ASM A - Jamajka Malhostovice 5:7 (2:5)

Příprava - středa 25.8.2010 - Dolní Loučky - SM Aréna

25.8.2010 - MaŠ
Naše branky: Martin Koloc (Krištof Večeřa) 1:0, Václav Burian (Aleš Weinfurter) 2:1, Martin Špicl (Jan Mašek) 3:6, Martin Koloc 4:6, Jiří Mašek (Martin Koloc) 5:7 Sestava: Ondřej Borkovec - Václav Burian, Martin Špicl, Aleš Weinfurter, Jiří Mašek, Jan Mašek - Martin Koloc, Krištof Večeřa, Jan Lukas, Pavel Křivý Ve středu, 25. 8. 2010 od 19,00 hod., jsme sehráli další přátelské utkání s týmem hrající Kuřimskou futsalovou ligu - Jamajkou Malhostovice. K utkání jsme se bohužel sešli v menším počtu, proto nám v něm pomohli "mimotýmoví" hráči - Ondřej Borkovec (v bráně a chytal naprosto bravurně), Martin Koloc a Jan Lukas. Začátek zápasu byl poněkud vlažnější a po několika minutách jsme šli do vedení po hezké kombinaci a nahrávce Krištofa Večeři na Martina Koloce, jenž se z úhlu nemýlil - 1:0. Hosté ihned přidali a trvalo jen několik minut a bylo vyrovnáno - 1:1. Asi v polovině první půle byl na konci krásné akce Aleš Weinfurter, jenž našel nabíhajícího Vaška Buriana a ten mezi nohama brankáře vrátil vedení do našeho týmu - 2:1. Soupeř nás poté zatlačil a vyústěním byla krásná branka bodlem "pod víko" po individuální akci Jamajského obránce - 2:2. Do konce prvního poločasu již existoval pouze jediný tým a to byl soupeř, jenž nás jasně začal přehrávat a do přestávky vstřelil ještě 3 branky. Poločasový výsledek tedy zní - SAN MARINO - JAMAJKA MALHOSTOVICE 2:5. Ve druhé půli jsme přidali na aktivitě a chvíli jsme byli lepším týmem. Bohužel naše poměrně slušné akce končily střelami mimo tyče, nebo je pochytal výborný Jamajský brankář. Asi po 10 minutách nám soupeř opět vsítil branku po kombinační akci o tyč - 2:6. Ke korekci výsledku zavelel Honza Mašek, který rozehrál rohový kop, na který si naběhl Martin Špicl, chytrou kličkou se zbavil obránce a krásnou křižnou ránou o tyč z úhlu prostřelil hostujícího brankáře - 3:6. O pár minut později sebral míč Jamajce Marťas Koloc a svoje sólo přes půl hřiště proměnil - 4:6. Několik minut před koncem Jamajka vstřelila další branku prakticky do odkryté "klece" a bylo to opět o 3 góly - 4:7. My jsme do konce utkání již jen dokázali korigovat a zapečetit výsledek po "bodlové" brance Jirky Maška, kterému nahrával "pomocník" Martin Koloc - 5:7. Sumasumárum: Další skvělá zkušenost našeho mladého týmu. Do úvodu utkání jsme vstoupili s bravurou, poté jsme však měli velké problémy s nezvyklým pressingem Jamajky. Bohužel se dnes projevila hodně nesehranost některých hráčů s kluky, jenž nám dnes pomáhali. I pohyb proti minulým utkání byl poněkud vlažnější. Rozhodně zde však zmíním jeden poznatek. Musíme se zamyslet na naší kontaktní hrou, jelikož si musíme uvědomit, že ve futsale nám budou rozhodčí vše pískat. Hraje se na akumulované fauly, takže 6. a poté každý faul znamená pokutový kop proti našemu týmu (10 m) !!! Ale jinak dobrý a za týden opět další pokračování naší cesty. MaŠ