R. I. P. - ASM B 0:2 (0:2)

Okresní přebor Brno-město - sobota 28.5.2022 - Brno - Maloměřice

29.5.2022 - MaŠ

V neděli dne 28.5.2022 sehrála naše rezerva své poslední mistrovské útkání v Okresním přeboru, když narazila na již sestupující tým R.I.P.. Kapitán Peťan to opět neměl jednoduché se sestavením týmu, když nakonec nastoupili pouze tři stabilní hráči základní sestavy a k nim se přidali hned 4 hráči a jeden brankář, kteří si připsali svůj první a zároveň poslední start v této sezóně v OP. Soupeř měl ten samý problém se skládáním sestavy na poslední zápas, takže dokonce nastoupil bez hráče na střídání

Začátek zápasu byl vlažný, díky nesehranosti s novými členy týmu. Místo toho, abychom se snažili hru roztáhnout a využívat celou šířku hřiště jsme se přizpůsobili tempu soupeře, a tak hra nebyla moc ze začátku ke koukání, však taky na tribuně nikdo neseděl, kdo by na to koukal. Pár náznaků z naší strany tam bylo ke zrychlení hry, narážek na jeden dotek, ale tížený efekt to nemělo. Soupeř hrozil spíše z rychlých výpadů po našich strátách, ale především z rohových kopů, když zkoušeli na nás vyzrát nacvičenými signály. Až ve 12. minutě se ujala kombinace, když Peťa Midrla přihrál Františku Šmerdovi, který dělovkou k tyčce otevřel skóre zápasu - 0:1. Stejná dvojice ve stejném pořadí figurovala i u druhého gólu, kdy opět Šmerda rozvlnil síť za brankářem soupeře, to se psala 18. minuta prvního poločasu - 0:2. Stejným skóre se už poločas poklidně dohrál.

Do druhého poločasu jsme šli s tím přidat další branky, ale hlavně brzo neinkasovat, aby se soupeř nedostal na dostřel jedné branky. Párkrát nás skvěle podržel Libor v brance, když mu to neskutečně lepilo a zbytečně nevyrážel míč. Hany měl dvě povedené akce ve druhém poločase, ale v obou případech trefil pouze tyč hostující branky. Hosté si vzali ke konci poločasu time-out a vypadlo to, že to zkusí s gólmanem na útočné polovině, ale to se nakonec nepotvrdilo. A tak se skóre ve druhém poločase nezměnilo a zápas jsme dotáhli do vítězného konce.

Sumasumárum:
Vítězstvím v posledním zápase nakonec končíme se ziskem 32 bodů na krásném 5. místě tabulky. Chtěl bych poděkovat opět Peťovi, který to měl jako vždy velice těžké se skládáním sestavy, ale také novým a staronovým hráčům, kteří si připsali svůj první start v letošní sezóně za rezervu ASM.