ASM A - Baník Ostrava 5:10 (1:5)

2. LIGA Východ - pátek 28.2.2020 - Tišnov - hala SSK

28.2.2020 - MaŠ

Naše branky: Josef Koky (Adam Koláček) 1:4, Adam Koláček (Vlastimil Ryšavý) 2:7, Adam Koláček (Ivan Selyvonenko) 3:9, Ivan Selyvonenko 4:9, Ivan Selyvonenko (Štefan Gaži) 5:9

Sestava: Adam Tylč - Josef Koky, Vlastimil Ryšavý, Ivan Selyvonenko - Adam Koláček, Štefan Gaži, Roman Šmída

ŽK: Ivan Selyvonenko

V pátek, 28. 2. 2020 od 20,00 hod., sehrálo naše mužstvo další domácí utkání s týmem zvučného jména - Baníkem Ostrava. Bohužel jsme i díky trestu domácího trenéra Martina Hanuše opět nastupovali v 6 hráčích v poli, tedy v polovičním jako ostravský soupeř.

Po úvodním oťukávání jsme mírnou aktivitu převzali my. Rána z dálky v podání Vlasty vša jen vyprášila rukavice hostujícího gólmana, další ránu z dálky strážce Ostravy vyrazil nad a ve 3. minutě náš ostrostřelec Vlasta razítkoval pouze levou tyč. V 5. minutě vyvezl míč Vlasta, obešel i posledního obránce a servíroval na levou tyč novice v našem dresu Adamovi Koláčkovi, který však místo prázdné branky trefil pouze brankáře. Poté ale začal tlačit Baník. V 6. minutě po průniku po pravé straně servíroval útočník na zadní tyč, ale jeho spoluhráč místo prázdné branky trefil jen boční síť. O pár vteřin později zlikvidoval další velkou příležitost Adam. V 8. minutě se otočil na hrušce Adam Koláček, ale jeho bodlo vyrazil brankář, na druhé straně osamocen před Adamem loboval útočník Baníku, ale naštěstí přehodil i celou branku. V 11. minutě po chybě Vlasty upaloval osamocený útočník Baníku, ale Pepa jej zastavil, na druhé straně Roman servíroval před prázdnou branku, ale nastřelil jen obránce. Ve 12. minutě vypálil z dálky Ivan, brankář vyrazil a Baník šel ve 3 na 2 a svoji akce parádně do prázdné branky zakončil - 0:1. V 15. minutě po chybě opět byl v šanci Baník a tvrdou ránu už jen Adam dokázal tečoval do pravého horního růžku, za minutu si nejlepší hráč hostí navedl míč do středu na hrušku a nekompromisně skóroval potřetí - 0:3. V 17. minutě měla Ostrava další velkou šanci, ale Adam bravurně zlikvidoval, na druhé straně se po ráně z trestného kopu Ivana a následné ráně Štefana vyznamenal gólman Baníku. V 19. minutě jsme ztratili míč, následovala přízemní kolmice a parádní zakončení lobem v podání hráče Ostravy - 0:4. Za pár vteřin sklepl míč Adam Koláček na Pepu, který za pomoci teče obránce korigoval - 1:4. Další velkou šanci stejný hráč zakončil těsně nad, na druhé straně měl i Baník dvě velké šance, ale Adam byl vždy pozorný. Pár vteřin před koncem jsme ztratili další míč, útočník Baníku jej vyvezl, přiťukl doprava na spoluhráče a ten obstřelil bezmocného Adama - 1:5.

Hned ve 21. minutě utekl po levé straně hráč Ostravy, ale Adam jej vychytal, ale za minutu již byl krátký, po pravé straně následoval totiž únik hráče, přihrávka na střed a zakončení do prázdné branky - 1:6. Ve 23. minutě po rohu trefil další hráč Baníku pravou tyč, další zakočení do prázdné branky přerušil v poslední chvíli Adam Koláček a třetí dělovku zase tělem vytlačil na roh kapitán Roman. Ve 25. minutě v poslední chvíli vyblokoval další ostravskou ránu Vlasta, u následné zase zvonila naše levá tyčka. Ve 27. minutě ztratil míč Vlasta a Ostrava nás dobře vykombinovala a následovalo přesně zakončení - 1:7. Od 29. minutě jsme přecházeli do power-play s Adamem, ale byl to právě on, kdo špatně rozehrál a Ostrava přes celou palubovku jen těsně minula. Ve 30. minutě přešel Vlasta přes dva protihráče, doprava posunul na Adama Koláčka, který z velkého úhlu o levou tyči koriguje - 2:7. Ve 31. minutě po dalším přečíslení soupeře posunul středopolař míč doprava a jeho spoluhráč technickou ranou s přehledem skóroval - 2:8. Ve 33. minutě proměnili hosté další rychlý brejk, nám již docházeli síly - 2:9. Ve 34. minutě vyvezl míč Ivan, nahrál Adamu Koláčkovi a ten přesnou ranou k tyči snižuje - 3:9. Ve 35. minutě se dostal k odraženému míči opět Ivan a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 4:9. Ve 37. minutě zapressoval dobře obránce Štefan, míč se dostal opět k Ivanovi, který levačkou vsítil již naši 5. branku - 5:9. O minutu později ztrácíme při hře bez brankáře míč a Ostrava do prázdné pečetí výsledek utkání - 5:10. Závěr byl neskutečně hektický, Ostrava měla asi 4 velké příležitosti, ale Adam je skvěle vychytal, na druhé straně zakončoval dvakrát Pepa a jednou Vlasta, ale ani oni již úspěšní nebyli.

Sumasumárum: Musíme uznat, že Baník přijel perfektně připraven a našich 6 statečných v poli na jejich dvojnásobnou přesilu globálně nestačil. V úvodu jsme byli lepší, ale postupem času se do tlaku dostala Ostrava a dotáhla nakonec po zásluze utkání až do výrazného vítězného konce.