ASM A - ASK 0:1 (0:1)

3. třída, skupina B - sobota 11.9.2010 - Brno - Řečkovice

11.9.2010 - MaŠ
Sestava: Aleš Weinfurter - Michal Kroupa, Václav Burian, Jan Mašek, Jiří Mašek - Martin Špicl, Pavel Křivý, Kryštof Večeřa, Dominik Martinek ŽK: Kryštof Večeřa, Václav Burian V sobotu, 11. 9. 2010 jsme se konečně dočkali. Naše nově založené mužstvo vstoupilo do nové soutěžní sezóny a hned nás čekal loňský vítěz této skupiny - tým ASK. V týmu soupeře není snad mladšího hráče 40-ti let, zato tento tým oplývá výbornou zkušeností a přehledem. No k samotnému utkání. Do něj jsme vstoupili velmi aktivně a soupeře jsme prakticky přikovali na jeho vlastní půlce. Bohužel asi naše největší šance a tvrdá rána Krištofinha skončila na pravé tyči týmu ASK. O pár minut později pálil z 15-ti metrů Kumar, ale míč bohužel razítkoval pouze břevno a následně tyč. Nedáš - dostaneš - toto platí snad v každém sportu a soupeř vymyslel snad jedinou akci první půle, vysunul svého útočníka do uličky a tento svou šancí nepohrdl a mezi nohama Ardy Turana poslal ASK do vedení - 0:1. Od této chvíle patří soupeři obdiv. Nikam se nehnal, naprosto zkušeně kontroloval hru a do konce poločasu ještě mohl dokonce přidat druhou branku, tu mu však zmařil výrobný Turan. Těsně před koncem poločasu posunul Arafat "housličkami" míč na MaŠe, ten však v tísni mířil mezi nohy brankáře ASK, avšak ten svoje "betony" dokázal na poslední chvíli sklapnout. Poločas jsme tedy smolně prohráli 0:1. Celý druhý poločas byl duchu dobívání soupeřovi svatyně, ale ASK zkušeně sbíralo cenné vteřinky a minutky. Asi v polovině druhé půle vystihl MaŠ špatnou rozehrávku soupeřovi obrany, ale nezachoval chladnou hlavu a místo technicky mířené rány zvolil kop bodlem těsně nad. O pár minut později stejný hráč pálil do spojice branky ASK. Těsně před koncem utkání šel sám na branku Krištofinho, ale skvělý velký gólman soupeře reflexivně kryl. A když svoji šanci neproměnil ani Gheda, bohužel jsme svoje premiérové utkání nezvládli a i tak po solidním výkonu prohráli se zkušeným ASK nejtěsnějším rozdílem - 0:1. Sumasumárum: Hezký zápas, neproměněné šance a vyškolení ze zkušeností a efektivity v podání týmu ASK. I tak se dá stručně shrnout naše první utkání. Přesto bych však chtěl svoje spoluhráče pochválit za bojovnost. Díky pánové !!! MaŠ