AC Napoleon Prace - ASM B 8:4 (4:2)

Divize E - pátek 2.10.2020 - Rousínov

2.10.2020 - MaŠ

Naše branky: Petr Slováček (Tomislav Šotola) 3:1, Petr Táborský (Tomáš Marvan) 4:2, Petr Táborský (Dominik Bílek) 5:3, Tomislav Šotola (Patrik Cvingráf) 5:4

Sestava: Adam Tylč - Petr Táborský, Patrik Cvingráf, Christenson Pupo Robson - Petr Slováček, Dominik Bílek, Tomislav Šotola, Tomáš Marvan

ŽK: Adam Tylč, Christenson Pupo Robson

V pátek, 2. 10. 2020 od 20,15 hod., jsme zajížděli na palubovku nováčka soutěže - AC Napoleon Prace. Ze standartní "divizní" sestavy zůstali díky zraněním, rodinným povinnostem a například volbám pouze 2 hráči do pole a brankář. S tímto jsem se doposud v historii klubu nesetkal. Horko těžko jsme tedy poskládali sestavu, která sice byla složena z poměrně kvalitních hráčů, ale většina z nich se viděla poprvé. Nebyl jsem naivní a čekal, že díky naší nesehranosti a určitě i kvalitě soupeře nás bude čekat úkol veletěžký.

V úvodu se zastřeloval Slovi, ale minul, domácí naopak odpověděli "ušmudlanou" přízemní ranou a bylo to - 1:0. V 8. minutě pálil Slovi nad, Tába následně jen nastřelil brankáře. O minutu později jsme pustili soupeře do jednoho z mnoha dnešních brejků a ten byl nemilosrdný - 2:0. V téže minutě podržel míč na hrušce kapitán Šoty, dal proti noze Slovimu, který však napálil pouze břevno. Ve 14. minutě jsme opět lajdácky bránili a Napoleon podél Adam navýšil své vedení - 3:0. Ve stejné minutě opět sklepl míč Šoty na Sloviho a ten procpal míč za záda domácí gólmana - 3:1. V 17. minutě jsme opět pustili domácí do brejku a jejich útočník parádní křižnou ranou trhal sítě - 4:1. V 19. minutě zahrál zleva roh Marv a Tába prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 4:2. Po další chybě musel na brankové čáře zastavil míč vracející se Pupo, na druhé straně zakončoval vtipně patičkou Tába, bohužel brankář míč vytěsnil.

Ve 21. minutě unikal po levé straně Paťa, ale jeho dělovku vyrazil brankář, na druhé straně zakončil jen těsně mimo útočník domácích. Ve 23. minutě měl Napoleon další dva brejky, poprvé vyrazil míč Adam, podruhé skončil míč v zámezí. V téže minutě již nás po další ztrátě domácí trestali popáté - 5:2. Ve 30. minutě si parádně narazil míč Tába s Bilasem a křižnou ranou korigoval - 5:3. Tlačili jsme se do plných a domácí obrana jen odkopávala míče a číhala na další a další brejky. Ve 36. minutě jsme přešli k power-play a o minutu později jsme po velkém závaru a sklepnutí Paťi na Šotyho korigovali na rozdíl jediné branky - 5:4. Bohužel jsme na místo trpělivosti udělali další a další hrubky, které domácí potvrdili 3 brankami do prázdné svatyně - 8:4.

Sumasumárum: Narovinu jsem opravdu čekal, že díky takto poskládané sestavě to bude velký boj, ale přesto jsem svému týmu věřil. Je to paradox, ale každému chci poděkovat, jelikož snaha opravdu byla. Na nás se zákonitě musela projevit obrovská nesehranost jednotlivých článků, trošku i smůla v určitých situacích a především obrovské množství lajdáckých chyb, těch bylo tak na 4 utkání. Vůbec nechci znevažovat kvalitní defenzívní výkon domácích, ale ti navíc měli opravdu velké štěstí a efektivitu při zakončení, hold štěstí přeje připraveným. My jsme tedy neustále museli dohánět velké manko a díky uspěchané závěrečné power-play nakonec odjíždíme domů s prázdnou.

Ale, v prakticky celém průběhu jsme měli naprosto špatné postavení při rozehrávce, špatně se bránilo, laciné ztráty, po kterých jsme vysílali domácí do brejků. Ani si nevybavuji, zda vůbec Prace dala nějakou branku jinak, než po naší chybě a následném brejku. Nezavírala se zadní tyč, prostě dnes bylo naprosto, ale naprosto všechno špatně. Je nutné zapomenout a na příští týden vyběhnout z čistou hlavou do dalšího nelehkého boje. Věřím, že už to tam pro nás bude úspěšnější.