Ethanol - ASM B 3:8 (0:6)

2. třída, skupina C - neděle 29.5.2016 - Brno - Srbská

29.5.2016 - MaŠ

Naše branky: Jan Maňásek (Martin Špicl) 0:1, Martin Špicl (Jan Kouřil) 0:2, Jan Kouřil (Martin Špicl) 0:3, Vojtěch Divácký (Petr Vojta) 0:4, Jan Kouřil (Petr Vojta) 0:5, Petr Vojta (Jan Kouřil) 0:6, Martin Špicl (Vojtěch Divácký) 1:7, Martin Špicl (Vojtěch Divácký) 1:8

Sestava: Marek Divácký - Michal Kroupa, Jan Maňásek, Petr Vojta - Vojtěch Divácký, Jan Kouřil, Martin Špicl

ŽK: Jan Maňásek

V neděli, 29. 5. 2016 od 9,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání jarní části soutěže, proti poslednímu týmu tabulky, Ethanolu. Opět jsme neměli brankáře, takže zaskočil spolehlivý Mara.

Po úvodním uťukávání jsme přebrali jasně iniciativu na umělé trávě a soupeře jsme jasně začali přehrávat. V 8. minutě přihrál na šestku kapitánu Buldogovi MaŠ, první jmenovaný odstranil svým tělem obránce, obešel brankáře a průstřelem otevřel skóre - 0:1. V dalších minutách se uvolnili postupně Divácký a Janoch, ale oba nechali vyniknout bravůrními zákroky gólmana soupeře. Ve 12. minutě přihrál na "šestku" přízemně Janoch MaŠovi, ten si obhodil obránce a mezi nohama brankáře Ethanolu jistě zvyšoval skóre - 0:2. Ve 14. minutě přerušil rozehru soupeře Míša, do středu přihrál MaŠovi, ten chvíli postupoval a poté přihrál do běhu Janochovi, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:3. O minutu později uvolnil MaŠ Pípu, a postupovali jsme ve 3 na 2, Pípovi míč utekl, ale pohotový Divácký krásně křižně zvyšoval naše vedení - 0:4. V 17. minutě získal míč MaŠ, přihrál doprava Janochovi, ten mu vrátil a poté si vtipně a zkušeně ještě jednou oba míč vyměnili, Janoch následně servíroval na Pípu, ten mu však nechtěně vrátil a Janoch bodlem saklil - 0:5. Neuběhla ani minuta a MaŠ poslal do kontru opět všudybyla Janocha, ten si položil gólmana, poté loboval na volného Pípu a ten hlavou vsítil svoji premiérovou branku v dresu San Marina - 0:6. V poslední minutě ještě vypíchl obránci míč rychlík Divácký, ale brankář soupeře jej šťasně vychytal.

Ve druhé půli jsme bohužel nabaženi výsledkem začali hrát hodně nedisciplinovaně. Jen se útočilo a na obranu jsme mysleli až s odstupem. Nejdříve po pár minutách obral o míč obránce MaŠ, ale následně zbytečně v zakončení uzbrklil a minul branku. Za minutu Ethanol přerušil naši rozehru, první nájezd ještě Mara vyrazil, ale doběhnuvší útočník soupeře nám, dorazem už nedal šanci - 1:6. Ve 25. minutě předvedl skvělé sólo kapitán Buldog, ale na místo finálního servisu na volného Pípu lobem přestřelil. O minutu později se po dobré kombinaci dostal do zakončení Divácký, ale brankář jej vychytal a za další minutu krásně pálil Buldog, brankář však vytěsnil na roh. Ve 30. minutě si vyměnili míč dvakrát Divácký s MaŠem a druhý jmenovaný trefil míč před brankou tak mizerně, že zmátl a překonal i soupeřova gólmana - 1:7. Jednu z nejhezčích akcí v utkání jsme předvedli hned o dvě minuty později. Míč putoval o ose, Míša, MaŠ, Pípa, MaŠ a Divácký narazil proti noze zpět MaŠovi, který přesnou přízemní dělovou k tyči zvyšoval naše vedení - 1:8. Po trestném kopu soupeře ve 35. minutě bohužel špatně bránil MaŠ a následný nástřel rukou v pokutovém území zastavil Buldog, penaltu soupeř s přehledem proměnil - 2:8. Ve 38. minutě jsme šli do přečíslení, ale špatné přiíhrávky od Pípy se zmocnil protihráč a soupeř šel ve 3 na 1. Mara první ránu ještě vyrazil, ale na druhou již neměl šanci - 3:8. Poté proběhla hektická akce, ve které jsme chybovali, míč minul i Mara, osamocený útočník Ethanolu trefil pouze tyč prázdné branky, náš brejk následně pokazil Buldog, a Ethanol zakončoval po akci 3 na 1 - avšak nedal. Z následné akce našich barev servíroval Janoch Diváckému, ale ten místo prázdné branky pouze napálil obránce. V posledních minutách ještě servíroval Divácký postupně MaŠovi a poté Míšovi, oba ale jen napálili gólmana soupeře.

Sumasumárum: V utkání proti poslednímu jsme jasně dominovali, v první půli jsme předvedli hned několik krásných akcí a kombiancí zakončených parádními brankami. Ve druhé půli jsme již hráli splašeně a zbytečně jsme otevírali obranu. Nakonec jsme vyhráli jednoznačným rozdílem a získali tak povinné 3 bodíky.