Benfika - ASM B 1:3 (0:2)

2. třída, skupina C - neděle 15.5.2016 - Brno - Srbská

15.5.2016 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl (Michal Kroupa) 0:1, Martin Špicl (Petr Vojta) 0:2, Martin Midrla (Michal Kroupa) 0:3

Sestava: Marek Divácký - Michal Kroupa, Petr Vojta, Martin Midrla - Martin Špicl, Jan Kouřil

V neděli, 15. 5. 2016 od 9,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání se suverénním lídrem soutěže - Benfikou. K utkání jsme se sešli pouze v 5-ti hráči do pole a do branky musel jít Mara.

Od úvodních minut utkání jsme s vedoucím týmem soutěže rozehráli vyrovnanou partii, snažili jsme se hrát rozumně a úsporně, přeci jen Benfika točila kompletní "čtverky", takže nás měla fyzicky přehrát. První příležitost měli po několika minutách domácí, ale Mara s přehledem naši svatyni uhlídal. Asi v 10. minutě se zbavil MaŠ hned 2 protihráčů, posunul se po lajně, kliknul posledního obránce a do protipohybu gólmana otevřel skóre - 0:1. Do konce prvního dějství už jen zahrozil soupeř, ale ránu z úhlu Mara opět s přehledem vyrazil na aut.

I ve druhé půli jsme zodpovědně bránili a čekali na brejkové situace. Asi ve 25. minutě postupoval Janoch středem pole, přihrál na levou tyč Pípovi, jenž s tečí přes gólmana ještě posunul na MaŠe a ten doklepl do prázdné branky - 0:2. Soupeř se snažil neustále o power-play, ze které jsme díky důslednému bránění neumožnili žádné zásadní ohrožení Mary. Ve 27. minutě vypálil pod nohou MaŠe asi z 10-ti metrů hráč Benfiky, ale Mara super zákrokem uklidil míč do zámezí. Ve 30. minutě předvedl neskutečnou věc Míša, udržel míč hned na 3 protihráčích, několikrát se okolo nich obtočil, jak to umí jen on a poté servíroval na druhou stranu Matesovi, jenž s přehledem do odkryté branky zvyšoval - 0:3. Ve 34. minutě nás soupeř zamkl, dobře vykombinoval, ale při slabší ráně z bezprostřední blízkosti Mara uklouzl a asi si natáhl zadní stehenní sval, míč skončil smolně v naší brance - 1:3. Po zbytek utkání šel do "kasy" MaŠ a vychytal asi 3 velmi dobré pokusy soupeře, jednou jej skvěle zastoupil Mates, který vytěsnil pokus z úhlu na tyč.

Sumasumárum: V dnešní hodně zdecimované sestavě se tým semkl a bojoval jeden za druhého. Obranná fáze byla od všech hráčů neskutečná a výkon Mary byl rovněž velmi dobrý. Nakonec jsme po krásných akcích dokázali skórovat a tak bereme lídrovi soutěže velmi důležité body.