2. třída, skupina C - neděle 30.10.2016 - Brno - Srbská

30.10.2016 - MaŠ

Naše branka: Martin Špicl (Ondřej Halas) 1:1

Sestava: Marek Divácký - Ondřej Halas, Michal Kroupa, Jan Maňásek - Petr Vojta, Martin Midrla, Martin Špicl

V neděli, 30. 10. 2016 od 14,00 hod., jsme nastoupili na Srbské k dnešnímu druhému mistrovskému utkání. Soupeřem nám byl tentokráte Debakl, proti kterému se nám tradičně nedaří. No, ani dnešek nebyl výjímkou.

Sice jsme hráli lépe než v prvním utkání, ale soupeř nás dobře bránil a do ničeho zásadního nás nepouštěl. Do několika slibných příležitostí jsme se sice dostali, ale většina akcí končila ranami mimo. Debakl jsme na druhou strunu rovněž dobře bránili, takže Maru téměř neohrozil. Náš brankář měl práci při dvou propadech, ale včasným vyběhnutím vždy nebezpečí zažehnal. Minutu před koncem první půle jsme soupeře přečíslili, Skunk do uličky přihrál MaŠovi, ten vracel na zadní tyč sbíhajícímu Pípovi, který však byl na míč bohužel krátký.

Ve druhém poločase jsme trošku přidali. Do první šance se dostal MaŠ, jenž udržel míč na šestce, obtočil se okolo obránce, ale následná rána směřovala jen do rukavic připraveného brankáře. Ve 25. minutě přihrál Skunk do středu MaŠovi, ten patou posunul na Matesa, ale ten špičkou kopačky netrefil ideálně a gólman kryl. Poté se dvakrát zastřeloval Skunk, ale jeho dvě rány opět jen těsně minuly branku. Ve 30. minutě jsme bohužel ztratili míč při našem útoku, obránce přehodil i posledního Skunka a na Maru šel osamocený útočník a mezi nohama mu procedil míč do branky - 1:0. Ihned z protiútoku šel po pravé straně Skunk, vyběhnuvší gólman zahrál mimo pokutové území rukou, píšťalka však zůstala němá. Ve 35. minutě přerušil Skunk akci Debaklu, postupoval sám na brankáře, přihrál MaŠovi na levou tyč, jenž na dlouhou nohu ale dostal míč do branky - 1:1. Chtěli jsme utkání zlomit na naši stranu a soupeře hodně zatlačili. Na konci další kombinace byl kapitán Buldog, jehož ránu z dobré pozice však gólman vyrazil na roh. Minutu před koncem zatáhli domácí míč do koutu hřiště, odsud dloubli míč, který Mara podběhl a útočník hlavou skóroval - 2:1. Na vyrovnání již bohužel nebyl čas.

Sumasumárum. Druhé dnešní utkání jsme sice odehráli lépe než to první, ale i přesto nebylo ideální. Nedokázali jsme soupeře zatlačit a vytvořit si větší množství příležitostí. Debakl byl dneš šťastnější, jelikož asi ze 3 šancí dokázal dvě po našich hrubkách využít a bere všechny 3 body.