V 8. ROČNÍKU DOLNOLOUČSKÉHO POHÁRU 2014 JSME NEUSPĚLI

8.3.2014 - MaŠ

V sobotu, 8. 3. 2014 jsme se zúčastnili 8. ročníku DOLNOLOUČSKÉHO POHÁRU 2014, který se tradičně konal v nově zrekonstruované tělocvičně ZŠ v Dolních Loučkách. Po zbytečně ztraceném posledním utkáním v základní Skupině C s týmem Žaludů jsme odmítli přímý postup mezi 8 nejlepších a museli jsme do baráže. Tam jsme podlehli výborně hrajícímu nováčku turnaje - týmu TJ Moravec. San Marino tak skončilo hodně hluboko za naším očekáváním.

Celý turnaj pak po zásluze vyhrál suverénní tým Nazdraví (1. FC Květnice Tišnov), druzí skončili Plniči trubiček, třetí již zmiňovaný TJ Moravec a čtvrtí pak skončili Žaludi.

Sestava našeho týmu: Onóš - Plachta, Buldog, Kumar, Janoch, MaŠ

Základní skupina C:

SAN MARINO - Leon team 5:0

branky: Kumar (Buldog) 1:0, Kumar (MaŠ) 2:0, Kumar (Buldog) 3:0, Plachta (MaŠ) 4:0, Plachta (MaŠ) 5:0

V našem prvním utkání jsme měli k ideálnímu výkonu hodně daleko. Soupeř však nebyl příliš kvalitní, i když nám v počátku hodně zatápěl a dokonce hned 3x razítkoval naši brankovou konstrukci. Po několika minutách po hezké akci přihrával Buldog volnému Kumarovi a ten otevřel skóre - 1:0, Na druhou branku přihrával MaŠ do podobné pozice opět Kumarovi a ten opět nezaváhal - 2:0. Za další dvě minut patičkou přiťukl dobře stínící Buldog na zadní tyč Kumarovi, který zapečetil svůj čistý hattrick - 3:0. Po rohovém kopu pak našel MaŠ čipernou nohu Plachtovi a ten trhal sítě počtvrté - 4:0. Poslední slovo v utkání vyřkl MaŠ, když obral o míč obránce a poté ještě servíroval doprava Plachtovi a ten nezaváhal - 5:0.

SAN MARINO - Papíroví kapesníčci 1:1

branka: MaŠ (Buldog) 1:0

ŽK: Plachta

V dalším utkání jsme již narazili na poměrně kvalitního soupeře. Hráli jsme však takticky již lépe a soupeře jsme si drželi v dostatečné vzdálenosti od naší svatyně. I přesto musel Onóš asi dvakrát skvěle zasahovat. Asi pět minut před koncem rozehrával z levé strany Buldog aut, našel křižně přesně prostor na protější lajně, kam si zaběhl MaŠ a přesnou křižnou ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Utkání jsme si hlídali, ale soupeři se nakonec utěšenou ranou podařilo vyrovnat, když Plachta mírnou tečí míč poslal do protipohybu Onóše - 1:1. Nakonec tedy utkání skončilo, dle mého, spravedlivou remízou.

SAN MARINO - Žaludi 2:4

branky: MaŠ 1:0, Buldog 2:0

ŽK: Plachta, MaŠ

Pokud jsme chtěli postoupit přímo do čtvrtfinále, museli jsme v tomto utkání zvítězit. A hráli jsme poměrně dobře a soupeře jsme téměř k ničemu nepouštěli. Již po pár minutách vystihl MaŠ špatnou rozehrávku soupeře a přesnou ranou k tyči dostal naše barvy do vedení - 1:0. A když asi za další 3 minuty vymetl Buldog z trestného kopu pravou pavučinku, nebylo co řešit - 2:0. Soupeř však asi v polovině utkání vypálil z půlky a dvakrát tečovaná rána skončila mezi nohama bezmocného Onóše - 2:1. Utkání jsme kontrolovali, ale poté se stalo něco nepochopitelného. Rozehrávali jsme roh, obránce v tísni zády k naší brance odkopával míč a přehodil Onóše, jenž stál nečekaně asi 10 metrů před naší svatyní - 2:2. No a opět jsme tedy museli začít tlačit. To byla voda na mlýn soupeře, kterého při naší power-play nastřelil Onóš tak smolně, že se od něj odrazil míč na naší prázdné branky - 2:3. A samotném závěru při hře "va-bank" pak ještě fauloval MaŠ na šestce útočníka soupeře a sám postižený prostřelil naši špatně postavenou zeď - 2:4. Na místo jasně vyhraného utkání jsme tak museli do baráže, kde nás čekal velmi těžký soupeř, to bylo jasné.

Baráž o postup do čtvrtfinále:

SAN MARINO - TJ Moravec 2:6

branky: Plachta (MaŠ) 1:1, MaŠ (Kumar) 2:4

Utkání s neskutečně běhavým soupeřem začalo pro nás velmi špatně. Hned v úvodu jsme totiž faulovali na šestce soupeře, Moravec rychle rozehrál z asi o deset metrů vzdálenějšího místa, což rozhodčí pustil a kombinace skončila až v naší síti - 0:1. Zareagovali jsme prakticky ihned, když si rychle narazili Plachta s MaŠem a první jmenovaný se trefil přesně k tyči - 1:1. V polovině utkání zahrával soupeř trestný kop, jenž jsme velmi špatně bránili a trestem byla branka z úhlu do prázdné branky - 1:2. Museli jsme otevřít hru a soupeř nás velmi rychle potrestal třetí brankou a posléze při power-play střelou do odkryté branky počtvrté - 1:4. Asi pět minut před koncem vypustil dlouhý výhoz Kumar na MaŠe, který se obtočil okolo obránce a technickým lobem přehodil gólmana přesně do pravého horního růžku - 2:4. V samotném závěru jsme byli ještě dvakrát neúspěšní při power-play a soupeř nás potrestal dalšími dvěma zásahy do prázdné klece. Z turnajem jsme se tedy rozloučili již velmi brzy a skončili jsme až ve druhé polovině startovního pole. Spokojenost tedy rozhodně nemůže panovat !!!

Statistiky našich hráčů: MaŠ 3+4, Kumar 3+1, Buldog 1+3, Plachta 3+0