Brněnský pohár - sobota 20.6.2020 - Brno - Bohunice

20.6.2020 - MaŠ

Naše branky: Josef Koky (Martin Hanuš) 0:1, Martin Hanuš (Ivan Selyvonenko) 3:2

Sestava: Adam Tylč - Martin Hanuš, Josef Koky, Jan Pluháček, Tomáš Krejčíř - Roman Šmída, Ivan Selyvonanko, Dominik Bílek

ŽK: Josef Koky

V sobotu, 20. 6. 2020 od 20,00 hod., jsme nastoupili ve finále Brněnského poháru proti již tredičnímu rivalovi - Žabiňským Vlkům. Do utkání již bohužel pro zranění kolene nenastoupil Vlasta.

Úvodních 13 minut se hrálo vyrovnaně a téměř bez příležitostí. Ve 13. minutě zpracoval dlouhý míč jejich obránce a dělovkou razítkoval pravou tyč. V 17. minutě po rohu Bilase zakončoval těsně nad Ivan. V 18. minutě přerušil rozehru soupeře Ivan, uvolnil vpravo Hanyho, který servíroval na zadní Kokymu a ten nezaváhal - 0:1. Bohužel jsme se neradovali douho, po špatném střídání zahrávali domácí trestný kop, který po přihrávce uklidil přesně k tyči jejich nejlepší střelec - 1:1. V poslední minutě první půle ještě musel vytáhnout parádním zákrokem Adam dalekonosnou ránu domácích na roh.

Ve druhé půli začal sílit domácí tlak. Ve 28. minuě se na hrušce uvolnil domácí kapitán, ale těsně minul. O minutu později likvidoval Adam další samostatný nájezd Vlků a za další 2 minuty hlavičkoval domácí šutér těsně nad. Ve 33. minutě jsme zaspali nástřel po rohu a na zadní tyči Vlci přesypali skóre na svou stranu - 2:1. Po další chybě jsme již za dvě minuty prohrávali o 2 branky, ranou do prázdné branky vedli Vlci již - 3:1. Ve 35. minutě si vlevo narazili míč Bilas s Ivanem, ten podé našel napravo Hanyho, který do prázdné branky neměl problém korigovat - 3:2. Ve 44. minutě přerušil rozehru domácích Bilas, vzápětí však o míč opět přišel a následovala rána z dálky do naší levé tyče. Přešli jsme do power-play, ale další šanci měli opět domácí, ve 46. minutě Adam neskutečným zákrokem držel naše naděje. Další ráně zabránil vracející se Ivan. Ve 49. minutě jsme chybovali, domácí našli lobem samotného útočníka, který dovedl míč do prázdné branky a definitivně rozhodl - 4:2.

Sumasumárum: První půle byla poměrně vyrovnaná, ve druhé již Žabinští Vlci byli lepším týmem a postupně po zásluze dokráčeli pro již třetí prvenství v Brněnském pohráru v řadě. My jim sportovně gratulujeme a musme uznat, že jsme viděli velmi kvalitní utkání z obou stran.