San Marino A - Pepe team 22:8 (5:2)

31.3.2013 - MaŠ
V neděli, 31. 3. 2013 jsme vstupovali do finálové fáze 17. ročníku TURNAJE NADĚJÍ 2013. V osmifinálové skupině jsme postupně porazili Bolest a Kalasar. Ve čtvrtfinále jsme porazili Red Devils, ale konečnou nám vystavil dobře hrající tým Tempo. I přes poměrně velký tlak jsme na jejich úvodní branku nedokázali odpovědět a šli jsme jen do boje o bronz. V tomto utkání jsme narazili na výborné Hustopeče, které se ujaly dvoubrankového vedení, nakonec jsme však utkání otočili a bereme třetí místo. V TURNAJI NADĚJÍ 2013 nás reprezentovali - Onóš - Míša, Plachta, Kumar, Buldog, Gheda - Mařa, Janoch, Turan, MaŠ Osmifinálová skupina: Bolest - SAN MARINO 0:5 (0:2) branky: MaŠ (Gheda) 0:1, Turan (Gheda) 0:2, Kumar (Plachta) 0:3, Plachta (Kumar) 0:4, MaŠ (Plachta) 0:5 Do prvního osmifinálového utkání jsme vstoupili aktivně, ale na první branku jsme si museli chvíli počkat. Nejdříve vyslal do kontru Turan Mařu, ale ten razítkoval jen tyč. Poté vyvezl míč opět Mařa, přihrál pod sebe Buldogovi, ale jeho ránu brankář vyrazil na roh. Za chvíli pronikal sám Gheda, avšak jeho ránu zblokoval obránce opět do zámezí. Následně zahrozil i soupeř, výhoz brankáře jen hlavou "olízl" Turan a osamocený útočník Bolesti naštěstí branku netrefil. Z trestného kopu pak pálil Kumar, ale brankář opět vyrazil. Gheda získal míč na obránci a postupovali jsme ve 3 na 2, Gheda přihrál na MaŠe, ten na dlouhou nohu napálil jen brankáře, od něj se však míč vrátil zpět a MaŠ z nulového úhlu o tyč dostal náš tým do vedení - 0:1. Před koncem poločasu pronikal opět Gheda, přihrál Turanovi a ten protlačil míč do sítě - 0:2. Druhou půli započala akce Janocha, jenž si vyměnil míč s Turanem, ale poté bohužel pálil vedle. Za minutu pronikal všudybyl Plachta po pravé straně, poté patičkou vrátil Kumarovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:3. Poté přihrával Mařa MaŠovi, ale ten ze "šestky" trefil jen brankáře. Za chvíli utekl po pravé straně Turan, přihrál Kumarovi a ten našel před brankou Plachtu, který vymetl pravou pavučinu - 0:4. Následně servíroval Buldog Mařovi, který pálil z 10-ti metrů z voleje, ale brankář Bolesti vytěsnil na roh. V další šanci rozehrával Gheda roh na Mařu a ten pálil k tyči, brankář soupeře byl opět pozorný. I ve druhém poločase zahrozil soupeř, ale křižnou ránu Onóš vyrazil a Buldog uklidil do bezpečí. Poslední akce utkání byla snad tou naší nejhezčí na turnaji. Rychlá kombinace na jeden dotek započala u Ghedy, jenž vysunul Janocha, ten narazil Plachtovi, který ještě dal před prázdnou branku MaŠovi a ten se nemýlil - 0:5. Kalasar - SAN MARINO 0:2 (0:2) branky: Janoch (Mařa) 0:1, Plachta (Turan) 0:2 Ve druhém utkání s týmem Kalasar nám stačil jen bod. Utkání začalo vyrovnaně, ale netrvalo dlouho a aktivita se přesunula na naše kopačky. První šanci měl MaŠ, jenž pálil těsně nad. Poté po Mařově úniku a následné přihrávce pod sebe zakončoval k tyči Janoch - 0:1. Z další akce zakončoval po přihrávce od Turana