ZLOMILI JSME PENALTOVÉ PROKLETÍ A V I. ROČNÍKU SM CUPU BEREME 1. MÍSTO

19.8.2012 - MaŠ

V sobotu, 18. 8. 2012 jsme pořádali I. ročník futsalového turnaje SM CUP 2012. Celá akce se odehrála na našem hřišti - SM ARÉNĚ u v Dolních Loučkách za účasti 8 kvalitních týmů. I přes zaváhání v prvním utkání jsme zbylé v základní skupině zvládli a postoupili do závěrečné fáze turnaje. V semifinále jsme sehráli vyrovnanou partii s týmem Sokol Jehnice a na čtvrtý pokus jsme konečně zvládli penalty a šli do finále. V tomto jsme měli mírně navrch a soupeře z OP - SOŠ OOM jsme porazili poměrem 2:0. Třetí místo obsadily Jehnice, které zvládly v souboji o 3. místo porazit překvapení turnaje - Bastards.

Sestava vítězného týmu: Onóš - Buldog, Gheda, Jura, Kumar - Krištofinho, Janoch, Nidal Oreidi, MaŠ, Pól

Fotogalerie z turnaje naleznete na konci článku.

Skupina A:

Atlantis Brno - Besídka 3:4 (2:2)

branky: Jakub Nešuta, František Kopřivík, Jan Čanky - Robin Hanzlík 2x, Jakub Ullmann, Jan Johaník

San Marino - Bastards 1:3 (1:1)

branky: Kryštof Večeřa - Tomáš Křivánek, Ján Drmola, Ján Sedláček

ŽK: Jan Mašek (San Marino)

V utkání jsme měli mírně navrch, ale naše úvodní šance se nám nepodařilo proměnit. Po pár minutách jsme sehráli bravurní kombinaci, na jejímž konci stál Gheda, který servíroval před branku Krištofinhovi a ten nedal jinak skvělému brankáři šanci - 1:0. Soupeř ale odpověděl bleskovou ránou z větší vzdálenosti, kdy bodlem vymetl pravý horní růžek branky Onóše - 1:1. Soupeř mohl ještě do poločasu dát branku po našem propadu v obraně, ale Onóš byl proti. Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem, zatlačili jsme soupeře na jeho půli, šance se nám však nedařilo proměňovat. Asi v polovině druhé půle jsme vyrobili hrubku v obraně a samostatný brejk soupeř s přehledem proměnil - 1:2. Vyrovnat jsme mohli po trestném kopu Krištofinha, který našel na tyči MaŠe, jeho doklepnutí však vykopl z brankové čáry obránce. Těsně před koncem jsme zopakovli minelu na půlce a osamocený útočník Bastards nedal opět šanci našemu brankáři - 1:3.

Atlantis Brno - Bastards 0:0 (0:0)

San Marino - Besídka 7:0 (3:0)

branky: Kryštof Večeřa 2x, Jiří Mašek 2x, Pavel Křivý, Jan Kouřil, Václav Burian

Druhé utkání jsme měli jasně ve své moci. Po úvodním oťukávání jsme rychle zakombinovali, Jura přihrál Krištofinhovi, ten klasicky vymotal obránce a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Za chvíli získal míč Kumar, přihrál do lepší pozice Jurovi a ten tvrdou ránou trhal sítě podruhé - 2:0. Těsně před koncem první půle ještě vybojoval míč Janoch, přihrál Krištofinhovi, ten si pohrál s obranou a jasně zapečetil třetí naší brankou - 3:0. Úvod druhého poločasu jsme rovněž zachytili bravurně, Pól vybojoval míč na posledním obránci a dovedl jej do prázdné svatyně - 4:0. Za pár okamžiků vyslal Krištofinho do uličky Juru a ten bodlem po víko skóroval - 5:0. Další průnik Krištofinha po levé straně a následný nástřel před branku doklepl Janoch - 6:0. O minutu později byl v dobré pozici Kumar, ale orazítkoval svojí ránou jen obě tyče. Poslední slovo v utkání vyřkl Kumar, který sám před brankou o tyč doklepl zpětnou přihrávku od Jury po předchozí parádní kombinaci - 7:0.

Besídka - Bastards 1:7 (1:5)

branky: Pavel Zelený - Jakub Sedláček 2x, Ján Sedláček 3x, Dominik Grečka, Ondřej Hašek

San Marino - Atlantis Brno 4:1 (1:1)

branky: Václav Burian 2x, Jan Mašek, Kryštof Večeřa - Jan Čanky

ŽK: František Kopřivík, Jiří Koček (Atlantis Brno)

