Hustopeče B - ASM B 0:4 (0:2)

2. třída, skupina C - neděle 29.5.2016 - Brno - Srbská

29.5.2016 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl (Petr Vojta) 0:1, Michal Kroupa (Jan Maňásek) 0:2, Jan Kouřil (Vojtěch Divácký) 0:3, Vojtěch Divácký (Marek Divácký) 0:4

Sestava: Marek Divácký - Jan Maňásek, Michal Kroupa, Petr Vojta - Jan Kouřil, Vojtěch Divácký, Martin Špicl, Tomáš Koláček

Ve druhém dnešním utkání v neděli, 29. 5. 2016 jsme nastoupili od 10,40 hod., proti velmi nebezpečným Hustopečům "B". Na podzim jsme vzájemné utkání prohráli a dnes jsme chtěli soupeře v čele s nejlepším střelcem soutěže - Nečasem - porazit.

Po úvodním oťukávání získal na lajně míč Pípa, přihrál MaŠovi, jenž obešel kličkou obránce a přes padajícího gólmana procedil míč do branky - 0:1. Vyrovnat mohly následně Hustopeče, po dlouhém nákopu tečoval hlavou útočník, ale Mara skvělým reflexivním zákrokem vyrazil na roh. V 7. minutě pak podržel parádně míč na hrušce kapitán Buldog, o něj jej neobrali ani dva obránci, Buldog jej pak přihrál dolů Míšovi, jenž z 15-ti metrů vypálil a mezi nohama brankáře skóroval. Parádní práci také provedl Koblížek, který míč pustil mezi nohama - 0:2. V 9. minutě zahrozily také Hustopeče, ale jejich nejlepšího hráče přerušil skluzem MaŠ a z toho tento hráč razítkoval tyč. V 15. minutě vypíchl míč po kombinaci soupeře Míša a upaloval sám na gólmana, který jej však vychytal.

Ve 23. minutě získal míč Buldog, přihrál Janochovi, jenž ještě posunul Diváckému, ale jeho ránu vyrazil gólman na roh. Po něm pálil Janoch, ale na brankáře Hustopečí nevyzrál. O minutu později podržel v rohu hřiště míč Divácký, pod sebe poslal míč na Janocha a ten nekompromisní ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:3. Během následným minut jsme dvarkrát zakončovali ve slibné pozici, ale gólman soupeře vždy bravurně zakročil. Ve 30. minutě našel Janoch na hrušce MaŠe, ten mu v pravou chvíli posunul míč zpět, ale první jmenovaný pouze razítkoval tyč. Do další příležitosti poslal Buldog Míšu, avšak ten pouze napálil gólmana. Poté zahrozily také Hustopeče a z autu razítkovaly pravou tyč svatyně Mary, nejdříve rozhodčí mylně odpískal branku, ale druhý arbitr jej uvedl v omyl a  odvolal ji, správně. Pár minut před koncem utekl soupeřům Míša a v poslední chvíli servíroval Janochovi, ale jeho ránu z dobré pozice přerušil obránce. Ve 35. minutě vyhodil dlouhý míč Mara, ten skvěle podržel Divácký, udržel jej i přes obránce a zkušeně do protipohybu brankáře pečetil naše vedení - 0:4. V poslední minutě ještě vysunul dnes agilní Janoch Míšu, ten však jen o centimetry minul branku.

Sumasumárum: Dnešní druhé utkání celý tým odmakal a všichni podali jeden z nejlepších a nejzodpovědnějších výkonů celé sezóny. Makalo se dopředu i dozadu a soupeři jsme darovali jen hodně málo prostoru k jeho realizaci. Po krásný kombinacích jsme navíc postupně získali potřebný náskok a utkání jsme dovedli s Marovou nulou do vítězného konce. Druhé místo je zatím stále v našich rukou.