ASM A - Attack 4:2 (1:1)

Pohár FAČR - pátek 28.9.2012 - Brno - Rybnická

28.9.2012 - MaŠ
Naše branky: Martin Špicl 1:0, Jan Kouřil (Martin Plachký) 2:1, Pavel Křivý (Jiří Mašek) 3:1, vlastní 4:1 Sestava: Ondřej Borkovec - Martin Plachký, Jiří Mašek, Martin Špicl - Pavel Křivý, Jan Kouřil, Dominik Martinek, Aleš Weinfurter V sobotu, 28. 9. 2012 od 8,50 hod., jsme nastoupili k prvnímu kolu Poháru FAČR. Soupeřem nám byl tým Attack ze 2. třídy. I přesto, že sestava byla mírně improvizační, nechtěli jsme navázat na loňské nemilé překvapení, kdy jsme vypadli s níže postaveným týmem - U Boba. Od prvních minut jsme byli mírně aktivnější, ale hráli jsme, slušně řečeno, ospale. Asi po 5-ti minutách jsme podnikli rychlý výpad na jehož konci byla dělovka Janocha, kterou zastavila tyč. I soupeř zahrozil z protiútoku, ale Onóš byl pozorný a míč vyrazil. V 10. minutě zahrával kapitán MaŠ aut, všiml si hůře postaveného brankáře a zkusil nečekanou ránu bodlem přímo na branku, pokus vyšel, obránce míč tečoval a my jsme šli do vedení - 1:0. Bohužel za pár minut šel Attack ve 3 na 2, svoji situaci vyřešil mazácky a poklidil míč za záda bezmocného Onóše - 1:1. Mírně jsme přidali a do šance se propracoval Jura, ale trefil bohužel pouze boční síť. Za pár minut pálil po naší rychlé kombinaci Janoch, ale brankář soupeře reflexivně vyrazil na roh. Poločas tedy skončil smírně. Ve druhém dějství jsme přidali a hned nás bylo plné hřiště. Soupeř více-méně jen odkopával míče a snažil se hrát na brejky. Po pár minutách přihrál Onóš Jurovi, ten nastartoval svůj stroj, obešel 2 protihráče a vypálil do protipohybu brankáře, bohužel míč skončil těsně vedle. Po následném rohu pálil opět Jura, ale jeho dělovku zastavilo břevno. Další rohový kop zahrával Plachta, našel Janocha a ten z otočky dostal opět naše barvy do vedení - 2:1. Zvýšit mohl následně Jura, jenž opět přešel přes celé hřiště, ale opět mu jen o milimetry byla branka malá. Asi v polovině druhé půle zahrával rohový kop Jura, nastřelený míč propadl za padajícího brankáře a pohotový Pól doklepl - 3:1. Za chvíli přerušil rozehrávku soupeře Janoch, přihrával na rychle zabíhajícího MaŠe, ale těsně před ním trefil míč obránce tak smolně, že přeloboval svého brankáře - 4:1. V dalším protiútoku loboval za obranu soupeře Plachta, dlouhý míč zpracoval MaŠ, servíroval na zadní tyč Turanovi, míč však zastavil obránce a ani napodruhé nepropasíroval míč do sítě MaŠ. Těsně před koncem využil soupeř naší chyby a po pěkné kombinaci střelou do protipohybu prostřelil Onóše podruhé - 4:2. To bylo z utkání vše. Sumasumárum: Po docela vlažném výkonu, který neměl zdaleka nic společného z našimi posledními zápasy, jdeme do druhého kola poháru. Účel světil prostředky a víc to nemá cenu komentovat. Zítra však musíme přidat, tam půjde o body. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉ !!!! MaŠ