USK Ostrava - ASM A 3:5 (1:3)

2. LIGA Východ - sobota 13.10.2018 - Ostrava - Várenská

15.10.2018 - MaŠ

Naše branky: Roman Šmída (Tomáš Juříček) 0:1, Dominik Pořízek 0:2, Dominik Pořízek (Tomáš Juříček) 1:3, Tomáš Juříček, Tomáš Jílek

Sestava: Václav Večeřa, Adam Tylč - Tomáš Juříček, Tomáš Jílek, Tomáš Panáček - Dominik Pořízek, Roman Šmída, Petr Urbánek

V sobotním podvečeru zajížděl náš A-tým na palubovku nováčka USK Slávie Ostrava. S tímto soupeřem jsme neměli žádné zkušenosti a i soupeř nevěděl, co od nás má čekat. I proto začal soupeř s velkým respektem a mi toho náležitě využili ke vstřelení první branky. Pak USK několikrát zahrozil ať z nájezdů nebo nebezpečnými střelami, ale hostující brankař byl vždy pozorný. Hra se přelévala ze strany na stranu, přibývalo důrazu a bojovnosti, ze které se nám podařilo vsítit krásný gól do šibenice. V závěru 1.poločasu nejprve domácí snížili po teči na rozdíl jedné branky. V poslední minutě jsme nejprve přežili 2 megašance soupeře, když jsme pokaždé zabránili na brankové čáře vstřelit gól domácím. Ihned potom nám soupeř nabídl, abychom šli do kabin s dvougólovým náskokem a mi toho náležitě využili. Ve 2.poločase byl jasný plán držet co nejvíce míč na našich sálovkách a šetřit ubývající síly po odpoledních fotbalech. Soupeř nás jednoduše pouštěl do zakončení a mi to trestali a využili ke vstřelení 4.branky. Uklidnili jsme se a sebeuspokojili natolik, že jsme zbytečně ztráceli jednoduché míče a pomalu nabízeli 100% šance domácím. Ti je však trestuhodně zahazovali nebo si vylámali zuby na pozorném brankaři. V polovině 2. poločasu Ostrava ožila po tečovaném nástřelu před naší branku. Tato branka vlila soupeři novou krev do žil a v této fázi zápasu byli všude dříve a lépe kombinovali a mi se jen bránili. Když se nám po dlouhé době podařilo udržet míč a soupeř nás fauloval, zahráli jsme přímý kop, který rozhodl o konečném výsledku v podobě 5. gólu. Když už jsme neměli síly na kombinace, o to více jsme si pomáhali a ohrožovali soupeřovu branku standartními situacemi. V závěru jsme čekali mohutný nápor domácích v podobě power play, ale ta se nekonala. I tak soupeř vyvíjel tlak na naší branku, až se mu podařilo vstřelit 3. branku. V závěrečné fázi zápasu jsme šlapali vodu a bránili zuby nehty a několikrát se k nám přiklonilo i štěstíčko po soupeřových tyčkách. Stručně řečeno, dle vývoje zápasu jsme byli více aktivnější a měli jsme více hlad po vítězství, proto jsme si také z Ostravy po bojovném a kolektivním pojetí s výborným naším brankařem odvezli 3 důležité a zasloužené body.