I V 5. ROČNÍKU PT CUPU 2012 PRO NÁS BYLO KONEČNOU ČTVRTFINÁLE

22.12.2012 - MaŠ

V sobotu, 22. 12. 2012 jsme se opět zúčastnili 5. ročníku futsalového turnaje - PT CUPU 2012, který pořádají Plniči trubiček. Ve skupině B - tedy skupině Radka Druláka jsme se postupně utkali s týmy - Nedvědice, Svině, FC Malhostovice a Plniči trubiček. Ze 2. místa se nám podařilo postoupit do Čtvrtfinále, kde nám vystavil červenou favorizovaný druholigový tým - Květnice Tišnov.

Skupina Radka Druláka:

SAN MARINO - Nedvědice 3:2 - branky: Krištofinho (Mařa) 1:0, Gheda (MaŠ) 2:2, Krištofinho (penalta) 3:2

Do úvodního utkání jsme nastoupili aktivně a svého soupeře jsme přehrávali. To vydrželo jen pár minut a karta se obrátila. Přesto jsme však otevřeli brankový účet utkání my. Mařa rozehrál rohový kop na Krištofinha a ten pohotově poklidil míč do branky soupeře - 1:0. Netrvalo však dlouho a soupeř vypálil do tyče, míč se odrazil a tento pohotově poklidil za Onóšova záda Nedvědický útočník - 1:1. Asi za minutu po dlouhém náhozu dokonce šel soupeř po důraze jejich útočníka do vedení - 1:2. Prakticky ihned z protiútoku se dostal ke střele Turan, ale trefil pouze pravou tyč branky Nedvědice. Do konce zbývalo jen pár minut a Mařa přihrál dolů z autu MaŠovi, ten rychle uvolnil napravo Ghedu, který napálil míč takovou razancí, že míč skončil za zády gólmana Nedvědice podruhé - 2:2. V poslední minutě pronikal Mařa, míč mu ukopl obránce, MaŠ mu jej patičkou pohotově vrátil, první jmenovaný byl faulován v šestce a byla z toho penalta, kterou sice Krištofinhovi brankář vyrazil, ale na jeho doraz již neměl šanci - 3:2.

SAN MARINO - Svině 1:0 - branka: Janoch (Mařa) 1:0, ŽK: MaŠ

Proti favorizovanému soupeři s některými hráči Tanga Brno jsme v počátku byli pod velkým tlakem a jenom díky asi 5 skvělým zákrokům Onóše jsme drželi remízový stav. Situace utkání vypadala takto asi do poloviny utkání. Poté byl při brejku faulován asi 8 metrů od branky soupeře Krištofinho a k trestnému kopu se postavil Mařa. Jeho pokus vyrazil gólman, ale pohotový Janoch již míč procedil za jeho záda - 1:0. Za chvíli sebral poslednímu obránci míč MaŠ a řítil se sám na branku, bohužel místo rány volil ještě kličku a obránce míč ukopl do autu. Soupeř již přestal bránit a my chodili do jedné šance za druhou, nejdříve zakončoval po přihrávce od Maři Janoch sám před prázdnou brankou, ale minul. Poté si položil brankáře Krištofinho, ale loboval pouze do břevna. V poslední minutě ještě vyvezl míč MaŠ, přihrál jej Krištofinhovi, ten si položil dvakrát brankáře a ještě servíroval zpět na zadní tyč MaŠovi, jehož ránu však vyrazil brankář na roh.

SAN MARINO - FC Malhostovice 2:3 - branky: Krištofinho (Mařa) 1:2, Gheda (Turan) 2:3

V dalším utkání s již naším tradičním soupeřem PT Cupu - s týmem FC Malhostovice - to nemělo být vůbec jednoduché. A také tomu tak bylo. Od úvodních minut jsme sice byli aktivnějšími, ale byly to právě Malhostovice, které se ujaly vedení po brejku a následné střele mezi nohy Onóše - 0:1. Netrvalo dlouho a po dalším rychlém brejku to bylo již - 0:2. Zvýšili jsme obrátky a přidali na pohybu. Výsledkem byla branka asi 5 minut před koncem, když Mařa vysunul Krištofinha a ten rychlou ranou k tyči korigoval - 1:2. Necelé tři minuty před koncem jsme zariskovali a šli do power-play. Bohužel tady chyboval rozhodčí, který nejdříve nechal výhodu Krištofinhovi, jenž byl faulován, aby asi za půl vteřiny ztratil míč a útočník soupeře pohodlně do prázdné branky zvyšoval - 1:3. V power-play jsme pokračovali, ale už jsme jen dokázali po rychlé akci a přihrávce Turana brankou Ghedy snížit na konečných - 2:3.

SAN MARINO - Plniči trubiček 3:1 - branky: Gheda (Kumar) 1:0, Mařa 2:0, Turan (Krištofinho) 3:0

V posledním utkání jsme museli k postupu vyhrát a začali jsme dobře, vytvořili jsme si hned několik šancí, ale branka ne a ne padnout. Asi v polovině zápasu přihrál Kumar Ghedovi, ten se rozběhl přes půl hřiště a podél brankáře otevřel skóre - 1:0. Chvilku poté obral o míč Mařa obránce a o tyč zvýšil - 2:0. Těsně před koncem pak utekl po levé straně Krištofinho, přihrál před branku Turanovi a ten do prázdné branky vstřelil 3. branku - 3:0. Plniči trubiček v poslední minutě ještě dokázali snížit po špatné přihrávce Kumara a osamoceném průniku domácího Sáji - 3:1. Vzhledem k tomu, že své poslední utkání vyhrály Malhostovice nad týmem Sviní, skončili jsme díky minitabulce na 2. místě za týmem Nedvědice a ve večerním čtvrtfinále nás čekala Květnice Tišnov.

Čtvrtfinále:

SAN MARINO - Květnice Tišnov 0:3

Proti silnému soupeři jsme mohli jen překvapit. Od prvních minut jsme statečně bojovali, ale tahali jsme za kratší provaz. Asi po 5 minutách dokázala domácí Květnice vstřelit po rychlé kombinaci branku a dostala se do vedení - 0:1. Snažili jsme se, co to šlo, ale výsledkem byl pouze průnik a střela nad v podání Krištofinha a rána Turana, jenž domácí brankář vyrazil na roh. Tři minuty před koncem jsme šli do power-play, ale ihned první přihrávku zkazil MaŠ a soupeř do prázdné branky pohodlně zvýšil - 0:2. V poslední minutě ještě zachytil naši akci brankář Květnice a kopem přes celé hřiště dal konečnou podobu výsledku utkání - 0:3.