ASM A - Helas 3:2 (1:0)

Příprava - sobota 19.9.2015 - Tišnov - Hala SSK

19.9.2015 - MaŠ

Naše branky: Václav Seyfert (Ondřej Halas) 1:0, Tomáš Koláček (Martin Špicl) 2:0, Martin Špicl (Martin Plachký) 3:1

Sestava: Václav Burian - Ondřej Halas, Václav Seyfert, Martin Plachký - Lukáš Veselý, Tomáš Koláček, Martin Mašek, Martin Špicl

V sobotu, 19. 9. 2015 od 20,00 hod., jsme sehráli první domácí přátelské utkání v tišnovské hale SSK na zcela zrekonstruované palubovce. Soupeřem nám byl silný tým brněnského Helasu.

Od úvodních minut započalo velice vyrovnané a svižné utkání. Hosté si tvořili postupné kombinace, ale většina jejich střel byla buď pozorně blokována, mířila vedle nebo Kumar byl bezchybný. Na druhé straně nejdříve zahrozil po brejku Plachta, ale levačkou mířil křižně jen těsně vedle. Sája byl zase v samostatném nájezdu vychytán skvělým soupeřovím gólmanem. V 8. minutě si troufale hodil míč mezi dva obránce Skunk, prošel až na zadní tyč a servíroval zpětně do skluzu Sájovi, jenž do prázdné branky otevřel skóre - 1:0. Další naše příležitosti skončily těsně mimo, nejdříve dvakrát křižně pálil Sája, poté i Mařa a MaŠovu ránu z úhlu vytěsnil brankář na roh. V 15. minutě jsme dobře zakombinovali a na konci akce přihrával mezi obránce Mařa MaŠovi, ale jeho doklepnutí z první bravurně vytěsnil soupeřův gólman na roh. O minutu později pálil z úhlu opět MaŠ, brankář míč vyrazil před sebe a pohotový Koblížek do prázdné branky zvyšoval skóre - 2:0.

Druhé dějství započala naše šance, ve které razítkoval agilní Skunk tyč. Ve 25. minutě jsme si špatně přebrali hráče soupeře při brejku Helasu a na konci celé akci bylo pohotové a přesné zakončení jejich protiútoku pod víko branky Kumara - 2:1. O dvě minuty později jsme však rozjeli další hezkou akci, Plachta obstřeloval gólmana a sběhnuvší MaŠ vyhrál souboj s obráncem a špičkou sálovky tečoval míč do branky soupeře potřetí - 3:1. Helas se marně snažil najít skulinku v naší skvělé obranné linii, ale bez úspěchu. Naopak my jsme neustále hrozili s vypracovaných brejkových situací. Největší šanci měl Mařa, který však jen vyprášil rukavice gólmanovi a i Sáju tento hráč vychytal. Ve 36. minutě špatně rozehrál vzadu míč MaŠ, míče se zmocnil útočník Helasu a po kličce korigoval výsledek - 3:2. Závěrečnou dvouminutovou power-play Helasu jsme úspěšně ubránili a utkání tak skončilo naší těsnou výhrou.

Sumasumárum: S ohledem na to, že jsme sehráli teprve první letošní utkání, nebyl náš výkon vůbec špatný. Dobře jsme bránili a dokonce jsme si se silným soupeřem tvořili i mnoho příležitostí. Nakonec jsme také toto úspěšné utkání dokázali vyhrát a bereme tak s velice kvalitním soupeřem krásnou výhru. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉ !!!!