1. třída, skupina B - neděle 15.12.2019 - Brno - Rybnická

16.12.2019 - MaŠ

Naše branka: Tomáš Motyčka

Sestava: Zdeněk Pekárek - Tomáš Motyčka, Jiří Šebesta, Jakub Cajzl, David Rybníček, Dominik Belák

Dne 15.12.2019 náš „D – tým“ sehrál od 11:30 hodin poslední zápas podzimní části, ve kterém nás hostili Žabinští Vlci B. Do zápasu jsme nastoupili pouze s 5 hráči do pole, ale to soupeř také, takže síly byly vyrovnané.

Rychle ze startu si Vlci vypracovali vedení 2:0. Na to reagoval Beli, který postupoval středem hřiště a když soupeřovi obránci po něm nevystoupili, tak to zkusil bodlem, bohužel trefil pouze levou tyč. Z další akce Vlků už to mohlo být o tři branky, to by ale jejich hráč nesměl zahodit 100% šanci, když trefil pouze tyč před prázdnou brankou. Pak zakombinoval Ryba D. s Cajzlíkem, první jmenovaný zahnal Kubu do levého rohu, odkud přišla zpětná přihrávka do vápna na Rybu, kterého ale soupeřův brankář vychytal bravůrním rozklekem. První poločas tedy skončil 2:0 pro Vlky.

Ze startu 2. poločasu střílel soupeřův hráč ze středu hřiště bodlem, jeho střelu ale Pekki reflexivně vyrazil nad branku. Z další akce už Vlci zvyšují vedení na 3:0, když nástřel z levé strany Pekki jen vyrazil před sebe a dobíhající soupeřův hráč neměl problém dorazit míč do odkryté branky. Ve 25. minutě se Vlkům zranil brankář, tak od té doby hráli bez střídání. Náhradní brankář Vlků nakopl vysoký míč na hrušku, Pekki vystartoval z branky, ale míč nezasáhl, když jej soupeř přehodil, naštěstí nezamířil mezi tři tyče. Ve 30. minutě nejdříve Cajzlíkovu střelu hostující brankář vychytal, z následného výhozu Moty nepokryl hruškaře, který si míč zpracoval a z otočky navyšuje na 4:0. Ve 32. minutě Beliho přihrávku vystihl soupeř a pokračoval sám na Pekkiho a doslova přes něj míč procedil – 5:0. V probíhající 34. minutě Ryba D. přihrával na zadní tyč, Beli tam byl ale pozdě. Ve 38. minutě trefuje čestný gól Moty – 5:1. Ihned po rozehrávce jsme Vlky přečíslili a upalovali jsme ve 3 na 1, Cajzlík přihrával z pravé strany Belimu do vápna, ten ale špatně nastavil nohu a neohrozil soupeřova brankáře. Ve 40. minutě Beli zazdil další tutovku, z následného protiútoku na půlce Pekki fauloval soupeřova útočníka, ale rozhodčí ponechal výhodu, a tak druhý útočník Vlků v poklidu dovezl míč až do branky a upravil na konečných 6:1.