Arsenal B - ASM A 4:3 (1:1)

Okresní přebor Brno-město - sobota 1.3.2014 - Brno - Rybnická

1.3.2014 - MaŠ
Naše branky: Václav Seyfert (Jan Maňásek) 1:1, Martin Plachký (Martin Mašek) 2:2, Jan Kouřil (Martin Špicl) 3:3 Sestava: Aleš Weinfurter - Václav Seyfert, Michal Kroupa, Martin Plachký - Martin Mašek, Martin Špicl, Jan Kouřil, Jan Maňásek ŽK: Martin Mašek V sobotu, 1. 3. 2014 od 9,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání s velmi kvalitním týmem - rezervou týmu Arsenal. Věděli jsme, že to nebude jednoduché, ale chtěli jsme odčinit patálie z posledních zápasů. Úvod utkání byl velmi vyrovnaný, Arsenal dobře bránil a do vážnějších situací nás nepouštěl. Sám nás také ohrožoval jen sporadicky. V 8. minutě vytáhl super zákrok Turan, když po střele z 10-ti metrů míč parádně vytěsnil na roh. Ve 12. minutě se obtočil útočník soupeře okolo Plachty a přesnou ranou k tyči otevřel skóre - 1:0. Asi za 2 minuty rozehrál v pravém rohu hřiště aut Buldog na Sáju a ten bodlem z ostrého úhlu procedil míč za záda soupeřova gólmana - 1:1. Po chvíli poslal dlouhý míč na "šestku" Sája na MaŠe, ten mu z první narazil a Sája jen těsně přestřelil. Vzápětí jsme mohli jít do vedení, když Janoch přerušil rozehrávku soupeře, přihrál doprava Buldogovi, ten dloubl míč na zadní tyč Mařovi, jenž však razítkoval jen břevno. Za pár okamžiků rozehrál roh MaŠ na Sáju, ten posunul do středu na Plachtu, ale jeho dělovka jen těsně minula levou tyč. I Arsenal zahrozil a jejich nástřel z levé strany jen těsně minul protilehlou tyč. Těsně před koncem první půle pak opět vypustil soupeř parádní ránu, kterou bravurně zlikvidoval výborný Turan. Na začátku druhého dějství jsme byli aktivnější, ale Míšův nástřel sebral obránce, vysunul rychle do kontru útočníka Arsenalu, který obešel Turana a pohodlně do prázdné branky skóroval - 2:1. Asi za pět minut přerušil rozehru Arsenalu Plachta a spolu s Mařou se řítili 2 na 1, první jmenovaný přihrál doprava druhému, ten mu vrátil před prázdnou branku a bylo vyrovnáno - 2:2. Bohužel naše vedení vydrželo opět jen několik okamžiků. Rychlý nástřel z pravé strany bohužel Turan neviděl a pod nohou mu míč zaplul do sítě - 3:2. Od těchto chvil jsme byli lepší a po jednom z protiútoků se zjevil sám před brankářem Míša, ale ten jej parádně vychytal. Za minutu po chytré narážečce upaloval osamocen na gólmana soupeře Plachta, ale i on byl skvěle vychytán. Osm minut před koncem utkání rozehrál rohový kop MaŠ, do míče se opřel Janoch a nekompromisní ranou z 10-ti metrů prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:3. Ihned poté bohužel rozhodčí neodpískal faul na Sáju a před Turanem se objevili hned dva volní hráči soupeře, Turan však vystřil dva megaskvělé zákroky a třetí rána již směřovala těsně nad branku. Dvě minuty před koncem jsme však zbytečně ztratili míč, na půlce se nechal školácky obehrál kapitán MaŠ a útočník Arsenalu z úhlu o tyč rozhodl utkání - 4:3. Ani naše závěrečná power-play již nic nezměnila. Sumasumárum: Utkání se nám moc nepovedlo, i když výkon zase nebyl z nejhorších. Bohužel soupeř dobře bránil, vždy se dokázal dostat do vedení a my se na vyrovnání pokaždé hodně nadřeli. Bohužel minutu před koncem jsem to zase zajebal a prohrál již druhý zápas SM v jarní části. Omlouvám se !!! MaŠ