ASM A - Tango 0:10 (0:5)

Pohár FAČR - pondělí 28.1.2013 - Brno - Vodova

28.1.2013 - MaŠ
Branky soupeře: 4´ Radim Záruba 0:1, 5´ Tomáš Buršík 0:2, 10´ Michal Belej 0:3, 11´ Josef Havel 0:4, 19´ Tomáš Veselovský 0:5, 25´ Michal Belej 0:6, 26´Jan Dornay 0:7, 27´ Jan Dornay 0:8, 31´ Michal Seidler 0:9, 37´ Jan Dornay 0:10 Sestava: Ondřej Borkovec (Aleš Weinfurter) - Michal Kroupa, Jan Mašek, Martin Plachký, Václav Burian, Jan Maňásek - Martin Mašek, Martin Špicl, Pavel Křivý, Jan Kouřil Sestava TANGA BRNO: Václav Kubíček (Lukáš Zrzavý) - Milan Svoboda, Martin Brůna, Tomáš Buršík, Michal Belej, Radim Záruba, Josef Havel, Jan Dornay, Tomáš Veselovský, Michal Seidler V pondělí, 28. 1. 2013 od 20,00 hod., jsme v brněnské hale Vodova nastoupili k 5. kolu Poháru FAČR proti druhému nejlepšímu týmu ČR - Tangu Brno. Pro náš tým bylo toto utkání svátkem, zvláště když Tango nastoupilo v téměř plné sestavě a hned s několika reprezentanty. Chyběl jen - Jan Havel, Dimostenis Chadzidis, Michal Kovács a Gabriel Rick. Od úvodních minut s námi Tango roztočilo nikdy nekončící grandiózní kolotoč a my jsme prakticky celé utkání jen bránili. Na druhou stranu, pro nás žádné překvapení. Ihned ve druhé minutě vystřihl parádní zákrok Onóš a vytěsnil ránu Tanga na tyč. Po chvíli přidal další 3 zákroky a držel nás nad vodou. Ve 4. minutě však po parádně sehraném rohu pálil Radim Záruba nekompromisně do levého horního rohu naší svatyně - 0:1. Za minutu to po skvělé kombinaci a parádní ráně Tomáše Buršíka bylo již o dvě branky - 0:2. V naší ojedinělé šanci se zjevil důrazný Míša, avšak přestřelil. Podobně dopadl po dobrém výpadu Gheda, ale pálil jen do autu. Tango nás motalo a brzy nastřelilo opět brankovou konstrukci. Onóš byl vynikající, chytal nad rámec svých možností a držel nás nad vodou. V 10. minutě však již opět kapituloval, branku střílel reprezentant Michal Belej - 0:3. Za minutu nás soupeř opět zamčel a nekompromisně zakončoval Josef Havel - 0:4. Tango si stále tvořilo jednu příležitost za druhou a Onóš se překonával. Kapituloval až v 19. minutě, když mu prošla rána Tomáše Veselovského mezi nohama za jeho záda - 0:5. Do konce první půle se již nic dalšího nestalo. Ve druhé půli se logicky obraz hry vůbec nezměnil. Dvakrát vytáhl skvělý zákrok náš brankář Turan a celých pět minut odlolával pokusům soupeře. Ve 25. minutě si položil Michal Belej Póla a tvrdou ránou k tyči opět měnil skóre - 0:6. Za minutu zakončoval nekompromisně do pravého horního růžku opět po nádherné kombinaci Jan Dornay - 0:7. Neutekla ani minuta a Jan Dornay parádní ránou od břevna opět trhal sítě - 0:8. Poté jsme zahrozili i my, Turan nahodil dlouhý míč na kapitána MaŠe, ten zpracoval na prsa, obtočil se okolo obránce a servíroval na zadní tyč Janochovi, tomu však k zakončení chyběl krůček. Za okamžik přihrával MaŠ Ghedovi a ten měl asi naši největší šanci v utkání, překonal brankáře, ale byl rozhozen a již nedokázal doklepnout. Ve 31. minutě však po kombinaci Tanga zakončoval nekompromisně další reprezentant Michal Seidler - 0:9. Tlak soupeře stále sílil a Tango během posledních minut asi 4x trefilo brankovou konstrukci naší svatyně. Kromě toho chytal parádně i náš druhý brankář Turan a držel nás od daleko horšího debaklu. Poté se do dobrého průniku dokázal probít Mařa, ale jeho nástřel bohužel v brance soupeře neskončil. Ve 37. minutě byl náš dnešní soupeř, jak jinak než po parádní kombinaci, naposledy úspěšný, svůj hattrick zapečetil Jan Dornay - 0:10. Do konce utkání se již nic zásadního nestalo. Sumasumárum: Byl to pro nás krásný zápas, svátek a zážitek. Zahrát si proti druhému nejlepšímu týmu naší ligy se nám již nidky nemusí opakovat. Celému týmu bych rád poděkoval za maximální výkon a bojovnost. Nechali jsme na palubovce všechno a to je to nejdůležitější. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ !!!!! Ještě bych rád poděkoval několika desítkám díváků, kteří nás přišli povzbudit a našemu fotografovi - Paťovi, fotky jsou super. MaŠ