoritů - Apollon Havířov, druhé skončily Kotigers Oslavany a třetí pak tým FC Mitra.

Sestava: Turan - Míša, Gheda, Buldog, Plachta - Janoch, MaŠ, Mařa, Krištofinho, PaťaŠ

Základní skupina B:

SAN MARINO - Kouhoti 1:1

V zahajovacím utkání skupiny jsme narazili na tým Kohoutů. Utkání jsme měli jasně ve své moci, ale soupeř prakticky ze své jediné šance udeřil a dostal se do vedení - 0:1. Trvalo jen několik minut a Mařa po zisku míče nadvakrát vyrovnal - 1:1. Poté jsme soupeře dostali pod velký tlak, ale jejich brankář bravurně odolával. Parádní střelu Buldoga gólman vytěsnil. Po Krištofinhově průniku dorážel i Gheda, ale opět byl úspěšnější strážce svatyně soupeře. Proto jsme se v úvodním utkání rozešli se soupeřem smírně.

SAN MARINO - Orel Kuřim 1:0

Soupeře jsme prakticky nepouštěli na dostřel naší branky a když už, Turan byl bezchybný. MaŠ rozehrál rychlý aut na sbíhajícího Buldoga, ten však neproměnil. Poté jsme po chybě soupeřova brankáře dostali možnost rozehrávat nepřímý kop ze šestky, MaŠ patičkou přiťukl Mařovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Měli jsme ještě pár hezkých příležitostí, ale utkání jsme si s přehledem pohlídali.

SAN MARINO - Sokol Deblín 3:1

Ihned v úvodu jsme mohli prohrávat, když ztratil na půlce míč MaŠ, Turan ránu vyrazil, ale Deblínský útočník dorážel, MaŠ míč vykopl, od Buldoga se tento odrážel zpět do branky, ale Buldog míč ještě stačil vykopnout. Za pár minut se nadechl k velkému sólu Krištofinho, prošel přes 3 hráče a střelou k tyči otevřel skóre, přihrával mu Janoch - 1:0. O chvíli později vybojoval míč u naší branky Míša, utekl až před branku soupeře, přihrál Plachtovi a ten trhal sítě - 2:0. Za tohoto stavu soupeř po rychlé akci a narážece střelou k tyči korigoval - 2:1. O chvíli později mohl dokonce vyrovnat, ale z úhlu trefil jen tyč. Těsně před koncem se k trestnému kopu postavil MaŠ a přízemní ránou k tyči pojistil výsledek - 3:1.

SAN MARINO - Atlantis Brno 2:0

Začala vyrovnaná partie a po pár minutách přihrál Plachta Janochovi, ten si hodil míč jeho typickým způsobem do středu a parádní ránou k tyči dostal naše barvy do vedení - 1:0. Poté měl dvě velké šance Gheda, byl vždy před brankářem, ale ten jeho pokusy fantasticky zlikvidoval. Další dvě velké příležitosti měl Krištofinho, ale ani on nebyl v souboji s brankářem úspěšný. Na nákop Ghedy si zaběhl Krištofinho, obešel si brankáře a do prázdné branky zvyšoval - 2:0. V závěru šel ještě 2x sám na brankáře Mařa, ale ten jej opět bravurně vychytal.

SAN MARINO - Leon team 5:0

Ihned v úvodu vyslal do šance Plachta Janocha a ten nekompromisní ránou otevřel skóre - 1:0. Za pár minut pálil po přihrávce od Maři opět Janoch, brankář jeho pokus vyrazil nad sebe a dravý MaŠ hlavou zvyšoval - 2:0. Poté sehráli dvě akce jako přes kopírák Mařa s Plachtou, první jmenovaný vždy utekl po pravé straně a druhý doklepával - 4:0. V poslední minutě naskočil benjamínek PaťaŠ, který se nebojácně vrhal za míči. Po přihrávce od Míši "obešel" obránce a přesnou ránou k tyči zapečetil skóre. Leonům tímto děkuji za jeho radost - 5:0. Postupovali jsme tak do osmifinále z první pozice.

Tabulka skupiny B:

Osmifinále:

SAN MARINO - Hamry 0:0, penalty 1:2

Prakticky v celém tomto utkání jsme měli navrch, ale nedokázali jsme proměňovat šance. Výborný brankář soupeře byl proti. Nejdříve se dostal do šance Mařa, ale nedal. Poté pronikal MaŠ, dal vedle sebe ještě opět na Mařu, ale ten křižnou ránou trefil pouze břevno. Ghedovu a Míšovu následnou ránu pak vychytal opět skvělý brankář soupeře. A tak došlo na penaltovou loterii, která nám na posledních dvou Dolnoloučských turnajích vždy byla osudnou. Začínal MaŠ, který nekompromisní ránou k pravé tyči dostal náš tým do vedení. Soupeř vyrovnal, Janoch nedal, Turan druhou penaltu vyrazil, Mařa nedal a poslední Hamerský střelec rozhodl. Skončili jsme tedy stejně jako vloni již v osmifinále.

Statistiky našich hráčů: Plachta 3+2, Mařa 2+2, Janoch 2+2, MaŠ 2+1, Krištofinho 2+0, Míša 0+2, PaťaŠ 1+0, Gheda 0+1