ASM A - Nasan 5:4 (1:4)

Pohár FAČR - neděle 16.12.2012 - Brno - Rybnická

16.12.2012 - MaŠ
Naše branky: Kryštof Večeřa (Jan Kouřil) 1:2, Kryštof Večeřa (Martin Plachký) 2:4, Jan Mašek (Kryštof Večeřa) 3:4, Martin Plachký (Kryštof Večeřa) 4:4 Penalty: Jan Kouřil (dal) - 1:1, Kryštof Večeřa (dal) - 2:2, Václav Burian (dal) - 3:2 Sestava: Ondřej Borkovec - Michal Kroupa, Jan Mašek, Jan Maňásek, Martin Plachký - Martin Špicl, Jan Kouřil, Kryštof Večeřa, Václav Burian V neděli, 16. 12. 2012 od 10,50 hod., jsme nastoupili ke 4. kolu Poháru FAČR. Soupeřem nám byl veletěžký tým hrající Divizi - 3. ligu - NASAN BRNO. Soupeře dobře známe, jelikož před 2 lety jsme jej překvapivě dokázali, rovněž ve 4. kole tehdejšího Poháru ČMFS, na penalty vyřadit. Tedy nostalgie jak má být. Od prvních minut se do nás soupeř zakousl a měl více ze hry. Ve 3. minutě po střele asi ze 12-ti metrů se dokonce dostal Nasan do vedení, Onóš měl zakrytý výhled a míč skončil za jeho zády - 0:1. Netrvalo dlouho a asi za 5 minut Nasan zvyšoval po narážečce průstřelem Onóše podruhé - 0:2. Zanedlouho mohl korigovat Gheda, ale míč, který vypadl brankáři z rukou do prázdné branky nepoklidil a trefil pouze boční síť. Následně jsme se dočkali i my, Janoch podržel míč, přihrál doleva Krištofinhovi a ten pohotově prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:2. Po chvíli zahrozil opět náš soupeř, jejich kapitán se obtočil okolo našeho obránce a z úhlu napálil míč na branku, pohotový Onóš však míč vytáhl na břevno. Poté Nasan rozehrál míč z rohu na obránce a ten výstavní ranou z první vymetl pravou pavučinku naší branky - 1:3. Následně rychle rozehrál míč lobem Janoch na zabíhajícího Plachtu, ten však z první trefil míč jen vedle branky soupeře. Další parádní akci poté založil Gheda, krerý rychle vysunul Krištofinha a ten pohotově servíroval před prázdnou branku Janochovi, jenž však přestřelil. Na druhé straně mohlo rovněž hřmět, když kapitán Nasanu se uvolnil a pohotově pálil do pravé tyče branky Onóše. Do konce poločasu zbývalo jen pár minut, když vznikla před naší brankou skrumáž, ve které se nakonec bohužel lépe zorientoval hráč soupeře a pod padajícím Onóšem zvyšoval - 1:4. Do poločasu se ještě dvakrát skvěle blýskl Onóš, a vychytal tak hrozící debakl. I my jsme ještě jednou zahrozili, ale po dobré kombinaci skončil nakonec míč v zámezí. Ve druhé půli jsme chtěli udělat maximum pro obrat ve skóre a hra se totálně změnila. My jsme začali soupeře přehrávat a ten pouze bránil výsledek. Po pár minutách založil akci po pravé straně agilní Míša, křižně servíroval Plachtovi, jehož ránu ještě pohotový brankář vyrazil, ale všudybyl Krištofinho neměl problém do prázdné branky korigovat - 2:4. Další branku měl na noze Janoch, ale po rychlém rozehrání z rohu v podání Plachty a následném přiťuknutí od Krištofinha na gólmana Nasanu nevyzrál. Asi v 10. minutě druhé půle vybojoval míč Gheda, narazil si pohotově s Krištofinhem a mezi nohama brankáře opět korigoval - 3:4. Další parádní bleskovou akci založil na půlce Krištofinho, Míša servíroval ihned z první na zadní tyč a Plachtově pohotovému zakončení chyběly jen centimetry. 3 minuty před koncem jsme se odhodlali k power-play a soupeře jsme dostali takto pod tlak. Minutu před koncem jsme si několikrát vyměnili míč, následně Krištofinho přihrál doprava Plachtovi a ten parádně trefil nástřel na zadní tyč - 4:4. V poslední minutě jsme mohli dokonce dvakrát rozhodnout, obě situace zakončoval Míša, poprvé trefil smolně jen tyč, podruhé si položil gólmana a trefil boční síť. Zbytek zápasu jsme si již v klidu pohlídali a stejně jako před 2 lety tedy rozhodovaly naše 4. kolo penalty. Tentokráte začínal soupeř a první penaltu k tyči s přehledem proměnil. Stejně nekompromisně odpověděl ránou pod břevno Janoch - 1:1. Napodobil jej domácí kapitán David Rampula a i Krištofinho byl úspěšný, když pod brankářem procedil míč do sítě - 2:2. Třetí penalta Nasanu skončila nad naší svatyní, takže "matchball" měl ve svých rukou Kumar. Ten bez problémů svůj pokus proměnil a mohli jsme začíte slavit - 3:2. V pátém kole se tedy budeme těšit na nasazené prvoligové TANGO BRNO. Sumasumárum: Oba týmy sehráli velmi dobré utkání. První poločas ovládl jednoznačně Nasan, ve druhém jsme zase kralovali my. Všichni po včerejším náročném přátelském utkání s Květnicí nechali na hřišti srdíčko a to rozhodlo. Odměnou nám je krásný postup do další fáze poháru a prestižní duel s nejlepším moravským prvoligovým týmem. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉÉÉÉ !!!! MaŠ