V 6. ROČNÍKU PT CUPU 2013 SE NÁM NEPODAŘILO POSTOUPIT ZE "SKUPINY SMRTI"

28.12.2013 - MaŠ

V sobotu, 28. 12. 2013, jsme se zúčastnili tradičního tišnovského turnaje - PT CUPU 2013. Byli jsme nalosováni do skupiny D (Radka Druláka), která je již tradičně plná favoritů. Postupně jsme se utkali s týmy - MK Jihlava, Tiago, Zimbru Olymp a obhájcem titulu - týmem Nezastavitelní.

Po třech těsných porážkách (vždy 0:1) a jediném vítězství nad moldavským soupeřem (2:0) jsme nepostoupili ze základní skupiny a turnaj tak pro nás skončil předčasně.

I přesto myslím, že jsme na turnaji zanechali dobrý dojem a jak by řekl Buldog: "Nemáme se rozhodně za co stydět."

Skupina Radka Druláka:

SAN MARINO - MK Jihlava 0:1

Ihned o úvodu začala taktická bitva, ve které jsme se soustředili především na obranu. Po jednom z brejků vypálil z úhlu Jura, brankář soupeře vyrazil míč před sebe, Jura jej přihrál pod sebe MaŠovi, ale jeho ránu směřující do odkryté branky stačil srazit obránce Jihlavy. Další velkou šanci jsme měli poté, co Kumar sebral míč soupeři, přihrál jej na zadní tyč MaŠovi, jenž ještě servíroval na protilehlou Janochovi, který na míč bohužel nedosáhl. Soupeř udeřil v polovině utkání. Respektive jejich útočník centroval zprava před branku, Onóš si šel pro míč a Mařa si s ním nerozuměl, když mu chtěl hlavou míč přihrát do rukou. Byla z toho vlastní laciná branka - 0:1. Na tuto jsme již bohužel nedokázali zareagovat a po vyrovnaném utkání jsme bohužel s pozdějším finalistou smolně prohráli.

SAN MARINO - Tiago 0:1

I druhé utkání bylo oboustranně velmi vyrovnané a oba soupeři se soustředili především na kvalitní obranu. Pro zdravotní potíže bohužel nenastoupil tvůrce naší hry Jura a bylo to znát. Po pár minutách pálil z otočky těsně vedle Janoch a za chvíli dopadl podobný pokus Maři se stejným výsledkem. Opět asi v polovině utkání pak vypálil asi ze 12-ti metrů soupeřův zadák, Onóš bohužel míč neviděl a tento ne příliš povedený pokus zaplachtil pod břevno naší svatyně - 0:1. I přesto, že naše snaha byla veliká, tak ani závěrečná dvouminutová power-play již kýžené vyrovnání nepřinesla. Postupové naděje se již po tomto utkání téměř vytratily.

SAN MARINO - Zimbru Olymp 2:0 - branky: Mařa (Jura) 1:0, Jura (Kumar) 2:0, ŽK: Mařa

S tímto moldavským týmem jsme opět začali opatrně a z počátku jsme jej nechali "vyblbnout". Postupně jsme přebírali otěže utkání a v 5. minutě z dobré pozice napálil Mařa břevno. Asi v polovině utkání vyvezl míč přes půl hřiště Jura, poté nezjištně servíroval na zadní tyč Mařovi a ten míč s přehledem poklidil - 1:0. Za pár minut opět přerušil rozehrávku soupeře Jura, narazil si míč s Kumarem a poté pohotově trhal sítě - 2:0. Do konce utkání jsme si již výsledek s přehledem pohlídali.

SAN MARINO - Nezastavitelní 0:1, ŽK: Jura

S favoritem turnajem plným zvučných jmen a zároveň obhájcem loňského prvenství jsme sehráli naprosto vyrovnané utkání. Z počátku jsme dokonce byli aktivnější a po pár minutách měl velkou příležitost Buldog, který zpracoval míč zády k brance a z otočky jen těsně minul protilehlou tyč. Bohužel v 7. minutě se uvolnil na "šestce" soupeřův útočník, vypálil bodlem ne příliš tvrdě, ale Onóšovi míč smolně přeskočil kopačku a opět jsme museli dotahovat. Snažili jsme se vyrovnat, co nám jen síly stačily a soupeř se soustředil na bránění dostačujícího výsledku. Vyprodukovali jsme jen několik nepřesných střel a i přesto, že jsme poměrně kvalitně sehráli i závěrečnou power-play, na vyrovnání to opět nestačilo. V závěru ještě bravurně Onóš zlikvidoval samostatný nájezd soupeře a tak jsme se z turnajem rozloučili další těsnou porážkou.

Sumasumárum: Ve velmi silné konkurenci této základní skupiny jsme neuspěli, ale myslím, že za předvedenou hru se rozhodně nemusíme stydět. Celý tým bojoval o každý míč a dnes nám chyběl i potřebný kousek štěstíčka. Nedá se nic dělat, ale myslím, že pozitivní je, že jsme se mohli po vánočním "obžerství" alespoň trošku proběhnout.

Náš tým reprezentovali: Onóš - Mařa, Jura, Kumar, Gheda - MaŠ, Janoch, Buldog