Gladiators - ASM U19 5:6 (2:2)

Příprava - čtvrtek 15.11.2018 - Brno - Střední

16.11.2018 - MaŠ

Naše branky: Václav Knoth (Vojtěch Žáček) 2:1, Patrik Hlavai 2:2, Daniel Kříž (Martin Pilný) 3:3, Patrik Hlavai 3:4, Martin Pilný 3:5, Filip Hoffmann (Vojtěch Žáček) 4:6

Sestava: Martin Zůbek - Pavel Weiss, Patrik Hlavai, Patrik Pičiar, Filip Hoffmann, Vojtěch Žáček, Dominik Belák, Martin Pilný, Thanh Tung Anh Nquyen, Daniel Kříž, Václav Knoth, Štěpán Bumba, Ondřej Havlín

Včera, 15. listopadu sehrála nase juniorka další přátelské utkání s Gladiátors Brno (KP) a zvítězila v něm 5:6.
V prvních minutách byla vidět lehká nervozita na straně juniorů a pomalý rozjezd do zapásu, který po první střele brankou ještě neskončil, ale již ve 3. minutě Gladiátoři otevřeli skóre - 1:0. V 5. minutě se dobrým zákrokem prezentoval náš gólman Martin. V 7. minutě o sobě poprvé dali výrazně vědět také naši junioři, kdy ránu Hlavaie zastavila tyč. V minutě 8. kapituloval Martin po dlouhém výhozu golmana a dobrém zakončení domácího útočníka podruhé - 2:0. Lehce nezáživnou pasáž se podařilo v 17. ukončit až domácím, ale naštstěstí z jejich pohledné akce, při které si vyťukali naši obranu bylo pouze břevno. V minutě 18. Se podařilo zahrát signál z autu, kdy nahrávající Žáček našel přesnou přihrávkou Knotha, který se nemýlil - 2:1.

V 21. minutě zahrozili opět domácí a byla z toho jen tyč. V 25. minutě se hezky uvolnil Nguyen a jeho ránu letící do šibenice musel domácí golman parádně vytáhnout na roh. V 29. minutě se poprvé dočkal náš bijec Hlavai, kdy po první zablokováne střele v šestce se nevzdal, vybojoval si míč zpět a zakončil mezi nohama bezmocného golmana - 2:2. Ještě v téže minutě domácí znova orazítkovali tyč Weissovi svatyně. V 31. minutě se po několika odrazech dostal míč až k volnému hráči domácích, který neměl problém vstřelit gol do poloodkryté branky -  3:2. Ve 33. minutě naši junioři golově zakončili svůj rychlý brejk 3 na 1 a šli do vedení - 2:3. Jen o minutku později o sobe znovu dal vedet Hlavai, když zpracoval výhoz golmana domácích, svedl souboj s domácím hráčem a z 10 metru vymetl pavučinky v levém horním rohu domácí branky - 3:4. V minutce 36. se krkolomnym způsobem dostal do šance Pilný a rázem byl náskok juniorů o tři branky! 3:5. O minutu později velké nadšení vystřídal smolný výhoz Weisse, kterým nepohrdl domácí střelec a korigoval na 4:5. V 47. minutě už po několikáté zněla branková konstrukce za zády našeho golmana. V 50. minutě chyběla našemu precizně zahranému signálu pouze golová tečka, ale co nevyšlo v minutě 50., se povedlo o 3 minutky později, kdy parádní nástřel Žáčka zakončil na zadní tyči zcela osamocený Hoffman - 4:6. V minutě 58. po dobré prunikové přihrávce postupoval sám na Weisse domácí útočník a chladnokrevně obstřelil našeho golmana a uzavřel na konečných 5:6 pro juniory.

Celkový počet střel v utkání vyzněl v náš prospěch poměrem 20:34.

Na nastřelené brankové konstrukce vyhráli samozřejmě jako vždy domácí Gladiátoři.

Zapas zhodnotil i trenér juniorů Martin Hanuš:

V první třetině utkání se nám příliš nedařilo. Špatná komunikace v obraně vyústila v první dvě branky soupeře. Směrem dopředu jsme párkrát zahrozili a vstřelili jednu dvě branky, ale celková hra nebyla dobrá - kazili jsme mnoho přihrávek, nedokázali jsme ubránit kombinace domácích. Do druhé třetiny jsme provedli pár změn a přišlo velké zlepšení. Hráli jsme jistě v obranné fázi, dobře jsme se pohybovali a vypracovali si hodně šancí. Postupně jsme dokázali otočit zápas a navýšit náskok o dvě branky. Do konce třetiny jsme soupeři dovolili skórovat pouze jednou. V poslední části utkání jsme sice polevili, ale i přes to jsme měli hru pod kontrolou a dokázali jsme si vypracovat dostatek šancí na navýšení náskoku. Bohužel se to už povedlo jen jednou z výborně zahrané standardky a tak soupeř hned dvakrát trestal naši nepozornost a chyby v obraně.

Závěrem nutno podotknout, že domácí tým byl pouze v 5-6 lidech, ale i tak bych chtěl pochválit všechny kluky za výkon ve druhé a třetí třetině. Máme týden do startu soutěže, takže se pokusíme s klukama na trénincích dopilovat některé věci a v neděli vzhůru do Jeseníku pro plný počet bodů.