Plachta - 0:2. Do konce poločasu jsme měli ještě několik příležitostí, ale nic vážnějšího se nestalo, naopak na druhé straně musel vystřihnout bravůrní zákrok Onóš, ale čisté konto udržel. Ve druhém dějství jsme drželi míče a hlídali si výsledek. Po trestném kopu Janocha zakončoval Turan, ale svoji velkou příležitost neproměnil. Ke konci utkání si soupeř vytvořil menší tlak, ale ze série autů a rohů nakonec nic nevyplodil. Postoupili jsme tedy do čtvrtfinále poměrně jednoznačně. Čtvrtfinále: SAN MARINO - Red Devils 6:3 (3:0) branky: Mařa (Turan) 1:0, Mařa (Gheda) 2:0, Gheda (Turan) 3:0, Janoch (Plachta) 4:0, Buldog (MaŠ) 5:1, Plachta (Kumar) 6:3 Úvod čtvrtfinále začal v naší režii, ale ze dvou závarů před soupeřovým brankářem nic nebylo. Mařa poté obral obránce Red Devils, ale jeho následná rána levačkou šla těsně mimo. Asi po 5 minutách pak přihrál Mařa na Turana, ten mu ještě vrátil a šli jsme do vedení - 1:0. Ihned v další akci sebral míč u naší branky Gheda, pronikl až před branku, kde servíroval Mařovi a ten opět zvýšil skóre - 2:0. Další kombinaci započal Plachta, přihrál doprava Turanovi a ten ještě naservíroval Ghedovi, jenž neměl problém do prázdné branky zakončit - 3:0. Do další příležitosti se vřítil Mařa, jenž přihrál MaŠovi, který vracel na zadní tyč Mařovi, ten však bohužel nedošáhl. Poslední slovo poločasu měl soupeř, jehož útočník utekl po levé straně a vyslal střelu, která skončila na tyči branky Onóše. Druhý poločas začal únikem po pravé straně Plachta a poté naservíroval před prázdnou branku Janochovi - 4:0. Poté přerušil rozehrávku soupeře Janoch, přihrál Plachtovi, ten mu vrátil, ale první jmenovaný skluzem těsně minul. Následně razítkoval Mařa z trestného kopu břevno. Poté jsme sehráli výbornou kombinaci, Gheda utekl po levé straně, přihrával doprava Janochovi, jenž vrátil ještě MaŠovi, který nepochopitelně nezakončil a soupeř z protiútoku korigoval výsledek střelou k tyči - 4:1. Zvýšili jsme ihned v zápětí, když MaŠ rozehrál rohový kop, který zblokoval brankář a Buldog zkušeně trhal sítě - 5:1. Soupeř hrál va-bank a po špatném MaŠově bránění střelou po víko opět snižoval - 5:2. Za tohoto stavu lapil Onóš 100% příležitost Red Devils. O chvíli později však další střela z dálky zapadla přesně k jeho levé tyči - 5:3. Klid na naše kopačky však vnesl až Plachta, jemuž přihrál Kumar a první jmenovaný si obhodil brankáře a z úhlu pohodlně vstřelil branku - 6:3. Na konci utkání pak vyslal ještě MaŠ Kumara lobem, ten si obhodil brankáře, avšak následně netrefil. Onóš ještě lapil desetimetrový kop za náš 5. faul a tak jsme šli do semifinále. Semifinále: Tempo - SAN MARINO 2:0 (1:0) Od úvodu jsme byli aktivnějšími, ale Tempo nás do vyložených příležitostí nepouštělo. První šanci měl Gheda s Turanem, když první jmenovaný přihrával Turanovi, ale míč skončil v zámezí. MaŠ následně utekl po pravé straně a křižně pálil, brankář soupeře však vykopl na roh. Po Kumarově rohu pálil Mařa z voleje nad. Dvakrát poté zahrozilo Tempo, ale jejich