Rangers - ASM B 1:5 (0:4)

Brno Open - neděle 15.2.2015 - Brno - Rybnická

16.2.2015 - MaŠ

Naše branky: Martin Plachký (Tomáš Marvan) 0:1, Martin Špicl (Tomáš Marvan) 0:2, Ondřej Halas (Václav Burian) 0:3, Martin Špicl (Tomáš Marvan) 0:4, Martin Špicl (Aleš Weinfurter) 1:5

Sestava: Václav Burian - Ondřej Halas, Tomáš Marvan, Martin Plachký - Vojtěch Divácký, Aleš Weinfurter, Martin Špicl

ŽK: Martin Plachký

neděli, 15. 2. 2015 od 11,45 hod., jsme sehráli poslední letošní utkání BRNO MEVASPORT OPEN 2015. Soupeřem nám byl tým Rangers a vzhledem k tomu, že tento vyhrál obě předchozí utkání, jednalo se o přímý souboj o vítěze skupiny o 17. - 20. místo.

Ihned v úvodu měl velkou příležitost rychlík Plachta, ale brankář soupeře jej vychytal. Ve 2. minutě servíroval parádně na zadní tyč Turan MaŠovi, ale ten nemohoucně míč minul. Vzápětí vysunul Marv rychle na šestku opět MaŠe, ale jeho bodlo jen těsně minulo cíl. Poté měl velkou šanci také soupeř, ale Kumar fantastickým zákrokem jejich útočníka vychytal. O minutu později šel na Kumara osamocený útočník, jehož projektil Kumar vyrazil, odražený míč šel zpět do naší branky, ze které jej ale vyvezl vrátivší se Marv. V 8. minutě to byl právě Marv, který utekl po pravé straně, naservíroval pod sebe na šestku Plachtovi a ten s přehledem prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:1. V 10. minutě přihrál doprava Marv na MaŠe, ten si položil gólmana a s přehledem zvyšoval naše vedení - 0:2. Ve 14. minutě vychytal další příležitost soupeře Kumar, rychle vyvezl míč, vepředu zakombinoval s Diváckým a poté servíroval na Skunka, jenž ranou pod víko nedal brankáři Rangers šanci - 0:3. Poté měli obrovské příležitosti nejdříve Divácký a poté také Turan, ale oba shodně v jasné pozici přestřelili. V poslední minutě pak vyvezl míč Plachta, přihrál doprava Marvovi, jenž ještě na zadní tyč poslal míč na MaŠe a ten neměl problém skórovat - 0:4.

Ihned v úvodu druhého dějství bojoval s gólmanem o míč důrazný Plachta, přiťukl zpět na šestku MaŠovi, ale ten přestřelil. Ve 20. minutě měl soupeř velkou příležitost, ale Kumar opět parádním reflexivním zákrokem míč zlikvidoval. Podobně si počítal za malou chvíli, kdy se na něho řítili hned dva osamocení hráči Rangers. Po dalším dlouhém náhozu Kumara zakončoval na dlouhou nohu MaŠ, ale neměl dostatek času. Za chvíli zpracoval vepředu míč opět MaŠ, vysunul Plachtu, ten loboval i gólmana a jen těsně minul cíl. Ve 25. minutě se uvolnil přes MaŠe útočník soupeře a prostřelil i bezmocného Kumara - 1:4. Ve 28. minutě přihrál prudce Marv na šestku MaŠovi, jenž mu obezřetně vrátil, ale Marv dělovkou jen razítkoval tyč. V poslední minutě vyvezl opět míč agilní Marv, přihrál doprava volnému Turanovi, jenž ještě servíroval MaŠovi na druhou tyč a ten pečetil - 1:5.

Sumasumárum: Úvod utkání byl vyrovnaný a soupeř měl velké příležitosti, které skvěle vychytal Kumar. Koncem prvního dějství jsme však během chvíle soupeři odskočili a nedali mu následně sebemenší šanci. Po zásluze tak v letošním ročníku Zimní ligy bereme "až" 17. místo.