ASM A - 1. FC Květnice Tišnov 7:10 (0:4)

Příprava - pondělí 18.4.2011 - Dolní Loučky - SM Aréna

18.4.2011 - MaŠ
Naše branky: Kryštof Večeřa (Michal Kroupa) 1:5, Kryštof Večeřa (Martin Mašek) 2:5, Kryštof Večeřa (Jan Maňásek) 3:5, Dominik Martinek (Martin Mašek) 4:5, Martin Mašek (Kryštof Večeřa) 5:9, Kryštof Večeřa (Martin Mašek) 6:9, Martin Špicl (Martin Mašek) 7:9 Sestava: Aleš Weinfurter - Michal Kroupa, Martin Mašek, Jan Maňásek - Kryštof Večeřa, Martin Špicl, Dominik Martinek V pondělí, 18. 4. 2011 od 19,00 hod., jsme se opět utkali v dalším přátelském utkání s našimi druholigovými kamarády z 1. FC Květnice Tišnov. Sešli jsme se sice v menším počtu, ale počasíčko bylo skvělé, takže jsme se pustili do herní partie. Ihned od úvodu jsme začali hrát velmi opatrně a disciplinovaně, chtěli jsme se poučit z chyb z minulého utkání, kdy jsme se snažili až příliš rychle přecházet do protiútoků a přitom jsme hodně chybovali. Soupeř měl dle očekávání více ze hry a my jsme pečlivě vyčkávali na své příležitosti a ty jsme si snažili více připravit. Po několika minutách a mnoha skvělých zákrocích výborného Turana se soupeř ujal vedení střelou ze střední vzdálenosti - 0:1. Netrvalo dlouho a podařilo se jim přidat ještě jednu branku po výborné kombinaci - 0:2. Za tohoto stavu se střídaly šance na obou stranách, ale oba brankáři se předháněli ve vynikajících zákrocích. V první půli měl několik velkých příležitostí Krištofinho a MaŠ, avšak ani jeden z těchto našich hráčů nedokázal vyzrát na výborného brankáře - Luboše Grocha. Květnice nás do konce poločasu dokázala ještě dvakrát rozebrat a dala tak konečnou podobu poločasovému skóre - 0:4. Do druhého poločasu jsme si dle požadavku soupeře vyměnili brankáře a tak byl tentokráte naším "sokem" Turan. Ihned v úvodu druhého dějství Květnice sehrála bravurní kombinaci a opět zvyšovala skóre - 0:5. Poté jsme se však konečně začali prosazovat i my, resp. kdo jiný než bomber Krištofinho. Toho nejdříve po parádní akci vybídl ke skórování Míša a bylo to - 1:5. Zanedlouho udělal skvělou práci špílmachr Mařa, který servíroval opět Krištofinhovi a ten se nemýlil krásnou nechytatelnou ránou k tyči - 2:5. Svůj hattrick dokončil Krištofinho za chvilku výborným oklamáním Turana, když jej nejdříve krásnou kolmicí našel obránce Buldog - 3:5. Poté unikl po pravé straně Mařa a milimetrovou přihrávkou našel Arafata, jenž podstřelil brankáře soupeře a dal kontaktní branku - 4:5. Poté však Květnice opět přebrala taktovku utkání a hned několika vydařenými akcemi nám odskočila na rozdíl 5-ti branek - 4:9. Pak si však roli nahrávače a střelce vyměnili Mařa s Krištofinhem a druhý jmenovaný servíroval prvnímu do úniku, náledovala parádní tvrdá rána přesně k tyči - 5:9. Netrvalo dlouho a Krištofinho po Mařově přihrávce před prázdnou svatyni opět snižoval - 6:9. Poslední slovo našeho týmu vyřkl MaŠ, když jej nejdříve vyslal skvělou kolmicí Krištofinho, MaŠ těsně před brankářem ještě přihrával Mařovi, a ten servíroval zpět našemu kapitánovi - 7:9. Utkání ukončila Květnice, která svojí desátou brankou ukunčila dnešní utkání - 7:10. Sumasumárum: Z mého pohledu jsme dnešní utkání odehráli soustředěně a zodpovědně. To, že soupeř bude lepší bylo jasné předem, ale důležité je, že jsme nesložili zbraně a snažili se bojovat a pečlivěji si vytvářet příležitosti. Samozřejmě se chybičky našly, ale rozhodně toto utkání hodnotím kvalitněji než naše vzájemné první před 14 dny. Celému týmu patří pochvala za dnešní výkony. Ve čtvrtek nás čeká poslední generálka na půdě BBPressu a v sobotu "HURÁ" na první ostrý krok v jarní části soutěže. SAN MARINÉ OLÉÉÉÉÉÉ !!! MaŠ