Nasan - ASM A 2:3 (1:1)

Pohár FAČR - středa 17.11.2010 - Brno - Rybnická

17.11.2010 - MaŠ
Naše branky: Michal Kroupa 0:1, Martin Mašek (Jiří Mašek) 1:2 Penalty: Martin Špicl (nedal) - 0:0, Martin Mašek (dal) - 0:1, Kryštof Večeřa (dal) - 1:2, Martin Špicl (dal) - 2:3 Sestava: Aleš Weinfurter - Michal Kroupa, Petr Doubravský, Martin Mašek, Jiří Mašek - Martin Špicl, Kryštof Večeřa, Dominik Martinek Ve středu, 17. 11. 2010 od 13,10 hod., jsme sehráli 4. kolo Poháru ČMFS s třetiligovým Nasanem Brno. Většina lidí kolem čekala a skoro sázela na to, jakýže příděl si od tohoto superfavorita odneseme, ale opak byl pravdou. Ihned od úvodních minut jsme rozehráli velmi zodpovědnou a sympatickou partii, ve které byl sice soupeř mírně aktivnější, ale my jsme mocně dokázali sekundovat. Hrálo se prakticky nahoru-dolů a náš hlavní cíl byl, pokud možno uhlídat superbombera - Davida Rampulu, jenž za podzimní část letošní sezóny nastřílel za týmy Nasanu něco přes 80 branek !!! Šance byly na obou stranách a naše pojetí bylo rozhodně útočné, ale mysleli jsme i na zabezpečenou obranu. Po ztrátách míče jsme se rychle týmově zatahovali a hráli výborné utkání. V polovině prvního poločasu vypíchl míč z kombinace soupeře Míša a šel sám na brankáře, s přehledem jej obstřelil a dostal naše mužstvo do vedení - 0:1. Za chvíli ale omylem přihrál Arafat míč přímo na nohu střelce Davida Rampulu a ten se sám před Turanem nemýlil - 1:1. Do konce prvního dějství se již stav nezměnil. Do druhé půle se obraz hry prakticky nezměnil a my stále hráli velmi zodpovědně. Po pár minutách vybojoval míč Jura, přihrál Mařovi a ten "mazácky" kolem brankáře soupeře poslal opět naše mužstvo do vedení - 1:2. Nasan musel přidat na obrátkách a také se tak stalo. Po pár minutách bohužel při kombinaci soupeře David Rampula dokázal odskočit od našeho kapitána a nedal z voleje šanci výborně chytajícímu Turanovi - 2:2. Nasan chtěl rozhodnout, ale ani my jsme nechtěli prohrát. Do konce poločasu jsme si již dokázali výsledek pohlídat a tak se vše muselo přehoupnout k pokutovým kopům. Do těchto jsme poslali trio - MaŠ, Mařa a Krištofinho. Náš kapitán vyhrál los a tak jsme začínali. K první penaltě se postavil sám MaŠ, ale bohužel jeho pokus brankář Nasanu kryl. Poté však vynikajícím zákrokem lapil pokutový kop také Turan, takže se stav neměnil. Mařa nedal gólmanu soupeře šanci a poslal nás do vedení - 0:1. Nasan poté srovnal a ani Krištofinho se nemýlil - 1:2. Nasan musel dát a také se mu podařilo vyrovnat. Ke 4. penaltě se tedy postavil opět kapitán MaŠ, pokusil se o reparát a také se mu to povedlo - 2:3. Nasan opět musel dát, ale Turan byl proti a podtrhl tak svoje dnesní extragalapředstavení. Postupujeme dál !!! Sumasumárum: Oboustranně výborné utkání s mnoha šancemi na obou stranách. Se soupeřem hrajícím o mnoho soutěží výše jsme dokázali držet krok a skvěle zachytal také Turan. Za dnešní utkání bych rád všem bojovníkům poděkoval a vzdal hold. Každý dřel nadoraz, a tak si užíváme zaslouženou odměnu - postup do 5. kola Poháru ČMFS. SAN MARINO OLÉÉÉ !!! MaŠ