ASM A - FPO Blansko 3:5 (3:2)

Brno Open - neděle 10.2.2013 - Brno - Rybnická

10.2.2013 - MaŠ
Naše branky: Jan Kouřil (Michal Kroupa) 1:0, Martin Mašek 2:1, Martin Špicl (Martin Mašek) 3:2 Sestava: Ondřej Borkovec - Michal Kroupa, Martin Plachký, Jan Mašek, Václav Burian - Jan Kouřil, Martin Mašek, Martin Špicl ŽK: Martin Plachký V neděli, 10. 2. 2013 od 10,00 hod., jsme nastoupili k druhému a zároveň klíčovému utkání osmifinálové skupiny KAJOTbet OPEN 2013. Soupeřem nám byl dobře známý tým FPO Blansko, který nás vloni vyřadil a pomstil se nám tak za jejich porážku rok předtím. Náš nástup byl bleskový. Hned v první minutě vyslal Míša Janocha do úniku a ten pohotově křižně poklidil míč za pravou tyč - 1:0. Hned vzápětí vybojoval míč Mařa, přihrál do lepší pozice bratru Ghedovi, ale jejich pokus bohužel vychytal brankář Blanska. Poté však bohužel soupeř využil naší nedisciplinovanosti a po rychle rozehraném autu nás pohotově trestal zcela volný útočník FPO - 1:1. Opět jsme přidali na obrátkách a po faulu se postavil k trestnému kopu MaŠ s Mařou. První jmenovaný, takticky přeběhl míč a Mařa poslal přízemní projektyl přesně k levé tyči - 2:1. Bohužel, v tomto utkání jsme opravdu měli slabé chvilky a nechali jsme soupeře opět lehce po hezké kombinaci vyrovnat do prázdné branky - 2:2. Blansko poté mělo další velkou příležitost, ale skvěle se předvedl výborně lapající Onóš. Po rohovém kopu Kumara se dobře uvolnil Plachta, avšak pálil jen těsně vedle levé tyče branky soupeře. Dvě minuty před koncem rozehrával rohový kop Mařa, MaŠ se utrhl mezi obránce a nekompromisní ranou trhal sítě - 3:2. Poté bohužel poprvé zaúřadovali v tomto utkání nepřesní rozhodčí (nutno podotknout, že snad poprvé v letošním ročníku KAJOTbet OPENU). Při našem útoku si kryl míč Míša, ale rozhodčí vymyslel faul, jenž byl naším pátým a kopala se tedy "desítka", která naštěstí skončila těsně vedle. Ihned v první minutě druhé půle vyslal parádně do uličky Mařa Ghedu, ale ten byl nakonec v posledním okamžiku ubráněn. Poté nás podržel opět výborný Onóš, jenž zlikvidoval ránu osamoceného útočníka FPO. A poté přišel další zářez zmiňovaných rozhodčí. Plachta neubránil útočníka Blanska, oba se přetlačovali metr před pokutovým územím a až asi metr v něm se zmiňovaný hráč skácel k zemi. Faul to byl, to bez debat, avšak k našemu údivu se pískala místo trestného kopu penalta. Tuto s přehledem Blansko proměnilo a bylo opět vyrovnáno. Posledním "úřadem" rozhodčích byl hned v zápětí neodpískaný pátý faul na MaŠe, který byl odůvodněn tím, že náš kapitán sražený k zemi nechtěl hrát, takže asi faul nebyl ? Hmmm, takže "desítka" v našem podání se nekonala. I nadále jsme se snažili bojovat, ale i ty nejjasnější šance jsme opět neproměňovali. Těsně před koncem pak utekl po pravé straně Míša, servíroval před branku na volného Ghedu, ale těsně před ním míč ukopl obránce. A tak přišel nákop brankáře FPO na nabíhajícího útočníka, toho fauloval za žlutou Plachta a soupeř poslal z trestného kopu míč na útočníka, který se v bloku před Onóšem uvolnil a prostřelil jej - 3:4. Chtěli jsme si v posledních vteřinách ještě jít pro pátý faul, Mařa však ztratil míč a soupeř ve dvou na jednoho pečetil - 3:5. Sumasumárum: Utkání jsme sice neodehráli špatně, avšak opět jsme shořeli na neproměňování našich příležitostí. Výsledek je pro nás krutý, ale jak již jsem zmiňoval, prohráli jsme si toto utkání sami. Pravdou však je, že 3 sporné situace vymysleli rozhodčí a to bohužel vždy v náš neprospěch, škoda. Ale jedeme dál. SAN MARINO OLÉÉÉÉ !!!! MaŠ Konečná tabulka 3. osmifinálové skupiny: 1. FPO Blansko 3 3 0 0 18:10 9 2. San Marino 3 1 1 1 9:8 4 3. Across 3 1 0 2 7:12 3 4. Bučovice 3 0 1 2 7:11 1