pokusy vždy končily blokovány za brankou. Chvíly před koncem poločasu pak soupeř zaútočil a jejich hráč šťastně vypálil, míč zapadl k levé tyči branky Onóše - 1:0. Tempo mohlo vzápětí ještě pojistit svůj náskok, ale Onóš parádně jejich šanci zlikvidoval. Na začátku druhé půle se dral do šance Kumar, ale obránce mu v poslední chvíli míč ukopl. Po naší následné ztrátě pálil osamocený útočník soupeře, ale trefil jen boční síť. Z voleje pak vyslal parádní ránu pod víko Plachta, ale gólman Tempa vytěsnil na roh. Po chvíli zahrával trestný kop Janoch, našel na zadní tyči Mařu, ale jeho pokus vyrazil opět skvělý brankář soupeře. Asi 4 minuty před koncem jsme šli do power-play a bohužel jsme po brejku dostali druhou branku do prázdné svatyně. V power-play jsme pokračovali a měli jsme asi 3 velké příležitosti, avšak gólman soupeře byl dnes prostě nepřekonatelný. Po porážce jsme šli tedy jen do souboje o bronz. O 3. místo: Hustopeče - SAN MARINO 3:6 (2:4) branky: Mařa (Plachta) 2:1, Mařa (Gheda) 2:2, Mařa (Plachta) 2:3, Gheda 2:4, Kumar (MaŠ) 2:5, Janoch (Plachta) 2:6 Výborné Hustopeče se do nás ihned z úvodu opřely a brzy si vytvořily dvě velké příležitosti, které však zlikvidoval Onóš. Ten poté však bohužel zaváhal při další akci soupeře a míč se doslova dokutálel za jeho záda - 1:0. Snažili jsme se tlačit více dopředu, ale Hustopeče z brejku zakončily krásnou ranou do pravého horního růžku naší branky - 2:0. Poté se ocitl sám před brankářem Turan, ale vypálil jen vedle branky. Posléze utekl po pravé straně tradičně agilní Plachta, servíroval Mařovi, který se položil do míče a korigoval - 2:1. Po následném Ghedově nástřelu usměrnil těžký mič za záda brankáře soupeře opět Mařa a vyrovnal - 2:2. Aby toho nebylo málo, tak rychlík Plachta opět utekl po pravé straně a servíroval Mařovi do další šance a ten hattrickem otočil výsledek - 2:3. Do poslední příležitosti poločasu vyslal MaŠ Ghedu a ten byl na "šestce" faulován. Sám postižený z trestného kopu prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:4. Ve druhé půli jsme si hlídali výsledek a Hustopeče začaly hodně tlačit. Na půlce však obral o míč obránce MaŠ, vyslal Kumara a ten střelou o tyč zvyšoval - 2:5. Další protiútok Hustopečí přerušil opět MaŠ, Janoch se ujmul míče, přihrál doprava Plachtovi a ten vrátil zpět na zadní tyč Janochovi, který neměl problém skórovat - 2:6. Po Ghedově přihrávce se poté snažil lobovat Mařa, ale brankář míč vyrazil. Na konci utkání ještě Gheda neskutečně podržel míč, poté si jej hodil okolo obránce a jen těsně minul branku. Hustopeče hrály i přesto skvěle a tvořily si jednu kombinaci za druhou. Nakonec se jim přeci jen podařilo snížit po rohovém kopu a následné tečované střele, která doplula až za záda Onóše - 3:6. Po dobrých výkonech v celém turnaji tak nakonec berem hezké 3. místo. Vyhráli Šmatloni Vyškov a druhé skončilo Tempo. Statistika hráčů: Plachta 7+8, Mařa 8+3, Kumar 5+5, Gheda 3+6, Janoch 7+1, MaŠ 3+4, Turan 2+4, Buldog 1+2 (Onóš, průměr 1,1 branka/zápas) MaŠ