Rychlé pípy - ASM A 1:7 (1:4)

Okresní přebor Brno-město - sobota 1.3.2014 - Brno - Rybnická

1.3.2014 - MaŠ
Naše branky: Martin Plachký (Václav Seyfert) 0:1, Václav Seyfert (Martin Špicl) 0:2, Michal Kroupa (Václav Seyfert) 0:3, Martin Mašek (Václav Seyfert) 1:4, Martin Špicl (Václav Seyfert) 1:5, Martin Plachký 1:6, Martin Plachký (Martin Mašek) 1:7 Sestava: Aleš Weinfurter - Václav Seyfert, Michal Kroupa, Martin Plachký - Martin Mašek, Martin Špicl, Jan Kouřil V sobotu, 1. 3. 2014 od 10,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání pro týmu Rychlé pípy. Na podzim nás tento soupeř dokázal šťastně porazit, proto jsme mu to chtěli dnes vše vrátit i s úroky. Hned v první minutě vypíchl míč soupeři Sája, ale jeho ránu dokázal gólman soupeře vyrazit. Za dvě minuty získal míč Plachta, vysunul křižně rychlíka Sáju, ten mu vrátil zpět, ale Plachta míč za záda brankáře Rychlých píp neprocedil. Poté po přiťuknutí od MaŠe zakončoval Janoch, ale gólman soupeře byl opět proti. Následně zahrozily také Rychlé pípy, když jejich nejlepší střelec technicky zleva razítkoval pravou tyč. V 10. minutě přerušil rozehrávku soupeře Janoch, přihrál Míšovi, který vyslal do ulička Mařu, ale ani ten míč přes skvěle chytajícího brankáře soupeře neprocpal. Ve 13. minutě utekl po levé straně Sája, servíroval na zadní tyč Plachtovi, který ve skluzu zakončil do odkryté branky - 0:1. Rychlé pípy pak mohly vyrovnat po chybě našeho obránce, ale Turan míč nejdříve nadvakrát vyrazil a poté míč tělem vyblokoval z branky MaŠ. V 17. minutě rozehrál signál z rohu MaŠ na Sáju a ten vymetl pravou pavučinku branky soupeře - 0:2. Za dvě minuty zatáhl míč po pravé straně Sája, přihrál pod sebe na šestku Míšovi a ten procedil míč mezi nohama padajícího gólmana Rychlých píp - 0:3. Zvyšovat jsme mohli z dalšího signálu, tentokráte po trestném kopu, ale Plachta ve skluzu razítkoval jen tyč. Ve 20. minutě při obranné hře sklouzl smolně míč z nohy Míšovi, tím "obelstil" i ležícího Turana a soupeř pohodlně korigoval do prázdné branky - 1:3. Zvyšovat mohl po parádní střele Janoch, ale jeho úmysl opět zmařil brankář soupeře. Stejně tak dopadl po přiťuknutí od Sáji Mařa, jenž si míč hodil okolo obránce, ale následnou ránu do protipohybu bohužel opět gólman vyrazil. Těsně před koncem první půle přihrál Mařa Sájovi, ten míč podržel a poté přihrál zpět prvnímu jmenovanému, který přesnou křižnou ranou k tyči pojistil poločasový výsledek - 1:4. V poslední minutě pak pronika obranou soupeře Janoch, na místo přihrávky na zadní tyč však zkusil střelu, brankář jej vychytal a po chvíli stejný hráč zakončoval z dálky, ale opět z toho byl jen roh. I ve druhé půli jsme ovládali hru, i když pravdou je, že Rychlé pípy malinko přidaly. Ve 30. minutě pálil z dobré pozice Janoch, ale gólman míč vytěsnil na roh. Ve 32. minutě zpracoval míč na "šestce" MaŠ, obtočil se okolo obránce, ale následně jen těsně minul branku. Ve 35. minutě pak rozjel rychlý kontr Sája, obešel obránce a servíroval na zadní tyč MaŠovi, který neměl problém zvýšit skóre - 1:5. Soupeř poté opakovaně zkoušel hru bez brankáře, ale prakticky nic zásadního z této výhody nevyprodukoval. Naopak ve 42. minutě přerušil rozehru Plachta, obešel na půlce i gólmana a pohodlně do prázdné branky zvyšoval - 1:6. Zvyšoval jsme mohli následně poté, co Mařa sebral míč protihráči, poslal jej na volného MaŠe, který však přihrával zpět na zadní tyč Mařovi příliš prudce a míč skončil těsně mimo. Svoji další branku mohl přidat opět dnešní bomber Plachta, po skvělém vysunutí od Sáji byl opět sám před brankářem, ale ten jen fantasticky vychytal. Ve 45. minutě jsme rozehráli aut, Sája poslal míč zpět na MaŠe, ten vysunul doprava Mařu, jenž obešel obránce a poté ještě parádně naservíroval na zadní tyč volnému Plachtovi, který do prázdné branky pečetil skóre - 1:7. V poslední minutě ještě sebral míč při power-play soupeře Sája, loboval míč přes brankáře, ten sice šel vedle, ale Míša jej doběhl, jenže z úhlu trefil jen tyč prázdné svatyně. Sumasumárum: Druhé dnešní utkání jsme zvládli bez větších problémů. Rychlé pípy byly poměrně neškodným soupeřem a my jsme si postupně vypracovali dostatečný náskok a utkání jsme dovedli do vítězného konce. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉ !!!!! MaŠ