West Žab B - ASM B 6:6 (4:4)

3. třída, skupina B - neděle 28.9.2014 - Brno - Řečkovice

5.12.2014 - MaŠ

Naše branky: Ondřej Halas (Martin Špicl) 0:1, Jan Kouřil (Martin Špicl) 1:2, Petr Midrla (Jan Maňásek) 3:3, Martin Špicl (Jan Kouřil) 4:4, Martin Špicl (Jan Maňásek) 5:5, Jan Kouřil (Martin Špicl) 5:6

Sestava: Jan Steiner - Jan Maňásek, Petr Midrla, Ondřej Halas - Jan Kouřil, Vojtěch Divácký, Martin Špicl

ŽK: Petr Midrla

V neděli, 28. 9. 2014 od 9,50 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání proti týmu West Žab United "B". Soupeř patří k tomu lepšímu v soutěži, přesto však jsme chtěli vyhrát.

Ihned v první minutě přihrál na šestku Skunk MaŠovi, ten mu míč přihrál zpět a první jmenovaný z nulového úhlu procedil míč to branky - 0:1. Režírovali jsme hru a soupeře jsme mačkali. Poté však po malé domů odkopával míč Štajny, ale bohužel napálil pouze presujícího útočníka a ten pohotově vrátil míč do naší odkryté branky - 1:1. Netrvalo dlouho a opět zaúřadoval na hrušce MaŠ, jenž obdržel přihrávku od Janocha, který si poté sběhl a šajtlí okolo gólmana nás opět dostal do vedení  - 1:2. Po Buldogově faulu pak zahrával trestný kop soupeř a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:2. Vzápětí se West Žab dokonce dostali do vedení, když první ránu ještě Štajny vyrazil, ale na doražený míč již nedosáhl - 3:2. Za chvíli získal míč MaŠ, přihrál jej pod sebe na Buldoga, ten našel ještě Peťana, který pohotově vyrovnal - 3:3. V tomto období jsme jasně dominovali, ale i ty nejjasnější příležitosti jsme nedokázali proměňovat. Proto přišel trest. Při dalším nedůsledném bránění jsme dovolili soupeři si přihrát v naší hrušce a křižná střela zprava znamenala opět vedení domácího týmu - 4:3. Těsně před koncem prvního dějství podržel míč na půlce Janoch, poté přihrál do uličky nabíhajícímu MaŠovi, který ranou z úhlu mezi nohy gólmana opět vyrovnal - 4:4.

Ve druhém poločasu jsme začali tlačit, ale opět přišla chyba, po které West Žab vsítili lacinou branku - 5:4. Na tuto jsme opět dokázali rychle zareagovat, k trestnému kopu se postavil Buldog, přihrál doprava MaŠovi, který přesnou ranou obstřelil padajícího gólmana domácích - 5:5. O minutu později pak opět podržel na hrušce míč MaŠ po přihrávce od Janocha, ten mu naběhl a v pravý čas mu byl míč naražen zpět a druhý jmenovaný nekompromisní ranou pod břevno dostal konečně naše barvy do vedení - 5:6. V tuto chvíli měly obě mužstva na svých kontech po 5 faulech a šestý přišel na našeho hráče. Desetimetrový kop bohužel slabou ranou MaŠ neproměnil. Ihned vzápětí byl faulován Divácký, ale i další desítka zůstala neproměněna, tentokráte kopal kapitán Buldog. Nedáš dostaneš, toto platilo na 100%, rozhodčí přísným rozhodnutím kompenzoval faul proti nám a bohužel desítka soupeře byla ranou pod víko proměněna - 6:6. V poslední minutě byl ještě po náhozu Štajnyho na půlce skosen MaŠ a Janoch mohl z desítky rozhodnout, ale bohužel jeho projektil skončil jen nad brankou.

Sumasumárum: Bohužel jsme v dnešním utkání obdrželi mnoho laciných branek a to nás v konečném účtování stálo dva body. Nedá se nic dělat, příště musíme zapracovat především na defenzívě a proměňování šancí. Snad poté přidáme další, plný počet bodíků.