Parmagianni - ASM A 3:2 (2:1)

1. třída, skupina A - sobota 29.9.2012 - Brno - Svážná

29.9.2012 - MaŠ
Naše branky: Martin Plachký (Martin Špicl) 1:1, Michal Kroupa (Martin Mašek) 3:2 Sestava: Aleš Weinfurter - Martin Plachký, Jan Mašek, Jiří Mašek, Michal Kroupa - Pavel Křivý, Dominik Martinek, Martin Mašek, Martin Špicl V sobotu, 29. 9. 2012 od 10,40 hod., jsme nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání na Svážné proti týmu Parmagianni. Věděli jsme, že nás opět nečeká lehký zápas, ale chtěli jsme se pokusit prodloužit naši dosavadní úspěšnou sérii. Ihned v první minutě jsme se natlačili před branku soupeře, ten nám však sebral míč, přečíslil nás a pohodlně v situaci 3 na 2 zakončil za záda bezmocného Turana - 1:0. Po chvíli se zastřeloval ze střední vzdálenosti Gheda, ale míč skončil těsně vedle domácí svatyně. Posléze se výborně uvolnil Nidal Oreidi a chytře bodlem zakončil, bohužel míč zastavila levá tyč branky soupeře. Poté nás Parmagianni přečíslili a před Turanem se ocitl osamocený útočník, položil si jej, ale Turan mu míč následně skvěle vychytal. Ihned další velkou šanci měl náš dnešní soupeř, ale Turan vyrazil reflexivně na roh. Poté jsme měli asi největší možnost k vyrovnání, Nidal Oreidi zatáhl míč středem servíroval na zadní tyč Plachtovi, toho však brankář soupeře vychytal. Po chvíli přerušil útok soupeře Plachta, narazil si s MaŠem, pronikal sám po pravé straně a za přispění teče obránce procedil míč do branky Parmagianni - 1:1. Místo toho, abychom hru mohli uklidnit, nebyl důrazný před brankou Gheda, nechal se předskočit útočníkem a ten do protipohybu Turana dostal opět domácí do vedení - 2:1. Těsně před koncem poločasu vyvezl opět míč Plachta, dal pod sebe na zabíhajícího Juru, ten si udělal obránce, ale jeho dělovku bohužel zastavilo břevno. Smůla se nám lepila na paty, ale to je prostě sport. Ve druhém poločase jsme chtěli za každou cenu utkání zlomit a minimálně vyrovnat. Přidali jsme viditelně na aktivitě a soupeř spoléhal, jako ostatně v průběhu celého utkání, jenom na brejky. Na začátku druhé půle vybojoval míč v rohu hřiště MaŠ na obránci, přihrál zpět na Póla, ten však v dobré pozici minul branku. Poté vyrobil na půlce nesmyslnou hrubku MaŠ, vzešel z toho protiútok soupeře, který tento chladnokrevně dokázal přetavit v branku, hold školení z efektivity. Asi 8 minut před koncem utkání vyslal po levé straně Mařa Míšu, ten si míč zkušeně pokryl a střílel na branku, kde opět s pomocí teče obránce prošel míč do branky Parmagianni - 3:2. I nadále jsme se tlačili do branky soupeře, ale Pól dvakrát v jasné pozici selhal a vždy netrefil branku, jednou po perfektní zpětné přihrávce od Maři, podruhé od Míši. Při závěrečné dvouminutové power-play jsme sice téměř soupeři nepůjčili míč, ale vytvořili jsme si pouze tutovku v podání Jury, ani ten však dobře chytajícího brankáře nepřekonal. Připsali jsme si tak letošní první, trošku smolnou porážku. Sumasumárum: Bojovnost nám dnes nechyběla, to v žádném případě, ale nedokázali jsme proměňovat i ty nejjasnější příležitosti. Hraje se hold na góly a v těch byl náš dnešní soupeř jednoznačně úspěšnější. Bylo to prostě hodně ubojované, míče nám bohužel uskakovaly, volili jsme špatná řešení a prostě jsme dnes neměli svůj den. Tak snad příště. Nevadí, je třeba zapomenout a jít bojovně dál. MaŠ