Gooners - ASM B 2:4 (2:1)

2. třída, skupina C - neděle 5.6.2016 - Brno - Srbská

5.6.2016 - MaŠ

Naše branky: Vojtěch Divácký (Martin Špicl) 0:1, Ondřej Halas (Jan Kouřil) 2:2, Jan Maňásek (Vojtěch Divácký) 2:3, Jan Kouřil (Martin Špicl)

Sestava: Marek Divácký - Michal Kroupa, Ondřej Halas, Jan Maňásek - Vojtěch Divácký, Jan Kouřil, Martin Špicl

V neděli, 5. 6. 2016 od 9,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání na Srbské. Soupeřem nám byl tým snaživých a důrazných Gooners. Na podzim jsme soupeře přestříleli a vyhrát jsme chtěli i dnes.

Od prvních minut jsme byli lepším týmem, ale soupeř nás do žádných větších šancí nepouštěl. V 7. minutě skvěle podržel míč Míša, obešel hned dva protihráče a ze šestky pálil, brankář soupeře však byl pozorný. V 10. minutě získal míč Divácký, přihrál před branku volnému MaŠovi, jenž mu ještě vrátil a první jmenovaný s přehledem otevřel skóre - 0:1. O minutu později vyslal mezi obránce MaŠ Diváckého podruhé, ale tentokráte jej vychytal gólman. Za další dvě minuty se dostal Divácký do další velké příležitosti, ale bohužel přestřelil prázdnou branku. Ve 14. minutě Míša vysunul do parádní pozice Janocha, ten mu však vracel na paty a Míša opuštěnou branku opět minul. Za další minutu jsme bohužel propadli na půli, Gooners nás přečíslili a osamocený útočník prostřelil i bezmocného Maru - 1:1. Do vedení nás mohl dostal MaŠ, ale jeho přízemní ránu vytěsnil brankář soupeře na roh. V 18. minutě se obtočil okolo Buldoga domácí štírek a následnou křižnou přízemní ranou dostal našeho soupeře do poločasového vedení - 2:1. A to ještě mohli Gooners zvyšovat, po námi špatně bráněném rohu, to jejich rozehrávač nastřelil jen tyč.

Do druhého poločasu naštěstí dojel Skunk, tak jsme na střídání měli již 2 muže. V úvodu jsme soupeře zatlačili a tento obraz hry pokračoval prakticky v celém zbytku utkání. Během pár okamžiků Skunk 2x nastřeloval před branku míč, ale jednou míč se štěstím vyrazil brankář, podruhé MaŠ míč přeběhl. Ve 25. minutě byl na šestce faulován MaŠ a k následnému trestnému kopu se postavili Janoch se Skunkem, první jmenovaný rozehrál a Skunk prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:2. Ve 30. minutě pálil po naší kombinaci Skunk, ale gólman Gooners předváděl skvělý výkon. Ve 32. minutě udržel míč pod tlakem MaŠ, do běhu vyslal Diváckého, který se zbavil svého hlídače, přešel přes půl hřiště a servíroval na zadní tyč parádně Budogovi, jenž utrhl skóre zpět na naši stranu, navíc zboural i branku - 2:3. Ve 37. minutě přerušil rozehru soupeře Janoch, vyslal osamoceného MaŠe, který na něj počkal, ale následně nahrál zpět Janochovi na paty, ten mu vrátil a MaŠ "zavraždil" snad tisíciprocentní šanci, napálil přemísťujícího gólmana. V poslední minutě si vyměnili míč Skunk s MaŠem, ten si narazil s Janochem a následně mu vrátil zpět na zadní tyč. Janoch mazáckým lobem o tyč pečetil naše vítězství - 2:4.

Sumasumárum: První půle byla docela náročná, jelikož jsme měli pouze jednoho na střídání. Přesto jsme byli lepším týmem a po dobré kombinaci jsme se dostali do vedení. Po brejcích soupeře se však do poločasu výsledek otočil. Ve druhém dějství jsme soupeře již jasně přehrávali a utrhli jsme důležité vítězství zpět na naši stranu.