ASM B - Kocovina 3:1 (1:0)

Brno Open - neděle 1.2.2015 - Brno - Rybnická

1.2.2015 - MaŠ

Naše branky: Martin Midrla (Ondřej Halas) 1:0, Ondřej Halas (Aleš Weinfurter) 2:1, Martin Špicl (Vojtěch Divácký) 3:1

Sestava: Václav Burian - Martin Plachký, Martin Midrla, Ondřej Halas, Michal Kroupa - Vojtěch Divácký, Marek Divácký, Aleš Weinfurter, Martin Špicl

ŽK: Aleš Weinfurter

V neděli, 1. 2. 2015 od 15,15 hod., jsme nastoupili k poslednímu utkání základní skupiny na BRNO MEVASPORT OPEN 2015. Soupeřem nám byla Kocovina a prakticky již o nic nešlo, o postup jsme přišli v předchozím utkání.

A opět jsme začali aktivně a tak prakticky probíhalo i celé utkání. V první naší akci nastřeloval Skunk na zační tyč Marovi, ale ten ani nadvakrát míč do branky přes gólmana neprocpal. Na druhé straně zahrozila také Kocovina, jejich šikovný hráč se obtočil okolo MaŠe a jen reflexivní zákrok Kumara míč vytěsnil na břevno. V polovině prvního poločasu po úniku vypustil skrytou ránu do pravého horního růžku Skunk, ale gólman opět výborným zákrokem vyrazil. Další naši kombinaci založil Skunk a poté servíroval doleva Matesovi, jenž však v jasné pozici nastřelil pouze gólmana. V další akci pálil nebezpečně Míša a po vyraženém míči také Turan, ale brankář soupeře dvakrát fantasticky vyrazil. Za dvě minuty přiťukl míč do středu Skunk Matesovi, tomu se obrana rozevřela a technickou ranou k tyči otevřel skóre - 1:0.

Druhé dějství začalo výbornou kombinací, kterou započal vysunutím Plachty MaŠ a Plachta servíroval na zadní tyč Marovi, který však do odkryté branky míč netrefil. Nedáš - dostaneš, opět to platilo. Při rohu soupeře si křikl o míč Kumar, nedorozumněl si však se spoluhráčem a obránce soupeře technickým lobem vyrovnal - 1:1. Vzápětí hodně "štrikoval" v pokutovém území Mates, ale nakonec jen těsně minul branku. Po chvíli parádně vysunul Turan nabíhajícího Diváckého na zadní tyč, ale druhý jmenovaný minul. V další příležitosti jsme již konečně byli úspěšní. Agilní Turan vysunul do uličky rychlíka Skunka a ten nekompromisně obstřelil padajícího brankáře Kocoviny - 2:1. Pak opět zahrozila Kocovina, ale Kumar se vyznamenal bravurním zákrokem. Pět minut před koncem vysunul Plachta doleva Diváckého, ten z úhlu vypálil, gólman vyrazil a MaŠ levačkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:1. V poslední minutě ještě servíroval důrazný Skunk na zadní tyč Diváckému, ten si s obtížným míčem poradil, ale následně gólmana nepropálil.

Sumasumárum: V utkání jsme byli lepším týmem, ale zbytečnou chybou jsme opět dostali bojujícího soupeře do hry. Nakonec jsme dokázali další dvě příležitosti z mnoha dalších proměnit a ve finiši tak bereme 3 body. Škoda, na postup mezi 16 nejlepších to bohužel nestačilo.