Besídka - ASM A 6:4 (1:0)

3. třída, skupina B - sobota 2.10.2010 - Brno - Řečkovice

2.10.2010 - MaŠ
Naše branky: Martin Špicl (Jiří Mašek) 1:1, Kryštof Večeřa (Jiří Mašek) 2:1, Michal Kroupa 3:5, Kryštof Večeřa 4:6 Sestava: Aleš Weinfurter - Martin Plachký, Michal Kroupa, Jiří Mašek, Petr Doubravský - Martin Špicl, Kryštof Večeřa, Martin Mašek, Jakub Duchoň V sobotu, 2. 10. 2010 od 10,30 hod., sehrál náš tým další mistrovské utkání proti týmu, který "okupuje" 2. pozici v tabulce s plným počtem bodů. Mnoho nás by si sice mohlo pomyslet, že když jsme tohoto soupeře v úterním poháru rozstříleli rozdílem třídy, bude to jednoznačné utkání. Ale bylo jasné, že historie se nebude opakovat a "liga" není pohár, proto jsme odmítali jakékoliv podcenění. Soupeř, který byl pouze v 5-ti hráčích nemohl střídat a již od začátku rozehrál zkušenou "zadovku" a vyčkával na naše chyby. Do příležitostí jsme se zezačátku dostávali velmi těžce a soupeř čekal na brejky. Jeden z jejich protiútoků jsme bohužel nedokázali ubránit a Besídka šla do vedení čistým průstřelem Turana - 1:0. Poté soupeř obranu ještě daleko více zavřel a naše největší příležitost první půle - střela Krištofinha orazítkovala pouze spojnici branky soupeře. Poločas tedy skončil naším těsným mankem v poměru 0:1. Do druhého poločasu jsme vstoupili tlakem a výsledkem byla tvrdá rána Jury, kterou brankář pouze vyrazil a MaŠ z úhlu prostřelil vše, co mu stálo v cestě -1:1. Asi za minutu poté obešel kapitán MaŠ dva protihráče a křižně pálil, bohužel, jeho rána razítkovala opět pouze tyč domácí konstrukce. Pak ale vybojoval míč Jura, a bravurně vysunul Krištofinha, ten se obtočil okolo bránícího protihráče a skóroval - 1:2. Bohužel tady se začal lámat zápas. Místo abychom začali hrát takticky a nechali hrát soupeře, jsme se začali bezhlavě cpát do útoku a otevírali se okénka v naší obraně. Po špatné rozehrávce Míši šel soupeř sám na Turana, obešel jej a z úhlu do prázdné branky vyrovnal - 2:2. Asi za minutu šel soupeř dokonce do vedení, když jejich hráč prošel po levé lajně a přeloboval Turana - 3:2. Pak nám bohužel soupeř nadělil další lekci z efektivity a po hezké akci obstřelil Turana počtvrté - 4:2. V tuto chvíli jsme šli do rizika v podobě power-play a po ztrátě míče soupeř přes celé hřiště do prázdné branky opět zvyšoval skóre - 5:2. V power-play jsme pokračovali a míč vybojoval Míša, který s tečí obránce prostřelil brankáře a snižoval - 5:3. Těsně před koncem utkání už moc sil nezbývalo a domácí brankář výkopem přehodil všechny do prázdné branky - 6:3. Tečku za utkáním udělal Krištofinho, který vybojoval míč a tvrdou ránou zapečetil toto, pro nás smolné a ne příliš vydařené, utkání - 6:4. Sumasumárum: Co k tomu říct. Ne vždy je posvícení. Sice jsme bojovali, ale nedařila se nám rozehrávka, koncovka a za stavu 2:1 jsme dle mého hráli až příliš netakticky. Chybami se ale člověk učí a věřím, že náš tým bude po tomto zápase opět lepší a posílí nás to. Jedem dál pánové - SAN MARINO OLÉÉÉÉ !!! MaŠ