Orel Řečkovice - ASM A 6:2 (2:1)

Brno Open - sobota 29.1.2011 - Brno - Rybnická

28.1.2011 - MaŠ
Naše branky: Jiří Mašek (Martin Špicl) 0:1, Martin Špicl (Jiří Mašek) 2:5 Sestava: Aleš Weinfurter - Michal Kroupa, Martin Mašek, Jiří Mašek, Václav Burian - Kryštof Večeřa, Dominik Martinek, Pavel Křivý, Martin Špicl V sobotu, 29. 1. 2011 od 11,20 hod., jsme nastoupili k předposlednímu turnajovému utkání v základních skupinách letošního KAJOT OPEN. Soupeřem nám byl silný tým Orla Řečkovice, jenž hraje OP Brno-město. Navíc se soupeř dnes sešel v plné síle, chtěl se pokusit o "postup na posledních chvíli" a ještě nám chtěl oplatit vyřazení v Poháru ČMFS. Začali jsme poměrně dobře a s Orlem jsme rozehráli vyrovnanou partii. Po pár minutách dokonce rozehrával rohový kop Pól, přihrál MaŠovi, jenž se nenechal odstranit od míče a otočkou posunul míč na nabíhajícího Juru, který následně propálil vše, co mu stálo v cestě - 0:1. Bohužel poté jsme se dopustili taktického nedostatku a místo uzavření pole a vyčkávání na soupeře, jsme nepochopitelně otevřeli hru a Orel toho využil, rozehrál rychlou akci a následovala přesná křižná přízemní rána přesně k pravé Turnově tyči - 1:1. O chvilku později nám moc nepomohl rozhodčí, když byl na půlce faulován Krištofinho, Mařa však postupoval dále a když se chystal ke střele sám před brankářem, rozhodčí dodatečně písknul a naši výhodu tak nepochopitelně zastavil. O pár minut později jsme opět zbytečně riskovali, ztratili míč v útočném pásmu a postupující Řečkovický útočník prostřelil míč mezi nohama bezmocného Turana - 2:1. Po poměrně vyrovnaném prvním poločasu jsme tedy měnili strany s jednobrankovým mankem. Do druhé půle jsme šli s odhodláním přelomit stav zpět na naši stranu. Chvíli se nám to dařilo, ale poté nás začal soupeř bravurně školit z efektivity. Z jejich prakticky první akce druhého dějství nastřelil útočník koleno svého spoluhráče před brankou a byla z toho parádní "kolínková" branka "pod víko" - 3:1. Opět jsme se snažili útočit, ale Orel hrál chytrou vyčkávací hru, přičemž každý brejk suverénně tavil v branky. Další přišla po rychlé a hezké kombinaci po pravé straně, když doklepávající hráč nedal Turanovi sebemenší šanci - 4:1. Pátý gól přišel po velmi podobné situaci asi za minutu s tím, že rychlý kontr přišel po straně pravé - 5:1. Maličkou jiskřičku naděje vykřesal Jura, který se perfektně porozumněl s MaŠem, kdy míč posunul přesně do místa, kam to MaŠ potřeboval a sběhl, na následný projektyl našeho kapitána neměl brankář nárok - 5:2. Bohužel poslední tečku udělaly Řečkovice za pár okamžiků, když se třemi krásnými narážečkami dostali až od své branky k té naší a nekompromisně skórovali. To bylo ze zápasu vše. Sumasumárum: Bohužel, v tomto utkání jsme tahali za kratší provaz. Vůle a bojovnost rozhodně nechyběla, ale ve druhém poločase prostě nevyšlo snad nic, na co jsme šáhli. Volili jsme vždy opačná řešení situací, prostě se nedařilo. Navíc nás soupeře perfektně školil z efektivity a hrál velmi dobrou hru. Nedá se nic dělat, jedeme dál. Vzhledem k tomu, že v následném utkání Orel smolně prohrál s Gladiátory, postup do osmifinálových skupin jsme tímto měli stejně zajištěn. MaŠ