ASM A - Gladiators 4:4 (2:0)

Příprava - pondělí 11.6.2012 - Dolní Loučky - SM Aréna

11.6.2012 - MaŠ
Naše branky: Jan Mašek (Martin Plachký) 1:0, Martin Plachký (Jiří Mašek) 2:0, Jan Mašek 3:1, Martin Špicl (Martin Plachký) 4:4 Sestava: Václav Burian - Martin Plachký, Jiří Mašek, Jan Mašek - Jakub Duchoň, Aleš Weinfurter, Martin Špicl, Martin Mašek V pondělí, 11. 6. 2012 od 19,30 hod., jsme nastoupili k poslednímu přátelskému utkání letošní sezóny na domácí půdě proti týmu Gladiators. Glads skončili v OP na krásném 6. místě a jejich rezerva vyválčila první místo v jedné z prvních tříd. Od úvodních minut předváděly oba týmy vyrovnanou a velmi kvalitní partii. Během prvních asi 15-ti minut excelovali oba brankáři, ale především výborné obrany, které soupeře do žádných vážnějších šancí nepouštěly. Ve 20. minutě šel po přihrávce od Ghedy sám na brankáře Mařa, ale gólman Glads jej vychytal. O několik okamžiků později utekl po pravé straně Plachta, lišácky patičkou přihrál před branku Ghedovi a ten pozorně do protipohybu brankáře otevřel skóre - 1:0. Za pár minut vyhodil rychle a přesně Kumar míč na sprintujícího Juru, ten našel na druhé tyči Plachtu, jenž přesnou střelou o tyč zvyšoval - 2:0. Těsně před koncem poločasu si ještě zaběhl na dlouhý výhoz Kumara MaŠ, zpracoval míč, pokryl si jej, následně obešel obránce a prudce servíroval na Plachtu před brankou, ten však prudkou přihrávku do branky nedokázal vměstnat. Ihned na začátku druhé půle se již však mohli radovat i Glads, jejich vydařená kombinace byla zakončena rychle a přesně bodlem mezi nohama Kumara - 2:1. Zvýšit na rozdíl dvou branek mohl vzápětí opět Gheda, jenž pelášil sám na brankáře, loboval jej, ale míč skončil nad brankou. Co se nepovedlo předtím, odčinil Gheda za chvíli, přerušil rozehrávku soupeře, udržel míč přes obranu, položil si brankáře a přesnou křišnou ránou k tyči tvrhal sítě - 3:1. Poté měli Glads dvě velké příležitosti, první jejich akce byla zakončena dělovkou z úhlu, Kumar bravurně vytěsnil, podruhé nás soupeř dostal do přečíslení 3 na 1, ale skvělý obranný zákrok vystřihl v poslední chvíli Jura. Vzápětí se hosté dočkali, když sehráli rychlý a smrtící brejk po pravé straně a jejich následná křižná přihrávka skončila doklepem do naší branky - 3:2. Ihned z protiakce šel sám na brankáře Mařa, ale ten jej skvěle vychytal. Poté pálil dobře i Turan, ale jeho ránu mířící do levého horního růžku gólman soupeře vytěsnil na roh. Ten dal pod sebe opět Turan a Jura z první napálil břevno. Za chvíli však Glads sehráli dobrou a rychlou útočnou akci, která opět skončila doklepnutím do naší prázdné svatyně a bylo vyrovnáno - 3:3. Ihned vzápětí mohl jít soupeř dokonce do vedení, ale jejich útočník naštěstí pro nás vypálil jen těsně vedle pravé tyče. Co se nepovedlo předtím, povedlo se hned poté. Glads dobře rozehráli aut a o chvilku později dostoupený útočník napálil bodlem míč přesně k pravé tyči - 3:4. Vyrovnat mohl po milimetrovém pasu Jury Mařa, ale špičkou kopačky poslal míč těsně vedle. Následně vyslal Jakub Plachtu, ten si sběhl před branku, převzal míč a z otočky pohotově pálil. Brankář soupeře však byl bezchybný. Těsně před koncem utekl po pravé straně Gheda, dal pod sebe před branku osamocenému Mařovi, ale jeho rána skončila těsně mimo branky soupeře. Následně se dvakrát zastřeloval Gheda, ale i jej brankář v obou pokusech vychytal. Přišla tak poslední akce zápasu, kdy dlouhý výhoz zpracoval Plachta, sklepl pod sebe na MaŠe a ten parádní ránou bodlem vymetl levou pavučinku branky Glads - 4:4. Sumasumárum: Parádní zápas. Myslím, že jsme skvěle potrénovali, Glads byli opět více než skvělým soupeřem a my jsme si všichni užili poslední přáteláček letošní sezóny a pokračovali jsme v naší hospůdce. MaŠ