GLADS TURNAJ 2012 - TORZO SAN MARINA VE VELKÉ KONKURENCI VYVÁLČILO KRÁSNÉ 3. MÍSTO

2.9.2012 - MaŠ

V neděli, 2. 9. 2012 jsme se zúčastnili 0. ročníku GLADS TURNAJE 2012, který pořádal náš spřízněný tým GLADIATORS na hřišti Draken Brno na Kraví Hoře. V turnaji se střetl každý s každým a naše barvy vybojovali krásné 3. místo. Papírově jsme byli nejslabší tým, ale se zkušenějšími jsme dokázali držet krok. V posledním utkáním stačilo neprohrát s Nasanem a mohlo z toho být nakonec stříbro, bohužel, nepodařilo se.

O naše umístění se postarali: Onóš - Gheda, Kumar, MaŠ - Janoch, Turan, OndraH, MaraL

SAN MARINO - Žabinští vlci (A - 3. liga, B - 1. třída) 6:3 (2:2)

Vyrovnané utkání začalo pro naše barvy hodně hořce a po nákopu za naši obranu přeloboval padajícího Onóše útočník soupeře - 0:1. Osmělili jsme se rychle, ale soupeř nás opět rychle zchladil tvrdou ránou z úhlu, která zaplachtila pod víko naší svatyně - 0:2. Začali jsme více riskovat a po přiťuknutí Ghedy Janochovi druhý jmenovaný trefil míč přesně k levé tyči - 1:2. Těsně před koncem poločasu Janoch obral o míč obránce a z 10-ti metrů vypálil opět přesně k tyči - 2:2.

Ve druhé půli jsme mohli jít do vedení, ale přihrávku MaŠe napálil Gheda jen do tyče. Poté jsme rychle přerušili soupeřovu rozehrávku a šli 3 na 2, Janoch přihrál doprava MaraLovi a ten parádní křižnou ránou bolem o tyč dostal San Marino do vedení - 3:2. Soupeř šel do power-play a mohli jsme je rychle ztrestat, avšak Kumar jen těsně minul prázdnou branku. Za chvíli přerušil rozehrávku soupeře Turan, vyslal Kumara samotného na branku a ten dovedl míč až na to správné místo - 4:2. Po fatální chybě brankáře soupeře, který výhozem trefil Kumara tento poklidil míč opět jednoduše - 5:2. Poté Vlci snížili, když přerušil jejich brejk sice MaŠ, ale odražený míč skončil ránou přímo v pravém horním růžku Onóšovi branky - 5:3. Poslední slovo však vyřkl Janoch, který vybojoval míč a opět přes celé hřiště pojistil výsledek - 6:3. V závěru ještě vyslal Kumar MaŠe, ten servíroval OndroviH, který však padajícího brankáře nepřekonal.

SAN MARINO - SK Líšeň (A - 2. liga, B - KP, C - 1. třída) 0:2 (0:1)

Celý první poločas jsme dobívali branku soupeře na jeho polovině, ale ten nás do ničeho vážnějšího nepustil, ale sám rovněž nic nevymyslel. Čekal na naši chybu a té se dočkal až poslední minutě poločasu, kdy jsme špatně rozehráli rohový kop, následoval brejk a pohodlné obstřelení bezmocného Onóše - 0:1.

I přes naši velkou snahu ve druhé půli převzala Líšeň jasně otěže utkání do svých rukou. Ihned na začátku po dobré kombinaci zazvonilo břevno naší branky. Za chvíli v jedné akci dokonce Líšeň razítkovala hned 3x. Nejdříve se tvrdá rána odrazila od pravé tyče do levé a následnou dorážku vytěsnil Onóš na tyč. Líšeň nás do ničeho nepustila a naopak při naší power-play vykopl brankář přes celé hřiště a bylo z toho břevno. Těsně před koncem jsme v naší power-play ztratili míč a soupeř pohodlně do odkryté svatyně pojistil výsledek - 0:2.

