AC Jeseník - ASM A 7:0 (2:0)

2. LIGA Východ - pátek 1.11.2019 - Jeseník

1.11.2019 - Mates

Dnes večer zamířil na sever Moravy náš A-tým kde jim bude v šestém druholigovém kole soupeřem domácí futsalisté z Jeseníka. Hostům z jejich tří sezón ve druhé nejvyšší uniklo medailové umístění hned dvakrát, když brali pouze brambory za čtvrtá místa. Minulá sezóna se jim zatím vydařila nejhůře, což shodou okolností demonstrovali v posledním zápase ročníku právě v Jeseníku, kde museli strpět nezáviděníhodný „zážitek“ v podobě 18 inkasovaných gólů. K tomuto utkání ovšem ASM dorazilo v neskutečně oslabené sestavě a něco podobného dnes diváci ve sportovní hale dozajista neuvidí. Přesto je Jeseník značným favoritem a bude chtít potvrdit dosavadní stoprocentní domácí bilanci ve druhé lize, kterou drží od otevření nového sportovního svatostánku ve městě.

.

Už v první minutě byli domácí blízko střelení první branky, ale Bajza, který se ocitl sám před hostujícím brankářem, nedokázal umístit míč do brány. Hned v zápětí hostující Shkirich byl, taky blízko ke vstřelení branky, když přeloboval bránící hráče i jesenického brankáře a míč skončil na břevnu. Následná rozehrávka z rohu a prudká střela Hanuše prověřila Till, ten však míč bez problémů chytil. Za pár minut domácí Vavrač namířil prudké bodlo, ale Bartoň vyrazil do autu. Po pěkné kombinační akci střílel na Bartoně domácí Plhák, ale i jeho střelu dokázal hostující brankář zlikvidovat. Schneider vybojoval míč hluboko na útočné půli a mířil sám na Bartoně, ale ani on nebyl úspěšný. Po této situaci jsme měli několik standardní situací, ale nic a na nějaký čas jsme se usídlili v útočné půli. Dobře hrající Slováček prostřelil bránícího hráče, ale jeho střela nebyla silná natolik, aby s ní měl Till nějaký problém. V další Slováčkově šanci kdy mířil sám na Tilla, se mu zamotal míč mezi nohama a nedokázal s ním nic udělat. Jeseník se snaží vstřelit branku ze všech sil, ale zatím na dobře hrající hostující tým nemůže vyzrát. Ani přečíslení dva na jednoho, Mráz s Kazárem, nedokázali vstřelit branku. Pak zase Schneider dvakrát nebezpečně pálil a již po třetí je z toho roh pro domácí.

Jeseník vymýšlí a kombinuje ale gól, ne a ne vstřelit. Vavračovu i Mrázovu prudkou střelu ze střední vzdálenosti vyráží skvěle chytající Bartoň do autu. Pak se osmělili i hosté jmenovitě Hanuš po dlouhé době vystřelil na jesenického brankáře, ale ten byl připraven a míč vyrazil. Z ne příliš prudkou střelou Slováčka měl Till docela problémy, ale bohužel pro hosty tam nebyl žádný dobíhající hráč, který by mohl míč dorazit. Poločas se pomalu chýlil ke svému konci a opět jsme se po fatální hrubce Kirila nabídli domácímu Mrázovi jednoduchou branku 1:0 Hned vzápětí jsme mohli vyrovnat když běželi Slováček se Selyvoněnkem do přečíslení dva na jednoho, ale druhý jmenovaný si nepočínal příliš dobře v zakončení a nedokázal ani vystřelit na bránu. Přečíslení tři na dva, v podání Plháka, Schneidera a Žáka, bohužel pro domácí ani tentokrát neskončilo vstřelenou brankou. Domácí to však nemuselo mrzet, protože ještě několik sekund před sirénou po krásné akci zvyšuje stav Bajza 2:0.

Za nesportovní chování obdržel žlutou kartu Pilný a u domácích Bajza.

Druhý poločas začali domácí mohutným náporem a hned po zdařilé kombinační akci Vavrače a Mráze, zvyšuje druhý jmenovaný na 3:0. Z rozehrávky si hostující Shkirich pohrál s domácími obránci ale jeho střelu vyráží Till do autu. Hostující nebyli daleko od vstřelení první branky, ale Selvyvonenko pokus zneškodnil Till vyražením. Slováček se hezky otočil s míčem kolem Bajzy a nastřelil tyč domácí brány. Hostující rozehrávají rohový kop,ale

Bajza skvěle vybojoval v obraně míč a řítil se s ním na útočnou půli kde přihrával Plhákovi, ten mu nahrávku chtěl opětovat, ale trefil pouze bránícího hráče. Za faul na domácí Vavrače, obdržel žlutou kartu Shkirich a standardní situaci rozehrával Plhák na samostatně vybíhajícího Schneidera ten, ale střílel vysoko nad branku Bartoně. Hosté zahrávají rohový kop a z větší vzdálenosti prověřil Tillovu pozornost Hanuš, ale jesenický brankář byl připraven. Pak domácí kapitán Plhák sice míč v útoku ztratil, ale návratem do obrany míč znovu vybojoval a založil tak protiútok na jehož konci dokázal vstřelit branku 4:0.

Po ztrátě Schneidera musel Till vystartovat na nabíhajícího se Slováčka a musel vyrazit míč do autu. Domácí Plhák našel nabíhajícího Vavrače, ale dal mu příliš těžkou přihrávku na to aby Vavrač dokázal usměrnit míč do brány. Moc hezky to teď vymysleli hosté, ale zakončující Shkirich ani Slováček neměli štěstí a jsme tak stále bez vstřelené branky.

Po rozehrávce z rohu zvyšuje stav utkání Mráz a docílil tak hattricku 5:0. Konec utkání je doslova v režii jesenického týmu, který se snaží ještě navýšit počet branek. Hosté převážně jen brání a jsou bez míče. Oddechový čas pro domácí a hosté hrají hru power-play a Vavrač zvyšuje na 6:0. Minutu před konce ještě zahrávají domácí standardní situaci a Vavrač krásně patičkou umístil Plhákovu přihrávku za záda Bartoně a zvyšuje tak stav utkání na konečných 7:0.

Sumasumárum:

Vyrovnaný zápas, kde domácí nám ukázali proč kralují 2.lize několikátý rok po sobě. Bez vstřelených gólů nelze vyhrát. Bohužel nezbývá nám než soupeři pogratulovat a zase více potrénovat a zlepšit zakončení.