Ihned od úvodních minut začaly oba týmy opatrně. Asi v polovině první půle vyvezl míč po pravé straně Gheda, naservíroval Kumarovi a ten přesnou střelou dostal naše barvy do vedení - 1:0. Měli jsme i další šance, ale tyto jsme bohužel nedokázali proměnit. Těsně před koncem poločasu propadl na půli náš obránce a samostatný nájezd soupeřova útočníka ještě utlumil Onóš, ale na dorážku již neměl - 1:1. Druhý poločas jsme začali opatrně, jelikož nám na postup stačila i remíza, soupeř začal více pressovat a tím se vytvářela okénka v jeho obraně. V jednom z našich útoků podržel vyvezl míč Gheda, přihrál před branku Pólovi, ten mu vrátil a první jmenovaný dostal opět náš tým do vedení - 2:1. Za chvilku zaběhl na milimetrový pas od Jury Kumar, obešel brankáře a do prázdné branky zvyšoval - 3:1. Poslední slovo utkání měl po Janochově přiťuknutí Krištofinho, který o tyč pečetil - 4:1.

Tabulka skupiny A:

Skupina B:

SOŠ OOM - Juve 4:0 (2:0)

branky: Milan Škoda, Jiří Škoda 3x

ŽK: Tomáš Jurda (SOŠ OOM)

Plniči trubiček - Sokol Jehnice 0:2 (0:2)

branky: Petr Kaláb 2x

SOŠ OOM - Sokol Jehnice 0:1 (0:1)

branky: Štěpán Pluháček

ŽK: Michal Granát (Sokol Jehnice)

Plniči trubiček - Juve 7:0 (2:0)

branky: Václav Seyfert 3x, Martin Chlup, Ondřej Leifer, Lukáš Veselý, Petr Hvízdal

Besídka - Plniči trubiček 4:2 (2:1)

branky: Jakub Ullmann 2x, Daniel Duran, Pavel Zelený - Petr Hvízdal, Martin Chlup

Semifinále:

Bastards - SOŠ OOM 1:3 (0:2)

branky: Ján Sedláček - Jiří Škoda, Milan Škoda, Ondřej Kalvoda

Sokol Jehnice - San Marino 0:0 (0:0), na penalty 3:4

penalty: Tomáš Král - dal, Michal Granát - dal, Petr Kaláb - dal, Michal Granát - nedal --- Václav Burian - dal, Jiří Mašek - dal, Kryštof Večeřa - dal, Václav Burian - dal

Velmi vyrovnané utkání, které by se dalo nazvat taktickou partií. Hra obou poločasů byla vyrovnaná, my jsme byli malinko nebezpečnější, ale šance se nám nedařilo proměňovat. Jednu z našich největších šancí měl Jura, který ale svojí dělovkou jen o centimetry minul. Soupeř měl v celém utkání jen jednu vážnější příležitost, ale střelu z otočky Onóš zlikvidoval. Proto přišly na řadu penalty a my jsme konečně zlomili "penaltové prokletí" a díky tomu, že všichni naši exekutoři dali a Onóš jednu penaltu kryl, postoupili jsme do finále.

ŽK: Petr Koška (SOŠ OOM)

Ve finále jsme dostali papírově největšího favorita soutěže. Zkušený tým hrající OP v Brně. Ihned od úvodu jsme začali opatrně a stejně tak náš soupeř. Po chvíli jsme je začali rozběhávat a začali si i tvořit příležitosti. V první půli pálil o otočky MaŠ, ale minul. Ke konci prvního dějství obdržel přihrávku od Jury Krištofinho, obšel si dva obránce a tvrdou ránou na první tyč otevřel skóre - 0:1. Do velké šance se dostal také Janoch, ale jeho ránu brankář vyrazil. Těsně před koncem poločasu měl soupeř velkou šanci, když lob za naši obranu poslal zabíhající útočník z voleje do tyče. Hned v první minutě druhé půle měl soupeř obravskou šanci, ale Onóš zázračně vyrazil. Pět minut před koncem přiťukl Jura Krištofinhovi, ten si pohrál s obranou a mezi nohama brankáře pečetil naše vítězství - 0:2. Do konce utkání jsme si již výsledek pohlídali a oslavujeme tak další úspěch v naší Síni slávy. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉ !!!!

Nejlepší střelec turnaje: Krištofinho (San Marino) - 6 branek

Nejlepší brankáři turnaje: Tomáš Večeřa + Petr Axman (Sokol Jehnice) - 2 obdržené branky, průměr na zápas 0,4

Nejlepší hráč turnaje: Jiří Mašek (San Marino)

Statistiky našeho týmu: Krištofinho 6+2, Jura 2+5, Kumar 4+1, Janoch 1+2, Gheda 1+2, Pól 1+1

Závěrem bych rád poděkoval všem týmům za super výkony a vstřícnost v průběhu turnaje, snad jste se všichni dobře pobavili a zahráli si. Velké dík patří i bezchybným rozhodčím, našim holkám u výčepu, Buldogovi za výborné grilování a všem fandům, kteří nás přišli v průběhu turnaje povzbudit. Pokud vše půjde dobře a bude zájem, příští rok se opět sejdeme u II. ročníku.