SAN MARINO - Gladiators (A - OP, B - 1. třída) 1:1 (0:1)

V utkání pro nás se známým soupeřem jsme začali opatrně a Glads nás mírně přehrávali. Dobře jsme však bránili a sami spoléhali na rychlé kontry. Asi v polovině poločasu nás však soupeř přečíslil a technická rána k tyči otevřela skóre, Onóš nemohl přes bránícího MaŠe vidět.

Ve druhé půli hned na začátku Glads po rohovém kopu orazítkovali naši pravou tyč. Po další akci zleva zazvonila opět naše pravá tyč, stálo při nás zkrátka štěstí. Asi 4 minuty před koncem pronikal po pravé straně MaŠ, přešel postupně přes 3 protihráče, jeho přihrávku odrazil obránce k Janochovi a ten přesnou ránou k tyči vyrovnal - 1:1. Do konce utkání jsme si remízu již pohlídali.

SAN MARINO - Svážná (1. třída) 2:1 (1:1)

Soupeř začal aktivněji a na začátku dvakrát zahrozil, Onóš však byl vždy pozorný. Po pár minutách získal na obránci míč Janoch a double jeslemi obránci i brankáři dostal naše barvy do vedení - 1:0. Byl to vlastně náš jediný první vedoucí gól ve všech utkáních. Zvyšovat mohl po rohovém kopu Ghedy MaŠ, když míč napálil z voleje, ale těsně přestřelil. Poté nás však soupeř v situaci 3 na 2 rozebral a tvrdou přízemní ránou bodlem k tyči vyrovanal - 1:1.

Ve druhém poločasu jsme postupně přebírali otěže utkání a vytvářeli si tlak. V další akci přihrál Janoch Kumarovi, ten se šalamounsky podíval na špatně postaveného brankáře soupeře a poslal technickým obstřelem parádně míč do branky - 2:1. V závěru měla Svážná 2 dobré příležitosti, ale Onóš nás skvělými zákroky podržel.

SAN MARINO - Nasan (A - 3. liga, B - 1. třída) 0:1 (0:1)

Se silným soupeřem v čele s bomberem Davidem Rampulou nás čekal velmi těžký boj a věděli jsme, že bod by nám mohl zajistit dokonce 2. místo. Právě David Rampula však v úvodu na sebe napravo navázal hned 2 hráče a přihrál před branku, kde jeho spoluhráč neměl problém skórovat - 0:1. Poté jsme hru vyrovnali a začali se tlačit do útoku, bohužel se nám nedařilo zakončovat.

Ve druhé půli jsme přidali a soupeře vůlí přehrávali, bohužel se nám nedařilo v koncovce. Při naší power-play Nasan dvakrát střílel přes celé hřiště, MaŠ však vždy s přehledem vyhlavičkoval. Po přihrávce Janocha na Turana tento napálil míč jen do tyče a v závěrečném tlaku vyplodil ještě MaraL hezké bodlo, to však jen těsně minulo cíl. Prohráli jsme a skončili tak nakonec na krásném 3. místě.

Konečná tabulka soutěže:

Sumasumárum: V celém turnaji jsme vzhledem k absenci 60% týmu podali maximální a hlavně bojovný výkon, za který se rozhodně nemusíme stydět. Chyběli - Míša, Buldog, Jura, Mařa, Plachta, Pól, Nidal Oreidi a Krištofinho, naopak skvěle pomohli benjamínek OndraH, v brance skvělý Onóš a MaraL. Výjma 4. utkání, ve kterém jsme nepodali ideální výkon, tým bojoval a to se cení. Celému týmu bych chtěl na výkony velice poděkovat a indiviálně také všem 3 našim "pomocníkům".

Statistiky našeho týmu: Janoch 5+2, Kumar 3+0, MaraL 1+0, Turan 0+1, Gheda 0+1, MaŠ 0+1