BB Press - ASM A 10:8 (6:6)

Příprava - čtvrtek 21.4.2011 - Brno - Národní házená

21.4.2011 - MaŠ
Naše branky: Jiří Mašek (Jan Maňásek) 0:1, Kryštof Večeřa (Petr Doubravský) 0:2, Petr Doubravský (Martin Špicl) 1:3, Martin Špicl (Jan Maňásek) 4:4, Petr Doubravský (Jakub Duchoň) 5:5, Kryštof Večeřa 6:6, Petr Doubravský (Kryštof Večeřa) 7:9, Martin Špicl (Jiří Mašek) 8:9 Sestava: Aleš Weinfurter - Michal Kroupa, Petr Doubravský, Jan Maňásek, Jiří Mašek - Martin Špicl, Kryštof Večeřa, Dominik Martinek, Jakub Duchoň Ve čtvrtek, 21. 4. 2011 od 18,00 hod., jsme sehráli poslední přátelské utkání před ostrým startem do jarní části sezóny 2010/11. Soupeřem nám byl silný tým BBPressu Brno, ke kterému jsme zajeli na jeho tréninkové hřiště v Brně, na Národní házené. Za krásného počasí jsme za absence některých našich hráčů chtěli podat co nejlepší výkon. Od prvních minut jsme na atypicky širokém a dlouhém hřišti rozehráli velmi vyrovnanou partii se soupeřem hrajícím o dvě soutěže výše. Po pár minutách vyvezl míč Buldog a servíroval napravo před branku volnému Jurovi, který otevřel zápasové skóre - 0:1. Prakticky hned z dalšího protiútoku vyvezl míč Dub a na poslední chvíli volil místo střely ještě lepší přihrávku na Krištofinha a ten mezi nohama brankáře zvyšoval - 0:2. Bohužel z protiútoku soupeř dokázal po našem nedůrazu snížit přesnou ránou k tyči - 1:2. O několik minut později jsme sehráli další krásnou kombinaci, na jejímž konci byla milimetrová přihrávka Jury na nabíhajícího MaŠe, ten obelstil obránce a před prázdnou branku servíroval Dubovi, jenž trhal sítě - 1:3. Poté jsme bohužel jako poněkolikáté dnes byli hodně nedůrazní a díky pozdnímu obsazování soupeře tento dvěma brankami vyrovnal - 3:3. Následně kapitán MaŠ netakticky zahrál špatný míč při naší powerplay a BBPress se dostal střelou do prázdné branky do vedení - 4:3. Netrvalo dlouho a Buldog při naší útočné snaze uvolnil MaŠe, ten se utrhl hned dvěma obráncům a tvrdou střelou "pod víko" vyrovnal - 4:4. Přetahovaná pokračovala a opět po naší špatné obranné práci šel soupeř do vedení střelou k tyči - 5:4. Za pár minut přišlo naše další vyrovnání, když nejdříve parádně vypálil Jakub, brankář soupeře míč dokázal jen vyrazit a Dub byl nekompromisní - 5:5. Po přesném nahození brankáře BBPressu se opět soupeř dokázal prosadit vyšachováním naší obrany a následnou střelou do odkryté branky - 6:5. Poslední slovo prvího dějství měl Krištofinho, jenž obral soupeře o míč, přešel přes 2 protihráče a poté si poradil i s jejich brankářem - 6:6. Druhý poločas byl kratší a jeho úvod jsme nezvládli vůbec dobře. Dlouho se naše rozhozená hra formovala a náš dnešní soupeř toho dokázal využít maximálně. Po 3 povedených akcích a našem nedůrazu se utrhl na rozdíl 3 branek - 9:6. Po pár minutách jsme se konečně dočkali i my, Krištofinho vzal opět zodpovědnost na svá bedra, prošel až před branku a pod sebe asistoval Dubovi, který zapečetil svůj dnešní hattrick - 9:7. Za několik okamžiků jsme BBPress zatlačili a na konci jedné z našich akcí byl Jura, jenž parádním lobem za obranu našel MaŠe, který míč zpracoval a pohotově tvrdou ránou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 9:8. V závěru jsme vše vrhnuli do útoku, abychom vyrovnali, avšak výsledkem byl další "propad" a pečetící branka BBPressu - 10:8. Sumasumárum: V dnešním utkání jsme rozhodně nepodali špatný výkon, ale vyrobili jsme mnoho individuálních a netaktických chyb. Bez nějakých výmluv nám rozhodně dělalo velký problém atypicky velké hriště, na kterém jsme se mnohdy pohybovali jinak, než máme navyknuto. Soupeř dnes trestal prakticky každou naši chybu, kterou jsme vyrobili. Na druhou stranu jsme sehráli mnoho parádních akcí, z nichž některé byly zakončeny krásnými brankami. Základní věcí je však fakt, že stále na sebe hodně málo, nebo vůbec, mluvíme. Na tomto je nutné začít intenzivně pracovat. Za 2 dny nás čeká první letošní ostrý soupeř Handball, takže jdeme na to borci - SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉÉ !!!!! MaŠ