ASM A - Orel Řečkovice 3:2 (2:1)

Pohár FAČR - úterý 28.9.2010 - Brno - Řečkovice

28.9.2010 - MaŠ
Naše branky: Kryštof Večeřa (Jiří Mašek) 1:1, Kryštof Večeřa 2:1, Jan Mašek (Martin Špicl) 3:2 ŽK: Martin Mašek Sestava: Aleš Weinfurter - Jan Mašek, Jiří Mašek, Michal Kroupa, Martin Plachký, Václav Burian - Martin Špicl, Kryštof Večeřa, Dominik Martinek, Martin Mašek Po vítězné prvním vystoupení s Besídkou nás čekal velmi silný domácí tým - Orel Řečkovice - hrající o 3 soutěže výš, tedy Okresní přebor. Navíc se hrálo na jejich domácím hřišti a na rozdíl od našeho mužstva neměli v nohách již jeden zápas. Do utkání vstoupil lépe favorit a hned z první šance šel do vedení. Po rychle rozehraném rohovém kopu pohotově zakončoval domácí útočník přesně k tyči - 0:1. Hrálo se ve svižném tempu - nahoru dolů - s šancemi na obou stranách. Nám chytal spolehlivě Turan, ale i soupeřův brankář lapal výborně. Během krátké chvíle měl dvě velmi slušné příležitosti Mařa, ale nebyl úspěšný. Asi 5 minut před koncem poločasu vysunul Jura geniální přihrávkou Krištofinha a ten z první o tyč vyrovnal - 1:1. Těsně před koncem prvního dějství se postavil k trestnému kopu z 15-ti metrů opět Krištofinho a parádní ránou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:1. Skvělou práci odvedli naši útočníci, kteří výborně clonili a blokovali obránce domácích. Poločas tedy skončil naším těsným vedením. Ve druhém poločasu domácí přidali a snažili se otočit utkání v jejich prospěch. Naše hra však byla zodpovědná a s protiútoky soupeře jsme si vždy dokázali poradit. V tuto chvíli jsme hráli jen na brejky, ze kterých jsme několikrát dokázali být nebezpeční. Asi pět minut před koncem utkání však vyšla Orlu jedna z akcí, prvního útočníka ještě dokázal zastavit Jura, ale následnou střelu jeho spoluhráče již nemohl zastavit ani Turan - 2:2. Byla to těžká chvíle. Poté přišel klíčový moment utkání, Orel rozjel svoji další postupnou a rychlou akci, na jejíž konci byla střela končící na břevnu naší branky, následnou dorážku však exklusivně zlikvidoval Turan. Nedáš - dostaneš, toto přesně platilo v tomto utkání. Dvě minuty před koncem zápasu se odpoutal od obránce MaŠ, přistrčil špičkou kopačky do pokutového území na Ghedu a ten šajtlí přesně k tyči rozhodl - 3:2. Při závěrečné power-play domácích jsme zahráli velmi dobře a výsledek jsme si již dokázali pohlídat. Sumasumárum: Skvělý úspěch. Tato dvě slova vystihují dnes vše. SAN MARINO si připisuje do historie první cenný skalp výborného týmu. V obou utkáních celý tým makal minimálně na 100% a vítězství jsme doslova vybojovali. Jménem kapitána týmu děkuji všem za výborný kolektivní výkon. MaŠ