ASM A - Adom 5:2 (1:2)

2. třída, skupina B - sobota 10.9.2011 - Brno - Kamínky

10.9.2011 - MaŠ
Naše branky: Jiří Mašek (Jan Mašek) 1:2, Kryštof Večeřa (Jiří Mašek) 2:2, Jiří Mašek (Václav Burian) 3:2, Pavel Křivý (Martin Špicl) 4:2, Pavel Křivý 5:2 Sestava: Aleš Weinfurter - Jan Mašek, Jiří Mašek, Václav Burian - Pavel Křivý, Martin Špicl, Dominik Martinek, Kryštof Večeřa V sobotu, 10. 9. 2011 od 9,00 hod., jsme nastoupili, na našem již tradičním hřišti - Kamínkách, k dalšímu mistrovskému utkání proti týmu Adom, jenž v prvním kole neztratil ani bod. Chtěli jsme uspět a získat tak zpět smolně ztracené body z minulého týdne s týmem Flamenga. Již od prvních minut byla výrazně vyšší aktivita na našich kopačkách a soupeře jsme na dostřel naší brány pouštěli jen sporadicky. Náš tlak se zvyšoval a z toho plynuly také nové a nové příležitosti. Bohužel, byl to právě náš dnešní soupeř, který se náhodnou polostřelou z poloviny hřiště ujal vedení. Turan bohužel přes spoluhráče neviděl a poté již nebyl schopen zareagovat - 0:1. I tak jsme nadále hráli stejnou nátlakovou hru s množstvím kombinačních přihrávek a bylo jen otázkou času, kdy se některá z šancí ujme. Ale jak již to někdy u futsalu bývá, jeden tým hraje a druhý dává branky. Stejně tak to platilo u Adomu, který rozehrál rychlý aut, dvakrát si přihrál míč a z otočky přesnou ránou k tyči zvyšoval svoje vedení - 0:2. Nebyl to příjemný vývoj utkání, ale stále a trpělivě jsme hráli. Asi 5 minut před koncem prvního dějství získal míč Gheda, chytře přihrál bráchovi Jurovi, ten si míč posunul a parádní nechytatelnou ránou k protilehlé tyči asi z 10-ti metrů prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:2. Byli jsme na koni a snažili vyrovnat. V poslední minutě poločasu přihrál MaŠ do unikátní uličky sbíhajícímu Jurovi, ten si položil brankáře a pálil do prázdné branky, tam míč se štěstím vykopl obránce a Pólovi chyběl krok, aby odražený míč poklidil. Tím první půle skončila. Ve druhém poločase jsme chtěli utkání utrhnout a vyhrát, ale bohužel první pětiminutovka v tomto dějství byla pro nás nejhorším obdobím dnešního dne. Nedařilo se nám kombinovat, ztráceli jsme míče a často jsme propadali. V tomto časovém úseku měl soupeř asi 4 tutové přiležitosti, ale ve všech nás opět podržel fantasticky chytající Turan. Naštěstí jsme tedy díky němu tuto naši hluchou chvíli přežili bez další branky a poté jsme opět začali být lepším týmem. Asi v polovině prvního poločasu vybojoval míč Jura, našel přesnou přihrávkou sbíhajícího Krištofinha, ten se tradičně obtočil okolo obránce a krásnou křižnou ránou o tyč vyrovnal - 2:2. To nás definitivně nakoplo a již existoval jen jeden tým a byl to ten svěle modrý. Asi po minutě prošel chytře po pravé straně přes dva protihráče Kumar a poté chytrou zpětnou přihrávkou přesně našel nabíhajícího Juru, jenž přesnou dělovkou trhal sítě - 3:2. Za pár momentů vybojoval na půli míč kapitán MaŠ, tvrdou přihrávkou na zadní tyč našel agilního a bojujícího Póla, který nadvakrát protlačil míč do soupeřovi svatyně - 4:2. Ihned další akci soupeře přerušil opět Pól a v následném souboji s brankářem byl díky své bojovnosti opět úspěšnější a míč poklidil do sítě - 5:2. Tímto výsledkem také utkání skončilo. Sumasumárum: Celkově bych toto utkání hodnotil velice pozitivně. Výjma zmiňované hluché pětiminutovky ve druhé půli jsme herně utkání kontrolovali a kompletní tým celé utkání bojoval. I přes smolný a nepříznivý vývoj jsme byli trpěliví a po parádních akcích jsme zápas úspěšně otočili a to se cení - SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉ !!!!! MaŠ