R. U. Medvídci - ASM B 3:3 (1:2)

2. třída, skupina C - neděle 12.6.2016 - Brno - Jundrov

13.6.2016 - MaŠ

Naše branky: Jakub Halas (Martin Špicl) 0:1, Martin Špicl 0:2, Michal Kroupa 2:3

Sestava: Marek Divácký - Jan Maňásek, Jakub Halas, Michal Kroupa - Vojtěch Divácký, Jan Kouřil, Petr Hvízdal, Martin Špicl

ŽK: Marek Divácký

ČK: Vojtěch Divácký

V neděli, 12. 6. 2016 od 14,00 hod., jsme nastoupili na pro nás novém hřišti v Jundrově. Hodně teplé počasí slibovalo docela složitý úkol. Přesto jsme chtěli z dnešního dvojutkání minimálně jednou bodovat naplno, abychom jako nováčci uhráli letošní parádní druhé místo ve 2. třídě, skupině C.

Od úvodních minut započalo poměrně vyrovnané utkání a byl to právě náš dnešní soupeř, jenž hned v první minutě zahrozil, na nástřel na zadní však útočník R.U.Medvídků naštěstí nedošáhl. Po dalším brejku ve 4. minutě nás zachránila tyč Marovi branky. V 5. minutě pálil Míša těsně nad a o minutu později střílel Kuba křižně do levé tyče. Napodobil jej v minutě 8. po rychlém výpadu Divácký a tentokráte zvonila tyč pravá. Série našich příležitostí nekončila, Míša napálil po kombinaci gólmana soupeře a Divácký v další své šanci opět jen razítkoval brankovou konstrukci. V 11. minutě jsme sehráli signál, po autu Míši nastřelil míč MaŠ přesně do volného prostoru před branku, kam sběhl Kuba a nekompromisní parádní ranou pod víko otevřel skóre - 0:1. V 15. minutě vyrobil obránce R.U.M.u chybu při rozehře, míče se zmocnil MaŠ a bodlem přesně k tyči nedal gólmanu soupeře šanci - 0:2. O minutu později dobře zakombinovali Kuba s Janochem, ale druhý jmenovaný pouze napálil brankáře. V poslední minutě bohužel Janoch nedokázal v tísni odkopnout míč a soupeř prostřelil padajícího Maru - 1:2.

Ve 22. minutě jsme super zakombinovali, Míša si narazil míč MaŠem a poté servíroval na volného Diváckého, jehož však vychytal gólman soupeře. Ve 24. minutě nám pořádně zatrnulo, když soupeř z trestného kopu razítkoval levou tyč, míč se odrazil zpět do zad Mary, který jej na poslední chvíli dokázal na brankové čáře zastavit. O minutu později jsme velmi nedisciplinovaně soupeře dostupovali, ten na jeden dotek zakombinoval a křižnou ranou nedal Marovi šanci - 2:2. Ve 30. minutě jsme útočili, MaŠ podržel míč na šestce, snažil se přihrát doprava Míšovi, ale obránce zastavil míč jasnou rukou, rozhodčí nepískl a následovala brejková situace soupeře, jehož finální ránu vyrazil Mara na roh. Za následné komenty dostal Mara žlutou a Divácký dokonce červenou kartu - oslabení. Bránili jsme statečně a soupeře do ničeho nepouštěli. Nakonec obral o míč protihráče Míša, obešel obránce a z úhlu prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:3. Za pár okamžiků mohl další branku přidat po náhozu Mary také MaŠ, obtočil se okolo obránce, ale těsně před gólmanem fatálně selhal a nepochopitelně přestřelil. R.U.M. šel do power-play, kterou nehrál nijak ideálně a v pohodě jsme ji bránili. Po rohovém kopu minutu před koncem jsme však nepochopitelně střídali a Buldog tak nestihl dostoupit obránce, jenž křižně pohodlně vyrovnal - 3:3.

Sumasumárum: Dnešní utkání bylo hodně náročné, soupeř hrál v určitých pasážích velmi dobře a v obranné fázi hrál také velmi disciplinovaně a důrazně. Po vyloučení Diváckého jsme ale začali spíše mluvit než hrát a výkon šel rapidně dolů. Nakonec je remíza asi spravedlivá.