ASM A - Riders 1:1 (0:1)

Brno Open - sobota 7.1.2012 - Brno - Rybnická

7.1.2012 - MaŠ
Naše branka: Kryštof Večeřa (Petr Doubravský) 1:1 Sestava: Aleš Weinfurter - Jan Maňásek, Petr Doubravský, Jiří Mašek, Michal Kroupa, Martin Plachký - Dominik Martinek, Kryštof Večeřa, Martin Mašek, Martin Špicl, Václav Burian ŽK: Jiří Mašek V sobotu, 7. 1. 2012 od 9,00 hod., jsme nastoupili k dalšímu utkání letošního ročníku KAJOT OPEN proti silnému soupeři - Riders. Chtěli jsme navázal na solidní první utkání tohoto dne a pokud možno naplno bodovat. Ihned od úvodních minut jsme měli více aktivity na našich kopačkách, ale chybělo štěstí při zakončení. Soupeř hrál soustředěně odzadu a nám se tak o to hůře dařilo ohrožovat jejich svatyni. Po pár minutách vyvezl míč Krištofinho, prošel až sám před brankáře a servíroval ještě úplně volnému Kumarovi, jenž však prázdnou branku minul. Pár minut nato utekl Mařa, ale jeho střela z bezprostřední vzdálenosti byla sražena na roh. Soupeř nás prakticky vůbec neohrožoval. Velkou šanci měl po dobře rozehraném trestném kopu Kumarem Plachta, ale soupeřův brankář jeho projektil bravurně vytěsnil. Asi největší naši šanci první půle zastavilo břevno. Trestný kop rozehrál Mařa a Jurova dělovka se odrazila od břevna na brankovou čáru, branka z toho tedy nebyla. Riders nás ohrozili v první půli jen jedinkrát, tvrdou ránu zastavila tyči a odražený míč lapil Turan. Těsně před koncem poločasu jsme bohužel vyrobili 5. faul a soupeř kopal 10-ti metrový kop. Tento Turan bravurně zlikvidoval, ale na doražení již neměl šanci - 0:1. V poslední minutě rozhodčí netrestal stejnou mincí a faul brankáře Riders na Míšu ani nepískl, poločas jsme tedy prohráli poměrem 0:1. Do druhého poločasu jsme vstupovali s odhodláním utkání zlomit a otočit. Soupeř ještě více zalezl a my jsme stále dobívali jejich obrannou tvrz. Velkou příležitost měl nejdříve Nidal Oriedi, poté pálil Krištofinho a za zády brankáře neskončila ani rána Jury. Minuty rychle běžely a my se rozhodli jít asi 3 minuty před koncem do power-play. MaŠ nahradil Turana a hned naše první akce při ní zajistila vyrovnání. MaŠ vrátil míč nabíhajícímu Mařovi, ten před branku servíroval Dubovi, jeho střela byla zblokována, ale po jeho dalším přiťuknutí do prázdné branky zakončoval Krištofinho - 1:1. Poté naprosto zbytečně a netaktně vyhrotil závěr utkání velmi slabý rozhodčí Kulpa, který naprosto z ničeho pískl další náš 5. faul a v poslední vteřině tak daroval soupeři, jenž na nás prakticky v průběhu celého utkání ani nevystřelil, další 10-ti metrový kop. Tento nakonec skončil na tyči, ale touto situací, dle mého zbytečně, zkazil jinak velmi slušné utkání. Sumasumárum: V tomto utkání jsme byli lepším týmem, ale bohužel jsme dnes vyhořeli v koncovce. Dle mého jsme také až moc zbytečně spěchali dopředu na úkor lepší přípravy jednotlivých akcí. Navíc myslím, že jsme v obou utkáních zbytečně faulovali, což nás dnes vlastně i stálo papírově body. Jinak hodnotím první hrací den kladně, získali jsme 4 body a jsme na prozatimním 2. místě. Příště ale bude třeba zamakat daleko více. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉ !!!!!!!! Tabulka sk.A po 2.kolech: 1. Amira 2 2 0 0 7:1 6 2. San Marino 2 1 1 0 5:2 4 3. R.I.P. 2 1 1 0 3:2 4 4. Madrid 2 1 0 1 6:4 3 5. Arménská 2 1 0 1 4:2 3 6. Riders 2 0 2 0 4:4 2 7. Parodia 2 0 1 1 4:7 1 8. Gladiators 2 0 1 1 1:4 1 9. Bolest 2 0 0 2 1:9 0 MaŠ