ASM A - Tango Hodonín 5:8 (2:4)

2. LIGA Východ - sobota 23.3.2019 - Tišnov - hala SSK

23.3.2019 - MaŠ

Naše branky: Kiril Shkirych (Miroslav Malíř) 1:1, Miroslav Malíř (Václav Večeřa) 2:3, Philip Leasure (Miroslav Malíř) 3:4, Philip Leasure (Kiril Shkirych) 4:6, Kiril Shkirych (Miroslav Malíř) 5:7

Sestava: Václav Večeřa - Kiril Shkirych, Roman Šmída, Miroslav Malíř, Philip Leasure

ŽK: Philip Leasure

V sobotu, 23. 3. 2019 od 20,00 hod., sehrálo naše áčko poslední letošní domácí zápas. Soupeřem jim bylo silné Tango Hodonín. Různé důvody, zranění a další nepříjemnosti způsobyly, že náš tým ostudně nastupoval pouze se 4 hráči do pole, tedy bez možnosti střídání.

Tango se dle očekávání chopilo otěží utkání a hned ve 2. minutě vyzkoušel pozornost Vaška v brance hostující útočník. Vašek však parádním zákrokem vyrazil. V 5. minutě po tečované ráně z autu pálil Philip do levé tyče. Za minutu vypíchl míč obránci Roman, servíroval doleva nabíhajícímu Mirkovi, ale jeho ránu do protipohybu zastavila pravá tyčka, obrovská smůla. V téže minutě po rychlé akci Tanga nastřelil obránce míč před branku, první teč ještě Vašek zastavil, na dorážku již byl krátký - 0:1. V 8. minutě vypíchl míč u naší branky Kiril, všiml si vyběhnutého brankáře a tvrdou ravnou přes celé hřiště se jej snažil překonat a co myslíte ? Ano, pravá tyč. V 9. minutě pálil Philip jeho ránu tečoval Mirek na pravou tyč, druhý jmenovaný míč ještě vybojoval a na zadní tyči našel Kirila, jenž ve skluzu procedil míč do branky - 1:1. V 10. minutě si nejlepší hráč soupeře Svoboda pohrál s naší obranou a přesnou přízemní ranou k pravé tyči opět utrhl vedení na stranu Hodonína - 1:2. O minutu později stejný hráč pronikal po levé straně, lobem našel na druhé straně našel spoluhráče a ten "half-volejem" po víko zvyšoval - 1:3. Za další minutu vybojoval míč Kiril, přihrál pod sebe Philipovi, ale jeho dělovku zlikvidoval famózně vyběhnuvší gólman soupeře. Za pár vteřin musel čelil Vašek samostatnému nájezdu soupeřova hráče, ale vychytal jej parádně. Ve 13. minutě Vašek nakopl dlouhý míč na Mirka, ten parádně zpracoval a z otočky prostřelil mezi nohama gólmana - 2:3. Mohli jsme i vyrovnat, jelikož jsme hned vzápětí šli ve 3 na 2, Kiril napřáhl, ale jeho ránu zastavila jak jinak ? Levá tyčka. Po následném nástřelu jen tak tak, že Mirek na zadní neskóroval. V 15. minutě jsme šli do dalšího brejku, Kiril vysunul doleva Mirka, ten byl sám, ale lobem přehodil i svatyni Hodonína. V 16. minutě pálil nebezpečně po rohu Roman, ale i jeho brankáře Tanga vychytal. V 17. minutě se soupeř prokombinoval až za naši obranu, ránu z otočky však Vašek lapil. Poté pronikal nekompromisně Philip, ale následně těsně minul. V 19. minutě hned dvakrát neskutečně zakročil Vašek a držel naše naděje nad vodou. V poslední minutě první půle nás Tango při jedné kombinaci totálně rozebralo a do prázdné zvyšovalo svoje vedení - 2:4. Za chvíli musel tahat za záchranou brzdu Philip, obdržel žlutou a následný trestný kop reflexivně vykopl Vašek do bezpečí.

Druhá půle začala podobně jako ta první. Logicky Tango drželo míče a snažilo se tvořit si příležitosti, ale my jsme dobře bránili. Ve 26. minutě se dostal útočník soupeře za naši obranu, ale minul. Další příležitost skluzem náš gólman vyrazil do bezpečí. Ve 27. minutě se nejdříve Roman dobře uvolnil, ale minul cíl, poté vyhrál hlavičkový souboj s protihráčem Mirek, míč se dostal až k Philipovi, který pohodlně z pravé strany korigoval na rozdíl jediného zásahu - 3:4. Ve 28. minutě nás soupeř dobře rozebral, ale po nástřelu na zadní tyč útočník Tanga minul prázdnou branku. Ve 29. minutě zpracoval na prsa dlouhý míč na hrušce Mirek, sklepl na Romana, ten byl sám, ale jeho ránu zablokoval vracející se obránce. Ve 30. minutě opět nastřelovalo Tango na zadní tyč, ale nedokázalo branku vsítit. Ve 31. minutě opět zaúřadoval nejlepší hráč soupeře - Svoboda - a osamocený před Vaškem nezaváhal - 3:5. O minutu později opět servíroval na zadní Svoboda na spoluhráče a ten tentokráte o obě tyče uspěl - 3:6. Další podobnou rychlou akci nakonec vyblokoval Roman na břevno, doraz útočníka zastavila pravá tyč, Kiril vyslal do kontru po pravé straně Philipa a ten nekompromisně prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 4:6. Ve 33. minutě vyrazil nebezpečnou ránu zleva Vašek, ale pohotový útočník v hrušce si počínal chladnokrevně - 4:7. V téže minutě utekl s míčem Mirek, posunul doprava na Kirila, ten promáchl, ale podruhé již byl bodlem nekompromisní - 5:7. Ve 34. minutě rozehrál trestný kop Kiril na Philipa, jeho ránu po víko však gólman vyrazil na roh. Ve 35. minutě následoval další nástřel na zadní tyč, který Tango s přehledem poklidilo za Vaškova záda - 5:8. Ve 36. minutě jsme šli ve 3 na 2, Kirilovu přihrávku na Philipa však "uhasil" obránce, poté se Mirek obtočil okolo obránce, ale jen těsně minul levý vingl. Ve 38. minutě v levém koutě parádně zakombinovali Philip s Mirkem, Philip však po zpětné přihrávce osamocen přestřelil. Minutu před koncem obrana hostí zablokovala dělovku Philipa a následnou tečovanou ránu Kirila zastavila levá tyč. Pár vteřin před koncem upaloval po pravé straně Philip, přihrál doleva nabíhajícímu Kirilovi, ale jeho lob vychytal brankář, následoval rychlý kontr Tanga, ale také parádní zákrok Vaška.

Sumasumárum: NESKUTEČNÉ !!! To co dnes předvedla čtveřice naši BOJOVNÍKŮ spolu s brankářem VAŠKEM bylo hodné vyznamenání. Soupeř z Hodonína byl samozřejmě výrazně lepší, ale naši bojovníci bez možnosti střídání odjezdili celý zápas "po zadku". Bojovali, dřeli, byli Tangu více než čestným soupeřem. Kdyby navíc v první půli nenastřelili hned 5x tyč, mohlo být možná ještě drama. I tak bych rád poděkoval všem "STATEČNÝM" za dnešní galapředstavení, jste BORCI !!!