ASM A - FPO Blansko 0:6 (0:3)

Brno Open - neděle 5.2.2012 - Brno - Rybnická

5.2.2012 - MaŠ
Sestava: Aleš Weinfurter - Petr Doubravský, Michal Kroupa, Martin Plachký - Martin Špicl, Dominik Martinek, Martin Mašek V neděli, 5. 2. 2012 od 12,20 hod., jsme sehráli poslední osmifinálové utkání KAJOT OPEN proti silnému soupeři - FPO Blansko. I tady jsme byli papírovými favority, ale pro nás zároveň neexistovala jiná možnost - jedině vyhrát. Což, jak se ukázalo později, bylo hodně svazujicí. Ihned o úvodu jsme se do sebe vzájemně zakousli a začla velká bitva. Nejdříve vypíchl míč Mařa obránci a postupoval sám na brankáře, jindy takovéto šance s přehledem proměňuje, dnes ale netrefil. Nedáš dostaneš, FPO zaútočilo, přihrálo si před naší brankou a následná střela znamenala jeho vedení - 0:1. Snažili jsme se i nadále, ale další protiútok byl zakončen křižnou ránou, jenž opět skončila za zády Turana - 0:2. Naprosto decimující. My jsme šance nedokázali proměnit, FPO bylo 100%. Další velkou příležitost měl Míša, ale netrefil branku, za pár minut stejně dopadl Mařa. Plachtova další rána skončila opět na tyči branky soupeře. Tak opět zaúřadovalo Blansko, stejná akce, stejná křižná rána jako přes kopírák s tou druhou - 0:3. Konec poločasu. Druhou půli jsme museli vsadit na riziko a prakticky celý jsme jej odehráli se systémem power-play. Hodně jsme soupeři zatápěli, ten se dlouhé minuty jen bránil. Jejich brankář byl naprosto famózní a rány Míši, Maři, Duba i MaŠe zlikvidoval. Poté soupeř vypíchl míč a přízemní střelou prostřelil vracejícího se Turana počtvrté - 0:4. O pár minut později nám opět FPO Blansko sebralo míč a střelou přes celé hřiště zvyšovalo už na - 0:5. Těsně před koncem ještě po vydařené akci přidalo Blansko poslední branku střelou k tyči a zapečetilo tak utkání tímto drtivým skóre - 0:6. Sumasumárum: Bohužel, všechna dnešní utkání byla stejná, dnes jsme totálně vyhořeli ve střelecké potenci. Počínaje brankářem, konče útočníkem, nikdo z nás neměl den. Soupeřům padaly laciné branky, my i ty nejjasnější příležitosti nedokázali proměňovat. I takový je fotbal a já použiju už jen rčení jednoho ze spoluhráčů - "Tuto facku jsme již potřebovali, děkujeme za ni !". MaŠ Konečná tabulka 1. osmifinálové skupiny : 1. FPO Blansko 3 2 1 0 12:3 7 2. Antabus 3 1 2 0 5:4 5 3. San Marino 3 1 0 2 4:10 3 4. BrnoCity 3 0 1 2 4:8 1