8.1.2016 - MaŠ

Naše branky: Michal Kroupa (Lukáš Veselý) 0:1, Lukáš Veselý (Václav Burian) 3:2

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Michal Kroupa (Míša), Ondřej Halas (Skunk), Petr Hvízdal (Nikotin) - Lukáš Veselý (Scarynho), Martin Plachký (Plachta), Martin Špicl (MaŠ)

ŽK: Ondřej Halas

V pátek, 8. 1. 2015 od 20,00 hod., jsme sehráli první mistrovské utkání roku 2016. Zajížděli jsme na vyškovskou palubovku, kde jsme se utkání s týmem Lazor. Utkání muselo být odehráno v naprosto "slepené" sestavě díky 4 absencím hráčů A-týmu. Naprosto zdraví bohužel nebyli ani Kumar s Plachtou.

Od úvodních minut byli domácí aktivnějším týmem, my se však soustředili na koncentrovanou a bezchybnou obranu, což se nám dařilo. Hned v první minutě loboval za obranu na MaŠe Scarynho, první jmenovaný si posunul míč hrudí, ale jeho následné dělovce chybělo jen několik centimetrů. I soupeř měl následně dvě velké příležitosti, ale Kumar chytal naprosto úžasně. V 10. minutě vybojoval a udržel míč bojovník Skunk, přihrál na tyč MaŠovi, ale ten ještě servíroval Scarynhovi, jenž jej nepochopil. Lazor vymýšlel, ale naše obrana byla bezchybná a případně decimoval domácí skvělými zákroky Kumar. V 16. minutě získal míč Scarynho, obešel obránce a naservíroval míč před branku Míšovi, který mezi nohama domácího gólmana otevřel skóre - 0:1. V poslední minutě se ještě skvěle uvolnil Skunk, jeho dělovku bohužel zastavila tyč a následná opakovaná rána v podání stejného hráče jen těsně minula branku.

Druhý poločas jsme bohužel začali špatně. Hned v jeho první minutě byl doražen Skunk, propadl a na Kumara šli dva útočníci, kteří si jej vyťukali do prázdné branky, střelou do pravého horního růžku - 1:1. Po malé domů ve 24. minutě rozehrával Lazor nepřímý kop ze šestky, ale skvělý Plachta míč vyblokoval do bezpečí. Ve 28. minutě bohužel špatně rozehrál nákop Kumar, na půlce se míče zmocnil protihráč a ve 3 na 1 akci dokombinovali domácí do prázdné svatyně - 2:1. Domácí stále hráli a mi čekali na naši chvilku. Ve 33. minutě pak vypálil domácí nejlepší hráč z 10-ti metrů a parádní dělovka pod břevno jistila domácím výsledek - 3:1. Ve 35. minutě pálil po kombinaci Plachta, ale jeho ránu zastavilo břevno. O minutu později upaloval do brejku Nikotin s MaŠem, první jmenovaný nejdříve trefil gólmana, odražený míč poté servíroval MaŠovi, který na místo korekce výsledku jen trestuhodně napálil brankáře domácích. Ve 37. minutě hledal polostřelou na zadní tyči Plachta Scarynha, ale ten jen těsně hlavou minul cíl. 30 vteřin před koncem jsme při powerplay rozehráli akci, Kumar přihrál doleva Scarynhovi, ten si míč posunul a ranou z devíti metrů prostřelil vše, co mu stálo v cestě, dobře stínoval před gólmanem Míša - 3:2. Na vyrovnání již bohužel nebyl čas.

Sumasumárum: Obrovské poděkování patří dnešním 7 statečným. Každý do utkání dal maximum svých možností a k bodu chyběl jen krůček. Zodpovědný výkon v obranné fázi, skvělý výkon Kumara v kleci, neskutečný boj o každý míč v podání Skunka i indisponovaného Plachty a odmakané výkony všech ostatních včetně "pomocníka" Nikotina. Borci DÍKY !!!!