ASM A - Arsenal Brno 4:5 (2:3)

Divize E - pátek 17.3.2017 - Tišnov - hala SSK

17.3.2017 - MaŠ

Naše branky: Ondřej Halas (Václav Seyfert) 1:0, Martin Mašek (Martin Plachký) 2:1, Martin Plachký (Václav Seyfert) 3:5, Václav Seyfert (Martin Plachký) 4:5

Sestava: Aleš Weinfurter - Michael Malásek, Martin Plachký, Ondřej Halas - Martin Mašek, Kryštof Večeřa, Václav Burian, Václav Seyfert

ŽK: Kryštof Večeřa, Martin Plachký, Ondřej Halas

V pátek, 17. 3. 2017 od 20,00 hod., jsme sehráli závěrečné utkání letošního ročníku DIVIZE E. Soupeřem na závěr nám byl brněnský Arsenal.

Od úvodních minut začal soupeř aktivněji, ale byli jsme to právě my, kdo se nakonec dostal do vedení. Po přihrávce od Sáji otevřel v 8. minutě skóre parádní ranou pod víko Skunk - 1:0. Po chybě Sáji na půlící čáře Arsenal vyrovnal po následném přečíslení 2 na 1. Chvíli předtím Arsenal neproměnil hned několik velkých příležitostí a nastřelil dvakrát tyč. V 18. minutě dostal opět naše barvy do vedení navrátilec Mařa, po vtipné patičce od Plachty prostřelil přízemně hostujícího gólmana - 2:1. Hosté však po další hrubce rychle vyrovnali a nakonec v poslední minutě prvního dějství po nástřelu přelili vedení na svoji stranu - 2:3.

Arsenal vstoupil skvěle i do druhé půle, hned po několika vteřinách sehrál skvělou akci na jeden dotek a do prázdné branky zvyšoval svoje vedení - 2:4. Za minutu to bylo již o 3 branky, kdy hosté proměnili další skvělé a rychlé přečíslení - 2:5. Poté jsme marně dobívali pevnou obranu soupeře a jen těžce se dokázali prosazovat. Arsenal již nikam nespěchal a utkání s s přehledem hlídal. Drama se nám podařilo udělat až v závěru, kdy jsme ve 37. minutě dvěma slepenými góly soupeře dotáhli na rozdíl jediné branky. Nejdříve si dobře narazil Plachta se Sájou a prostřelil po zemi gólmana, za chvíli si oba svoje role vyměnili a po obtočení okolo obránce skóroval Sája - 4:5. Navíc jsme se bohužel nezmohli a tak sezónu končíme další, asi zaslouženou porážkou.

Sumasumárum: Utkání jsme dobře začali, ale zkušený a bojovaný soupeř výsledek rychle otočil a zápas si již s přehledem pohlídal. My jsme tak udělali smutnou tečku za poměrně zbabranou sezónou.