Kormidlo - ASM A 2:2 (2:2)

2. třída, skupina B - sobota 12.5.2012 - Brno - Kamínky

12.5.2012 - MaŠ
Naše branky: Václav Burian (Dominik Martinek) 0:1, Jan Mašek (Dominik Martinek) 0:2 Sestava: Aleš Weinfurter - Jan Maňásek, Jiří Mašek, Jan Mašek, Martin Plachký - Martin Mašek, Pavel Křivý, Václav Burian, Martin Špicl, Dominik Martinek ŽK: Martin Plachký V sobotu, 12. 5. 2012 od 10,40 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání, tentokráte proti poslednímu týmu tabulky, mužstvu Kormidla. Soupeře, hrajícího "profesorský" futsal jsme rozhodně nechtěli podcenit. Od prvních minut jsme ovládli hřiště a soupeř dle očekávání zatáhl vše prakticky do vlastní šestky a spoléhal se na dlouhé nákopy. Již po pár minutách se uvolnil na levé straně Nidal Oriedi, z úhlu vypálil, brankář jen míč vyrazil a pohotový Kumar dostal naše barvy do vedení - 0:1. Soupeř zahrozil za chvíli, kdy se obtočil jejich útočník okolo našeho obránce a Turan naštěstí dobrým zákrokem míč vyrazil. Poté sebral míč soupeři Nidal Oriedi, toho fauloval vyběhnuvší brankář soupeře, ale míč ještě doběhl Gheda, který jej rychle od půlky poklidil do branky soupeře podruhé - 0:2. I nadále jsme obléhali branku Kormidla, ale ne a ne další pojistný gól vstřelit. MaŠ sebral míč obránci a mírně z úhlu pádil sám na brankáře, místo kličky volil střelu, kterou brankář zneškodnil. Chvíli před koncem poločasu nás soupeř přečislil a Nidal Oriedi musel faulovat. Kormidlo rozehrávalo trestný kop asi z 10-ti metrů, tvrdý míč šel do prostřed branky pod víko, ale Turan zareagoval pozdě - 1:2. Od této chvíle nás soupeř začal přehrávat a my jsme hodně kazili. Těsně před koncem prvního dějství pak soupeřův útočník z nouze vypálil bodlem asi z 10-ti metrů, Turan dokázal míč jen tečovat a bylo vyrovnáno - 2:2. Do druhého poločasu jsme si dali jasný cíl, utkání dohrát zodpovědně a rozhodnout jej. Kormidlo jen odkopávalo míče a za celou druhou půlku nás ani neohrozilo. V úvodu této části hry pálil pohotově Buldog, ale míč orazítkoval jen břevno. Několik střel vyslal i Plachta, ale branku mu byla malá. Střel jsme se snažili produkovat hodně, ale soupeř včas dokázal blokovat, nebo tyto končily mimo tyče brankáře Kormidla či v jeho rukavicích. Do skvělé šance se vyťulal s bratrem Mařou Jura, ale v poslední chvíli mu do střely vložil nohu obránce. Agilní Kumar se tlačil dvakrát před branku soupeře, poprvé servíroval Pólovi, jenž ve velké šanci promáchl, poté těsně před nohou Maři zakouzlil brankář Kormidla. Po naší další nátlakové hře vyslal míč Gheda doprava na MaŠe, ten se do míče opřel asi ze 12-ti metrů, ale jeho křižnou dělovku zastavila k naší smůle levá tyč. A když se netrefil při svých střelách ani Gheda, skončilo utkání remízou a naší další ztrátou bodů. Sumasumárum: Utkání bylo odmakané, škoda obou laciných branek a rovněž škoda dalších mnoha neproměněných šancí. Bohužel utkání bylo z naší strany plné nepřesností, smůly, rozhodně nám nepomohl ani mokrý terén, na druhou stranu každý to dnes oddřel, takže můžeme říct, že jsme pro zisk všech bohů udělali maximum. Bohužel, dnes to nevyšlo, tak snad příště. MaŠ